Najlepszy odkurzacz do liści Stihl

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Chcielibyśmy polecić Ci odkurzacze do liści marki Stihl. Urządzenia te zostały wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw, a co istotne – dobrze spełniają swoje zadanie. Pozwalają w łatwy sposób zadbać o czystość i ładny wygląd naszego ogródka. Jednym z najczęściej polecanych przez konsumentów modeli jest Stihl SH 86D. To właśnie ten odkurzacz do liści znalazł się na pierwszym miejscu w przygotowanym przez nas rankingu. Urządzenie ma stosunkowo dużą moc, co gwarantuje efektywną pracę. Dzięki skutecznie działającemu systemowi antywibracyjnemu nie musimy się obawiać, że zbyt silne drgania mocno obciążą nasze dłonie i w trakcie pracy będziemy musieli robić dużo przerw. Model sprzedawany jest w zestawie z solidnie zrobionym pasem nośnym. Zapewnia on komfort podczas użytkowania sprzętu i ułatwia manewrowanie nim. Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazł się odkurzacz do liści Stihl SHE 71. Jest on sprzedawany w zestawie z workiem na odpady. Zamek błyskawiczny znacznie ułatwia jego opróżnianie. Sprzęt ma dwa tryby pracy – działa jako odkurzacz i dmuchawa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz do liści Stihl wybrać?

 

Kiedy nadchodzi jesień, przydomowe ogródki czy chodniki zostają zasypane spadającymi z drzew liśćmi. Ich ręczne zagrabianie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków, dlatego warto już teraz zaopatrzyć się w specjalny odkurzacz. Znacząco ułatwia on pracę, zwłaszcza na rozległym terenie porośniętym drzewami. Jak wybrać odpowiedni model? Tego dowiesz się dzięki naszemu poradnikowi oraz rankingowi prezentującemu 3 takie urządzenia marki Stihl.

 

 

Stihl to znany na całym świecie producent pilarek łańcuchowych. Warto jednak pamiętać, że w jego ofercie znajduje się też szereg innych, równie przydatnych w ogrodzie sprzętów. Do nich zaliczyć można: mechaniczne kosy, nożyce do żywopłotów, zamiatarki czy właśnie odkurzacze do liści. Wykorzystują one najnowocześniejsze technologie, aby ich użytkowanie było komfortowe oraz przyjemne.

Choć odkurzacze do liści wciąż nie cieszą się zbyt dużą popularnością, to z pewnością okażą się niezwykle przydatne. O ich zakupie powinny pomyśleć osoby, które na samą myśl o nadchodzącej jesieni tracą dobry humor. Grabienie liści i ręczne pakowanie ich w worki często jest bardzo czasochłonne i wymaga wiele wysiłku. Z pomocą odkurzacza możemy znacząco ułatwić sobie pracę, ponieważ sprzęt samodzielnie zdmuchuje, a następnie zasysa wszystkie liście do specjalnego worka.

Jednym z największych atutów takich urządzeń jest to, że możemy wykorzystać je również do posprzątania zalegających na chodniku czy podjeździe innych zanieczyszczeń: piasku, żwiru, skoszonej trawy czy drobnych śmieci. Dlatego też najlepszy odkurzacz do liści Stihl w 2020 roku to sprzęt funkcjonalny, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów i niemal o każdej porze roku.

Dostępne w sklepach produkty możemy podzielić na 3 grupy, biorąc pod uwagę ich sposób zasilania. Będą to modele spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Sprzęt spalinowy generuje sporo hałasu i jest stosunkowo ciężki, ale doskonale sprawdza się na większych powierzchniach, gdyż ma on dużą moc. Urządzenia elektryczne wymagają podłączenia do prądu, jednak zwykle ważą znacznie mniej, a do tego ciszej pracują. Z kolei odkurzacze akumulatorowe są lekkie, ciche i w pełni mobilne, niemniej mają niższą moc i mogą szybko się rozładować. Wybór może więc zależeć nie tylko od naszej wygody i preferencji, ale też wielkości terenu, o który chcemy zadbać.

 

 

Odkurzacze do liści Stihl – ranking

 

Stihl SH 86D

 

Wśród najczęściej polecanych odkurzaczy do liści znajduje się model Stihl SH 86D. Nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Jest to sprzęt spalinowy. Pojemność skokowa urządzenia wynosi 27,2 cm3. Wydajność turbiny jest równa 770 m3/h.

Moc odkurzacza wynosi 0,8 kW, dlatego praca z jego użyciem jest efektywna. Model wyposażono w silnik Stihl 2-MIX. Na komfort użytkowania bez wątpienia wpływa to, że urządzenie ma skuteczny system antywibracyjny. Redukuje on drgania odkurzacza i zapobiega pojawieniu się bólu dłoni. Model ma dobrze przemyślaną konstrukcję. Uchwyt pokryto miękkim tworzywem. Konsumenci doceniają to, że dźwignię gazu można zablokować w dowolnym momencie.

Wiele osób twierdzi, że odkurzacz Stihl SH 86D to model godny uwagi. Wśród zalet produktu należy wymienić jego solidne wykonanie, stosunkowo niewielką wagę, dużą moc, jak również łatwą obsługę. Na uwagę zasługuje także fakt, że sprzęt może działa także jako dmuchawa.

Spalinowy odkurzacz do liści Stihl SH 86D ma moc równą 0,8 kW. Model waży 5,6 kg. Urządzenie może być używane także jako dmuchawa.

Zalety
Pas nośny:

Do zestawu dołączono solidnie wykonany pas nośny. Dzięki niemu możemy nieco odciążyć plecy, a tym samym uchronić się przed uporczywym bólem kręgosłupa. Szelki wykonano z przyjemnego w dotyku materiału, więc nie podrażniają one skóry.

System antywibracyjny:

Model ma skuteczny system antywibracyjny. Dobrze redukuje on drgania, co przekłada się na większy komfort pracy, jak również chroni przed zbyt szybkim zmęczeniem dłoni.

Płynna regulacja obrotów:

Wybieranie ustawień urządzenia nie stanowi problemu. Odkurzacz do liści ma płynną regulację obrotów, w związku z czym można łatwo dopasować go do naszych aktualnych potrzeb.

Obudowa:

Do wykonania sprzętu wykorzystano dobrej jakości tworzywa. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia i dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm.

Silnik:

Odkurzacz wyposażono w wytrzymały silnik, który nie nagrzewa się zbyt intensywnie podczas prac ogrodowych. To zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia.

Wady
Głośność pracy:

Sprzęt generuje duży hałas w trakcie pracy, dlatego jego używanie może nieco przeszkadzać domownikom czy naszym sąsiadom.

 

 

 

 

Stihl SHE 71

 

Pod nazwą Stihl SHE 71 skrywa się elektryczny odkurzacz o mocy 1100 W. Z jego pomocą można łatwo oczyścić teren nie tylko z zalegających liści, ale i z piachu czy kępek skoszonej trawy. Co więcej, produkt pełni też rolę zwykłej dmuchawy. Zmiana jego trybu pracy jest niezwykle prosta i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Opisywany sprzęt jest bardzo cichy i lekki. W zestawie znajduje się nie tylko niezbędna do sprzątania dysza płaska i wydmuchowa, ale również worek przeznaczony do zbierania liści czy innych zanieczyszczeń. Opróżnia się go w szybki sposób, gdyż wystarczy odsunąć umieszczony na spodzie zamek błyskawiczny.

Na podstawie wydawanych przez konsumentów opinii można wywnioskować, iż jest to odkurzacz do liści Stihl w dobrej cenie. Choć urządzenie wymaga podłączenia do prądu, nie ogranicza swobody ruchów. Dodatkowo zostało ono wyposażone w specjalny zaczep przewodu elektrycznego. Jego obecność sprawia, że nawet w przypadku mocniejszego pociągnięcia produkt nie zostanie przypadkowo odłączony od źródła zasilania.

Model SHE 71 to dobry odkurzacz do liści Stihl do 500 zł. Moc urządzenia jest równa 1100 W. Model waży 4,1 kg.

Zalety
2 tryby pracy:

Urządzenie może działać nie tylko jako odkurzacz, ale także dmuchawa. Chcąc zmienić tryb pracy sprzętu, nie trzeba korzystać z żadnych dodatkowych narzędzi. Zmiana ustawień modelu jest bardzo prosta.

Worek do zbierania liści:

Kupując Stihl SHE 71, otrzymujemy w zestawie solidnie wykonany worek do zbierania liści. Jest on zamykany na zamek błyskawiczny. Jakość wykonania worka określa się jako bardzo dobrą. Jego opróżnianie jest wygodne.

Przewód elektryczny:

Zaczep przewodu elektrycznego chroni przed przypadkowym odłączeniu kabla od źródła zasilania. Nawet jeśli mocniej pociągniemy za przewód, praca sprzętu nie zostanie wstrzymana.

Waga:

Model jest stosunkowo lekki, więc korzystanie z niego okazuje się wygodne.

Wady
Uchwyt:

Zdaniem niektórych konsumentów uchwyt mógłby być pokryty antypoślizgową powłoką. To zapewniłoby pewny chwyt.

 

 

 

 

Stihl SH 56

 

Prezentujemy odkurzacz ogrodowy Stihl SH 56. Jest to model spalinowy wyposażony w silnik 2-MIX. Działa on płynnie i łatwo się uruchamia. Duży wpływ na komfort użytkowania urządzenia ma system ElastoStart. Znajdujący się na rozruszniku element amortyzujący sprawia, że użytkownik nie musi zbyt mocno szarpać za linkę, aby uruchomić sprzęt.

Moc odkurzacza wynosi 0,7 kW. Pojemność skokowa modelu to 27,2 cm3. Urządzenie waży 5,2 kg. Produkt sprzedawany jest w zestawie z pasem nośnym. Jest on zrobiony nie tylko z solidnych, ale też stosunkowo miękkich materiałów. Szelki skutecznie odciążają nasze plecy, chroniąc nas tym samym przed uporczywym bólem kręgosłupa.

Opinie konsumentów są potwierdzeniem na to, że warto zainwestować w odkurzacz do liści Stihl SH 56. Jego użytkowanie jest komfortowe. Istotną zaletą jest również to, że obsługa urządzenia nie sprawia problemów nawet osobom, które nigdy wcześniej nie miały w swoich rękach takiego sprzętu.

Odkurzacz do liści Stihl SH 56 ma moc równą 0,7 kW. Jest to model spalinowy. Waga urządzenia jest równa 5,2 kg.

Zalety
Płynne uruchamianie:

System ElastoStart sprawia, że uruchomienie odkurzacza jest bardzo łatwe. Na uchwycie rozrusznika znajduje się specjalny element amortyzujący, który sprawia, że nie trzeba szarpać za linkę, aby rozpocząć pracę z użyciem sprzętu.

Łatwa i wygodna obsługa:

Wszystkie przyciski niezbędne do obsługi urządzenia zostały umieszczone na uchwycie. W rezultacie użytkownik może obsługiwać i ustawiać odkurzacz jedną ręką.

Komfort użytkowania:

W komplecie znajduje się solidnie wykonany i przyjemny w dotyku pas nośny. Pozwala on nieco rozłożyć ciężar w trakcie pracy.

Wady
Obudowa:

Model stosunkowo szybko się nagrzewa. Obudowa już po kilku minutach jest ciepła, co może sugerować, że nie jest ona odporna na działanie wysokiej temperatury.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Stihl SHE 81

 

Urządzenie Stihl SHE 81 to model elektryczny, który sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich ogródkach czy małych działkach. Waży on jedynie 4,5 kg, dlatego jest komfortowy w użytkowaniu. Moc sprzętu wynosi 1400 W, co zapewnia niezawodne i efektywne działanie przez długi czas.

Przedstawiony odkurzacz można wykorzystać jako zwykłą dmuchawę do liści, a zmiana na ten tryb nie jest kłopotliwa i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. W komplecie znajduje się niezbędna do sprzątania dysza wydmuchowa, jak również dysza płaska. Produkt jest bardzo poręczny i ma miękkie, odpowiednio wyprofilowane uchwyty. Takie rozwiązanie sprawia, że dobrze leży on w dłoniach.

Konsumenci przekonują, że najlepsze odkurzacze do liści Stihl nie tylko dobrze pełnią swoją funkcję, ale też estetycznie się prezentują. Tak też jest w przypadku modelu SHE 81. Posiada on obudowę utrzymaną w biało-pomarańczowej kolorystyce, natomiast dołączone do zestawu dysze są czarne. Wszystkie elementy tworzą więc spójną całość.

 

 

Stihl SH 86

 

Prezentujemy Stihl SH 86, czyli odkurzacz spalinowy, który nie wymaga podłączenia do gniazdka. Z tego względu idealnie nadaje się on do sprzątania terenów o dużej powierzchni. Cechą wyróżniającą powyższy model jest możliwość płynnej regulacji obrotów, co znacząco podnosi wygodę użytkowania.

Ze względu na to, iż model SH 86 waży 5,6 kg, z jego obsługą nikt nie powinien mieć problemów. Lekkość to jednak nie jedyny atut wspomnianego sprzętu. Został on dodatkowo wyposażony w system antywibracyjny. Sprawia on, że użytkownik odkurzacza nie odczuwa żadnych drgań ani wibracji, które mogłyby powodować szybsze zmęczenie rąk.

Konsumenci chwalą opisane wyżej urządzenie głównie za funkcjonalność i możliwość wysprzątania swojego ogrodu czy działki w bardziej komfortowy sposób. Wspomniany odkurzacz jest bardzo łatwy w obsłudze i ma kompaktowe wymiary, dlatego łatwo się go przechowuje. Co więcej, posiada on specjalny pas nośny ułatwiający pracę i zapewniający większą swobodę ruchów.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status