ᐅ Dobre niwelatory laserowe Leica – Ranking i opinie

Najlepszy niwelator laserowy Leica

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jaki niwelator laserowy Leica wybrać?

 

Niwelator laserowy to urządzenie, które znajduje zastosowanie przy pracach geodezyjnych, czy remontowych. Sprzęt dobrany do naszych potrzeb znacząco ułatwi dokonanie pomiaru różnicy wysokości między konkretnymi punktami terenu. W tym artykule podpowiadmy, jak znaleźć właściwy niwelator. Skupiliśmy się na modelach oferowanych przez markę Leica. Firma produkuje sprzęty pozwalające na precyzyjny pomiar kątów, niwelację terenu czy przygotowanie go pod budowę. Urządzenia Leica są chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów.

 

 

Najlepszy niwelator laserowy Leica w 2019 roku to sprzęt wyróżniający się przede wszystkim dużą dokładnością poziomowania. W przypadku modeli o profesjonalnym charakterze może to być nawet od 2,5 mm/50 m do 3,5 mm/50 m. Wybrany przez nas model powinien ponadto mieć duży zasięg, aby wygodnie nam się pracowało nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale i na zewnątrz. Dobrze, jeśli będzie to 600 m lub więcej.

Ze względu na to, że niwelatory są często użytkowane w trudnych warunkach ich obudowa musi wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobry sprzęt to taki, który nie zniszczy się nawet w wyniku upadku ze stosunkowo dużej wysokości. Szukając odpowiedniego modelu warto sprawdzić, w jakiej temperaturze urządzenie może niezawodnie działać. Zazwyczaj jest to zakres od ok. -20 st. C do +50 st. C. Nie musimy się więc obawiać, że niwelator przestanie prawidłowo działać w bardzo mroźny lub upalny dzień.

Kolejną ważną kwestią jest zasilanie. Dostępne na rynku urządzenia zwykle mają wbudowany akumulator, który trzeba regularnie ładować. Niekiedy istnieje również możliwość podłączenia zwykłych baterii i ich wymiany na nowe, kiedy się rozładują. Uważa się, że najlepsze niwelatory laserowe Leica mogą działać bez przerwy przez kilkadziesiąt godzin. Może to być 30, 40, a nawet 60 godzin, co oznacza, że nie trzeba zbyt często podłączać urządzenia do ładowarki.

Aby mieć pewność, że wybieramy idealny dla siebie sprzęt nie zapomnijmy o upewnieniu się, że poradzimy sobie z jego obsługą. Najlepiej, jeśli niwelator nie będzie miał zbyt wielu przycisków przeznaczonych do sterowania nim. Wtedy na pewno szybko go ustawimy i dokonamy pomiarów.

 

 

Niwelatory laserowe Leica – Ranking

 

 

Leica Rugby 610 RE160

 

Sprzęt Leica Rugby 610 RE160 idealnie sprawdza się przy wielu różnych pracach budowlanych, takich jak wylewanie fundamentów czy kontrola głębokości wykopów. Niwelator waży 2,38 kg, a jego wymiary to: 21,2 cm x 23,9 cm x 19,2 cm. Prezentowany model ma zasięg do 600 m, jego dokładność to 3,5 mm na 50 metrach.

Urządzenie może być zasilane jonowo-litowym akumulatorem (wtedy pracuje nieprzerwanie przez 40 godzin) lub bateriami (ciągła praca do 60 godzin). Ten niwelator laserowy Leica w dobrej cenie ma solidną obudowę w klasie szczelności IP 67. To oznacza, że sprzęt nie powinien się zepsuć, gdy narazimy go na krótki kontakt z wodą, np. podczas niespodziewanych opadów deszczu.

Pracownicy ekip budowlanych chwalą niwelator za łatwą obsługę oraz wytrzymałość. Sprzęt został w odpowiedni sposób zabezpieczony przed awarią po upadku na ziemię. To model, który można użytkować zimą, ponieważ zalecana temperatura pracy mieści się w zakresie od -10 st. C do +50 st. C. Co więcej, w zestawie razem z urządzeniem otrzymujemy niezbędny do pracy statyw, a także kufer transportowy.

 

 

 

 

Leica Rugby 820 + Rod-Eye 140 

 

Urządzenie Leica Rugby 820 + Rod-Eye 140 znajduje zastosowanie przy niwelacji terenu, wykopach oraz pracach z betonem. Niwelator ma zasięg do 800 m. Jego dokładność to 3,5 mm na 50 metrach. Model może być zasilany bateriami lub akumulatorowo, jego czas pracy wynosi kolejno 60 godzin lub 45 godzin.

Sprzęt działa niezawodnie w temperaturze od -20 st. C do +50 st. C. Wymiary niwelatora to: 23,5 cm x 23,8 cm x 19 cm. Urządzenie waży 3 kg. Do zestawu dołączono kilka akcesoriów, m.in. walizkę transportową i komplet baterii.

To, co wyróżnia prezentowany model to klasa szczelności IP68. Niwelator jest szczelny i odporny na pył, a dodatkowo nie ulegnie awarii w wyniku kontaktu z wilgocią (także długotrwałego). Konsumenci uważają, że sprzęt znacząco ułatwia prace ogólnobudowlane. Mimo że ma on profesjonalny charakter, jego obsługa nie jest skomplikowana.

 

 

 

 

Leica Rugby 620 RE160 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne, gdyby zabrakło w nim modelu Leica Rugby 620 RE160. Jego wymiary to: 21,2 cm x 23,9 cm x 19,2 cm. Urządzenie może być zasilane akumulatorowo (do 40 godzin pracy) bądź bateriami (do 60 godzin pracy). Do niwelatora dołączono aluminiowy statyw, łatkę laserową oraz kufer transportowy.

Urządzenie możemy wykorzystać do kontroli głębokości wykopów, przy pracach ziemnych i wylewkach betonu. Dokładność niwelatora to 2,5 mm na 50 metrach, a jego zasięg wynosi 600 m. Co ważne, mróz ani upał nie powinny wpłynąć negatywnie na sposób działania sprzętu (zalecana temperatura pracy obejmuje zakres od -20 st. C do +50 st. C).

Osoby, które kupiły opisywany niwelator twierdzą, że na uwagę zasługuje głównie jego solidność. Obudowa urządzenia nie jest podatna na uszkodzenia. Poza tym sprzęt można bez przeszkód użytkować wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status