ᐅ Dobre niwelatory laserowe Bosch – rankingi i opinie 

Najlepszy niwelator laserowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jaki niwelator laserowy Bosch kupić?

 

Niwelator to urządzenie, bez którego nie może obyć się żaden budowlaniec. Z jego pomocą można bardzo łatwo zmierzyć różnicę wysokości pomiędzy różnymi punktami. Dlatego urządzenie tego typu jest szczególnie potrzebne podczas budowy domów oraz remontów. Jeżeli potrzebujesz niwelatora, to na początku przeczytaj nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy. Poniżej znajdziesz też opisy kilku ciekawych produktów.

 

 

Wszystkie opisane przez nas niwelatory to produkty Bosch. Dlaczego? Jest to jedna z najbardziej znanych firm na całym świecie i nie bez powodu. W asortymencie Bosch znajdziemy produkty, których można używać w kuchni, w ogrodzie, na placu budowy, a także w wielu innych miejscach. Kupujący często wybierają produkty tej firmy ze względu na solidne wykonanie każdego elementu.

Nie jest tajemnicą, że najlepszy niwelator laserowy Bosch w 2019 roku ma bardzo dobry obiektyw. Najważniejsze jest to, aby jak najbardziej przybliżał miejsce docelowe. Nie wybieraj niwelatora, którego powiększenie jest mniejsze niż 20x. Dla wielu budowlańców optymalnym wyborem jest przybliżenie około 30x. Obiektyw musi być też duży, a obraz prosty, abyśmy nie pomylili się w wynikach.

Bezsprzecznie budowlańcy stwierdzają, że najlepsze niwelatory laserowe Bosch są bardzo dokładne. Standardowe urządzenia pokazują wyniki z dokładnością wynoszącą około 4 mm. Może się jednak zdarzyć, że potrzebujesz bardzo precyzyjnego produktu. Nie martw się, istnieją również takie sprzęty, których dokładność wynosi 0,5 mm. Jest jeszcze kwestia odległości, na jakiej pracuje narzędzie, uważa się, że zasięg dobrego urządzenia sięga 100 m.

Warto pamiętać, że statyw jest ważną częścią niwelatora. To na nim umieszczamy model podczas sprawdzania różnicy wysokości. Dlatego dobry statyw jest stabilny i nie dopuszcza do tego, aby sprzęt się przewrócił. Ten element jest najczęściej wykonany z aluminium lub ze stali. Sprawdź również wykonanie modelu, który powinien być otoczony specjalną gumą, aby nie zniszczył się w momencie upadku czy w trakcie wykonywania prac.

 

 

Niwelatory laserowe Bosch – ranking

 

 

Bosch GOL 26 D + GR 500 + BT 160

 

Bosch GOL 26 D + GR 500 + BT 160 to niwelator, którego zasięg pracy wynosi aż 100 m. Jego powiększenie wynosi do 26x, co pozwala na dokładne wyniki. Dokładność niwelacyjna wynosi 1,6 mm przy około 30 m, co oznacza, że sprzęt będzie idealnie się sprawdzał podczas wykonywania wszystkich skomplikowanych robót budowlanych.

Warto zaznaczyć, że ten niwelator laserowy Bosch w dobrej cenie jest bardzo wytrzymały na wilgoć oraz na pyły różnego rodzaju, a jego odporność jest oznaczona jako IP 54, co jest bardzo wysokim wynikiem. Kompensator może być zablokowany, więc przewóz niwelatora jest łatwy. Sprzęt może pracować w temperaturze od -10 st. C do +50 st. C.

Do niwelatora dołączono statyw wykonany z aluminium. Jest on bardzo stabilny i zapewnia dokładne pomiary. Celowanie sprzętem jest łatwe ze względu na duży przycisk. Budowlańcy zgodnie uznają, że obsługa tego sprzętu jest łatwa, a pomiary są dokładne. Niwelator jest dobrze wykonany i nie ulega uszkodzeniu, nawet gdy jest bardzo często eksploatowany.

 

 

 

 

Bosch GOL 32 D + BT160 + GR500 

 

Bosch GOL 32 D + BT160 + GR500 to niwelator z jasnym obiektywem, dzięki czemu bardzo dobrze widać obiekt docelowy. Sprzętu pracuje na odległość do 120 m, więc można łatwo obliczyć różnicę w wysokości na bardzo dużym obszarze. Niwelator waży 1,7 kg, dlatego przenoszenie go nie sprawia problemu.

Ochrona IP 54 oznacza, że sprzęt jest chroniony przed wilgocią, kurzem oraz innymi pyłami, które mogłyby go zniszczyć. Powiększenie niwelatora wynosi 32x. Z kolei dokładność niwelacyjna to 1 mm. Sprzęt jest bardzo dobrze wykonany i można używać go nawet w niesprzyjających warunkach. Umieszczony jest on w specjalnej walizce.

Opisywany niwelator jest bardzo dokładny, co podoba się profesjonalistom. Wymiary sprzętu wynoszą: 21,5 cm x 13,5 cm x 14,5 cm. Ze względu na małe gabaryty niwelator można zabierać ze sobą w każde miejsce, co docenia wiele osób zajmujących się budownictwem.

 

 

 

 

Bosch GOL 20 D 

 

Bosch GOL 20 D to niwelator, który dobrze sprawdza się w terenie, jak i na zwykłej budowie. Powiększenie obiektywu wynosi 20x, co jest wystarczające, żeby wykonać dokładne pomiary. Produkt waży 1,3 kg, co nie sprawia problemu podczas pracy, szczególnie że można postawić go na statywie.

Zasięg pracy sprzętu wynosi około 60 m. Dokładność niwelatora to 2,5 mm. Wielu osobom podoba się wysoka jakość wykonania tego produktu. Jest on bardzo dobrze chroniony przed wszelkiego rodzaju pyłami, a szczególnie wilgocią, co jest niezbędne podczas pracy wiosną lub jesienią.

Niwelator nie sprawia problemu w transporcie i bardzo rzadko ulega awarii. Wszystkie  elementy są bardzo dobrze połączone, a on sam jest lekki i niezbyt duży, co jest dużym plusem podczas częstej zmiany lokalizacji użytkowania niwelatora.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status