Najlepszy młot udarowy Makita

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki młot udarowy Makita wybrać?

 

Jeśli masz w domu do wykonania ciężkie prace budowlane, możesz albo wezwać fachowca albo wykonać je samodzielnie. W przypadku drugiej opcji, niezbędne jest posiadanie fachowego osprzętu do wykonywania otworów i bruzd w ścianach. Urządzenie, które napewno Ci to umożliwi to młot udarowy. Na rynku znajdziesz wiele narzędzi tego typu, więc wybranie odpowiedniego może być dość trudne. Z tego powodu polecamy lekturę naszego poradnika, w którym zaprezentowaliśmy wskazówki, jak wybrać najlepszy młot udarowy Makita w 2020 roku.

 

 

Zdecydowaliśmy się przybliżyć Ci urządzenia japońskiej marki Makita, która jest jednym z czołowych producentów narzędzi. W swojej ofercie firma ma wiele sprzętów, które cechują się dużą wytrzymałością. Makita produkuje: wiertarki, bruzdownice, szlifierki, młotki, odkurzacze i pilarki.

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych wytycznych musisz wiedzieć, że młoty udarowe są bardzo podobne do młotowiertarek. Główną różnicą jest moc. Młoty udarowe nigdy nie mają ich mniej niż 600 W. Sprzęty dla amatorów mają moc w przedziale 600 W a 1000 W. Jeśli jednak jesteś profesjonalistą i planujesz otworzyć swoją firmę remontową, to powinieneś zakupić urządzenie bardziej zaawansowane, którego ilość watów przekracza 1500 W.

Najlepsze młoty udarowe Makita muszą mieć dużą ilość udarów, gdyż to dzięki nim sprzęt poradzi sobie z grubymi i twardymi materiałami, jak beton. Ważna jest również możliwość regulowania tej ilości. Nowoczesne modele wytwarzają ponad 4000 drgań na minutę i generują uderzenia przód-tył. Dzięki temu powierzchnia, na której pracujemy szybko się osłabia.

Istotna jest też prędkość obrotowa, gdyż szybsze drgania pozwalają na szybsze wywiercenie otworu. Upewnij się jednak, że interesujące Cię urządzenie oferuje możliwość ich regulacji, gdyż w przypadku niektórych materiałów mniejsze obroty są kluczem do dokładnej pracy. Ważne jest również wytłumienie generowanych drgań, gdyż ich zbyt duża liczba negatywnie przekłada się na nasz nadgarstek, a tym samym komfort pracy. Poza tym sprzęty wyposażone w taką opcję gwarantują pewniejszy chwyt w czasie pracy.

 

 

Młoty udarowe Makita – ranking

 

 

Makita HR2470 

 

Poszukując dobrej jakości urządzenia, polecamy zainteresowanie się młotem udarowym Makita HR2470. Jest to wydajny, ale również lekki model, który gwarantuje wygodną obsługę. Do wykonania urządzenia użyto wysokiej jakości materiałów, więc nie musisz obawiać się o jego awarię lub uszkodzenie w czasie pracy.

Maszyna nadaje się do zwykłego wiercenia udarowego, ale też do dłutowania. Kontrola prędkości pracy odbywa się w sposób elektroniczny, co przekłada się na większą precyzję i dokładność. Młot umożliwia konsumentowi zainstalowanie narzędzi pod dowolnym kątem (skala ustawień ma 40 stopni). Moc sprzętu wynosi 780 W, co gwarantuje wydajną pracą. W ciągu minuty wiertło wykonuje do 1100 obrotów. Z kolei częstotliwość udarowa może wynosić do 4500 drgań na minutę. Producent zapewnia, że wiercąc w stali młot wykona otwór na głębokość 13 mm, w betonie – 24 mm, a drewnie – 32 mm.

Prosta obsługa to główny atut maszyny. Do tego prezentowany sprzęt to młot udarowy Makita w dobrej cenie, który przypadł do gustu wielu konsumentom ze względu na wydajną pracę i dużą funkcjonalność.

 

 

 

 

Makita HR2631F

 

Model Makita HR2631F to nowoczesny młot udarowy, który ze względu na dużą moc poradzi sobie z wierceniem otworów, wykonywaniem bruzd i dłutowaniem. Taka praca jest możliwa, ponieważ maszyna posiada innowacyjny i bardzo wydajny silnik. Nie ma więc potrzeby ciągłego przerywania pracy w obawie o przegrzanie urządzenia.

Moc znamionowa wynosi 800 W, a energia uderzenia to aż 2,4 J. Dzięki tym parametrom młot sprawdzi się podczas pracy nie tylko w drewnie czy stali, ale również betonie. W ciągu 1 minuty produkt wykonuje do 1200 obrotów. Z kolei ilość udarów wynosi do 4600 uderzeń na minutę. W konsekwencji maszyna będzie w stanie wykonać dostatecznie głębokie wgłębienie w różnych powierzchniach. Wiercąc w betonie, wykonasz otwór na głębokość 26 mm, w stali – 13 mm i drewnie – 32 mm.

Dużym udogodnieniem w czasie pracy jest niewielka waga młota (2,9 kg). Sprawia to, że dłoń nie męczy się zbytnio w czasie pracy, co przekłada się na pełen komfort używania modelu. Konsumenci docenili dużą precyzję i funkcjonalność tego precyzyjnego sprzętu.

 

 

 

 

Makita HR2630X7

 

Nowoczesny i wydajny młot udarowy Makita HR2630X7 jest jednym z najpopularniejszych produktów tego typu na rynku. Wynika to z dużej mocy oraz prostej obsługi. Poza tym maszyna posiada wytłumiacz wibracji, więc nie musisz obawiać się o bóle nadgarstków, na skutek długotrwałej pracy. Wymiary produktu wynoszą: długość – 36,1 cm, szerokość – 7,7 cm i wysokość – 20,9 cm. Zaś waga modelu równa jest 2,9 kg.

Urządzenie ma moc aż 800 W, co zapewnia szybką i wydajną pracą. Nie musisz się więc obawiać przegrzania silnika. Energia pojedynczego uderzenia to aż 2,4 J. Dzięki temu maszyna poradzi sobie z każdym rodzajem materiału. Z kolei wysoka prędkość obrotowa (do 1200 obrotów w ciągu 1 minuty) i duża częstotliwość udaru (do 4600 uderzeń na 1 minutę) są regulowane i zdecydowanie przyśpieszają prace remontowe.

Prosta obsługa i niewielka waga to główne powody, dla których konsumenci tak licznie inwestują w prezentowany młot udarowy. Do tego urządzenie jest bardzo wytrzymałe i wydajne, więc sprawdzi się podczas pracy w różnych materiałach.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status