Najlepszy młot udarowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 08.07.20

 

Jaki młot udarowy Bosch wybrać?

 

Młot udarowy to urządzenie mające wiele różnych zastosowań. Przyda się ono nie tylko do kucia w kamieniu czy betonie, ale także do przebijania ścian czy skuwania posadzek. W sklepach znajdziemy sprzęty dedykowane zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Dzięki naszemu poradnikowi przekonasz się, który sprzęt będzie dla Ciebie odpowiedni, biorąc pod uwagę jego parametry. Dla dodatkowego ułatwienia stworzyliśmy krótkie zestawienie prezentujące 3 wybrane przez nas młoty Bosch.

 

 

Zdecydowaliśmy się na produkty Bosch, gdyż sięgają po nie konsumenci na całym świecie. Urządzenia oferowane przez niemiecką markę już od wielu lat ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i wykonywanie różnych czynności. Mowa tu nie tylko o sprzątaniu, praniu czy gotowaniu, ale również o budowie i przeprowadzaniu remontów. Takie sprzęty, jak wiertarki, wkrętarki czy właśnie młoty udarowe cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród profesjonalnych ekip budowlanych.

Robiąc zakupy musisz przede wszystkim przyjrzeć się kilku parametrom technicznym wybranego urządzenia. Podstawą jest moc nominalna, która powinna być jak największa. Wiele jednak zależy od tego, w jakim celu planujesz używać młota. Jeśli nie zamierzasz z niego korzystać zbyt często lub planujesz wykorzystać go do lekkich prac, wówczas sprzęt do ok. 700 W z pewnością wystarczy. Bardziej profesjonalne modele mają wyższą moc, nawet do 1500 W i są one bardziej funkcjonalne.

Równie ważna jest ilość udarów. Najlepiej znajdź takie urządzenie, które będzie umożliwiało Ci jej swobodną regulację. Wtedy znacznie łatwiej dopasujesz działanie młota do swoich potrzeb czy rodzaju wykonywanej pracy. Zaawansowane modele drgają nawet do 4000 razy na minutę, ale do amatorskiego użytku nie potrzebujesz tak mocnego sprzętu.

Najlepszy młot udarowy Bosch w 2020 roku wyróżnia się nie tylko dobrymi parametrami technicznymi, ale i komfortem użytkowania. Wpływ na to może mieć np. obecność funkcji tłumienia drgań. Zapewnia ona pewniejszy chwyt i zmniejsza ryzyko szybkiego zmęczenia dłoni trzymającej urządzenie. Przez to nawet długotrwała praca nie będzie nieprzyjemna. Sprawdź też wymiary sprzętu i jego wagę. Jeśli masz taką możliwość, weź do ręki kilka różnych młotów i porównaj je. Wtedy z łatwością ocenisz, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy w użytkowaniu.

 

 

Młoty udarowe Bosch – ranking

 

 

Bosch GBH 2-26 DFR 0611254768 

 

Urządzenie Bosch GBH 2-26 DFR 0611254768 ma moc 800 W, a liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej wynosi od 0 do 4000 drgań na minutę. Sprzęt idealnie nadaje się do pracy z drewnem i metalem. Jego wymiary to: 407 mm x 83 mm x 210 mm.

Ponieważ prezentowany młot wyposażono w uchwyt SDS-Plus, wymiana osprzętu nie sprawi Ci żadnego problemu. Prezentowany model waży 2,9 kg. Jego rękojeść została pokryta miękką okładziną Softgrip, co daje pewniejszy chwyt i zapobiega wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni. Ponadto produkt posiada tulejkę kulkową zapobiegającą zerwaniu kabla, a także sprzęgło przeciążeniowe.

Z opinii konsumentów wynika, że największymi zaletami prezentowanego młota są: funkcjonalność, kompaktowe wymiary i łatwa obsługa. Urządzenie sprawdzi się w wielu różnych pracach i może ono pełnić funkcję zwykłej wiertarki. Z pewnością będą z niego zadowoleni nie tylko majsterkowicze-amatorzy, ale też profesjonalni pracownicy budowy.

 

 

 

 

Bosch GBH 2-28 DFV 0611267201

 

Przedstawiamy młot Bosch GBH 2-28 DFV 0611267201, którego moc wynosi 850 W. Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej mieści się w zakresie od 0 do 4000 drgań na minutę. Sprzęt nadaje się do pracy w drewnie, betonie oraz stali. Został on wyposażony w uchwyt SDS-Plus.

Wymiary urządzenia to: 402 mm x 83 mm x 216 mm, waży ono 3,1 kg. Model GBH 2-28 DFV 0611267201 ma 3 tryby pracy, czyli: wiercenie, wiercenie z udarem oraz kucie. W zestawie znajdują się dwa uchwyty wiertarskie i specjalna walizka do przechowywania produktu. Ponieważ najlepsze młoty udarowe Bosch powinny zapewnić swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa, wspomniany model również ma szereg zabezpieczeń. Należy do nich m.in. sprzęgło przeciążeniowe i specjalna tulejka kulkowa.

Konsumenci docenili opisane wyżej urządzenie za niezawodne działanie. Ma ono możliwość płynnej regulacji prędkości obrotowej oraz system tłumienia drgań zwiększający komfort podczas wykonywanej pracy.

 

 

 

 

Bosch GBH 2-24 DRE 0611272100

 

Sprzęt Bosch GBH 2-24 DRE 0611272100 wyróżnia się mocą 790 W i liczbą udarów do 4200 drgań na minutę (przy nominalnej prędkości obrotowej). Prezentowany młot idealnie nadaje się do bardziej profesjonalnych, jak i amatorskich prac. Posiada on wyspecjalizowany, wymienny uchwyt, w efekcie czego wymiana akcesoriów zajmie Ci niewiele czasu.

Przedstawione urządzenie wyposażono w płynną regulację obrotów, co znacząco ułatwia pracę. Poza tym zainstalowano w nim sprzęgło bezpieczeństwa. Wymiary powyższego modelu wynoszą: długość – 367 mm i wysokość – 210 mm. Waży on 2,8 kg, dlatego trzymająca go dłoń na pewno za szybko się nie zmęczy.

Zgodnie z tym, co piszą konsumenci, jest to młot udarowy Bosch w dobrej cenie. Jedną z jego najważniejszych zalet jest możliwość wyboru 1 spośród 3 trybów pracy, czyli wiercenia, wiercenia z udarem lub kucia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status