Najlepszy kompresor do auta 12 V

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki kompresor do auta 12 V wybrać?

 

Kompresor do auta to sprzęt, który uratuje nas w niejednej sytuacji na drodze – np. kiedy trzeba uzupełnić deficyt powietrza w oponie. Choć nie jest to zbyt częsty problem, trzeba przyznać, że takie urządzenie przyda się zawodowym kierowcom, którzy pokonują setki kilometrów. Sprzęt, jakim jest kompresor, znajduje się praktycznie na każdej stacji benzynowej, ale nie zawsze jest ona na tyle blisko, by móc z niego skorzystać. W naszym poradniku zawarliśmy istotne informacje, które pomogą Ci w wyborze kompresora.

Dlaczego kompresor do auta 12 V? Jest to sprzęt o dobrej przepustowości, to znaczy, że poradzi sobie z szybkim uzupełnieniem powietrza w oponie, co jest liczone w litrach na minutę. Wytwarza on bardzo wysokie ciśnienie, nawet do 300 PSI, co gwarantuje nam sprawną i szybką pracę. Poza tym jego zaletą jest możliwość podłączenia do gniazda samochodowego i używanie nawet w lesie czy na polnej drodze.

Kompresory występują w dwóch wariantach: membranowym oraz tłokowym. Pierwszy typ – membranowy ma membranę, która odpowiada za kompresję powietrza. Jej gumowa powierzchnia pozwala na szybką i łatwą pracę. Jest to urządzenie polecane właścicielom lekkich aut, które mają małe opony. Jeżeli zależy Ci na mocniejszym sprzęcie, zdecyduj się na model tłokowy. Taki produkt jest odporny na warunki atmosferyczne i pomimo dłuższej pracy uzupełniania powietrza, poradzi sobie w każdej sytuacji.

Każdy sprzęt tego typu powinien być wydajny, na co powinni zwrócić uwagę kierowcy dużych pojazdów, w tym samochodów ciężarowych. Urządzenia najbardziej uniwersalne to te o wydajności na poziomie 35 l/min, które zagwarantują nam szybkie wypełnienie koła powietrzem. Jeżeli jesteś właścicielem większego auta, to polecamy kompresory o większej wydajności.

Wiele osób podkreśla, że najlepszy kompresor do auta 12 V w 2020 roku jest niezawodny w każdej sytuacji. Urządzenie powinno wykazywać wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Długi kabel umożliwiać wygodne używanie sprzętu w domu czy na drodze.

 

 

Kompresory do aut 12 V – Ranking

 

 

Black&Decker ASI200 

 

Kompresor do auta 12 V Black&Decker ASI200 jest bardzo wydajny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego wytrzymała pompa sprawdzi się zarówno w przypadku dużych, jak i małych samochodów.

Sprzęt ma specjalnie wyprofilowane końcówki ułatwiające i przyspieszające proces pompowania. Ponadto w zestawie znajduje się kilka końcówek, dzięki którym ten wielofunkcyjny produkt posłuży nie tylko do opon, ale także basenów ogrodowych czy sprzętu sportowego. Wyjątkowo proste w obsłudze pokrętło oraz funkcja automatycznego wyłączania pozwala na zaoszczędzenie naszego czasu. Długość przewodu zasilającego wynosi 3,1 m, więc sprawdzi się w garażu, jak i ogrodzie. Sam przewód można schować do specjalnego schowka z tyłu obudowy sprzętu.

Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlany selektor wyboru oraz lampki, która umożliwia pracę w nocy lub przy słabej widoczności. Kompaktowa budowa ułatwia przechowywanie urządzenia w bagażniku, szafce czy garażu. Wymiary kompresora to: 26,5 cm x 14 cm x 15 cm. Opinie konsumentów na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci cenią sobie ten model za wysoką jakość wykonania oraz niezawodność.

 

 

 

 

Carcommerce 10bar

 

Model Carcommerce 10bar to wielofunkcyjny kompresor, który służy do pompowania opon samochodowych (różnego typu), rowerowych, basenu czy sprzętów sportowych.

Ten kompresor do auta wytwarza ciśnienie 10 barów, co wpływa na jego wyjątkową wydajność. Dzięki temu możliwe jest pompowanie opon i sprzętu w bardzo krótkim czasie. Samo urządzenie jest poręczne ze względu na niewielką obudowę oraz wygodny, odpowiednio wyprofilowany uchwyt.

Wzmocniony przewód nie wygina się, zapewniając tym samym stały dopływ prądu. Kabel o długości 3 m pozwala na swobodną pracę w ogrodzie i warsztacie. Produkt ma specjalny manometr, umożliwiający odczyt ciśnienia wewnątrz zbiornika. To daje kontrolę nad naszym sprzętem i w efekcie jego praca jest zdecydowanie wydajniejsza.

Według opinii konsumentów kompresor Carcommerce 10bar, podobnie jak inne najlepsze kompresory do aut 12 V, sprawdzi się do uzupełniania powietrza opon aut osobowych, ale i ciężarowych. Jego wydajna praca pozwala na szybkie napompowanie opon i innego sprzętu.

 

 

 

 

Einhell CC-AC 2072112 

 

Kompresor do auta Einhell CC-AC 2072112 to wydajny i poręczny sprzęt, który ceni sobie wielu konsumentów. Doskonale sprawdza się do pompowania opon samochodowych, rowerowych czy sprzętu sportowego. Urządzenie ma wbudowany manometr, służący do odczytu ciśnienia wewnątrz zbiornika. Pozwala on na kontrolowanie pracy sprzętu, a tym samym bardziej wydajne pompowanie.

Ten kompresor do auta 12 V w dobrej cenie może być podłączony do zapalniczki samochodowej, dlatego jest bardzo mobilny i poręczny (można go przechowywać w bagażniku). Długość kabla zasilającego wynosi 2,9 m. Do pompowania służą specjalne wymienne końcówki, które są łatwe w użyciu. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 18 barów, a wydajność urządzenia to 4,5 l/min.

Opinie konsumentów na temat modelu Einhell CC-AC 2072112 są bardzo dobre. Sprzęt wyróżnia się na niską ceną i funkcjonalnością.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status