Ranking 3 najlepszych kompresorów 50l w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kompresor 50 l – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym 50 l kompresorem okazał się Metabo Basic 250. Skąd mamy pewność, że to właśnie ten model zasługuje na szczególne uznanie? Prezentowany sprzęt został wykonany z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Zbiornik objęty jest 10-letnią gwarancją producenta. Stanowi to potwierdzenie, że element ten jest dobrej jakości. Istotną zaletą urządzenia jest łatwy system obsługi. Jeśli chcemy przenieść kompresor, nie powinniśmy mieć z tym problemu. Wszystko przez to, że model wyposażono w wygodny uchwyt i kółka transportowe. W swoich recenzjach konsumenci podkreślają, że w tym przedziale cenowym trudno znaleźć równie dobre urządzenie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy może być zainteresowany tym modelem. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz opisy także innych produktów. Jesteśmy pewni, że wśród nich jest sprzęt idealny dla Ciebie. Model Stanley FCDV404STN006 to kompresor, który uplasował się na drugim miejscu w rankingu. Urządzenie jest efektywne – ma mocny silnik, który gwarantuje szybką pracę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kompresor 50 l wybrać?

 

Kompresor to bardzo praktyczny sprzęt, który pozwoli na przykład szybciej napompować koła w samochodzie czy w rowerze. Dzięki niemu nie trzeba korzystać z tradycyjnej pompki ręcznej. Ze względu na duży wybór produktów tego typu, postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup. W poniższym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, jakim parametrom sprzętu należy bliżej się przyjrzeć. Na końcu umieściliśmy też krótki ranking prezentujący 3 dobrej jakości modele o pojemności 50 l, które są nie tylko efektywne, ale też bardzo praktyczne.

 

 

Kompresory możemy podzielić na olejowe oraz bezolejowe. Pierwsze wymienione muszą być nasmarowane odpowiednim olejem, aby mogły działać. Istotne jest, aby wymieniać go regularnie, inaczej urządzenie może ulec awarii. Model olejowy doskonale sprawdzi się m.in. w warsztacie samochodowym lub lakierniczym. Z kolei sprzęty bezolejowe działają dzięki tłokom z plastikowymi pierścieniami, dlatego nie trzeba ich smarować olejem. Niemniej mocno się one nagrzewają, dlatego nie sprawdzą się podczas długotrwałej pracy.

Najlepszy kompresor 50 l w 2021 roku powinien być wydajny, abyś szybciej mógł wykonać konkretną pracę. Wartość tego parametru zwykle wynosi od 50 l/min do nawet 1000 l/min. Wiele zależy od tego, w jakim celu będziesz stosować zakupiony sprzęt. Jeśli ma Ci on służyć głównie do sporadycznego pompowania materaca dla gości czy też kół w rowerze, nie musisz inwestować w bardzo wydajny sprzęt.

Warto sprawdzić też, ile wybrane urządzenie waży i czy łatwo można je przenieść w inne miejsce. Przeciętnie kompresory ważą kilkadziesiąt kilogramów (zwykle do ok. 50 kg). Mimo wszystko nawet tak ciężkie sprzęty mogą być mobilne. Jeśli chcesz być przygotowanym na każdą okoliczność, najlepiej wybierz model wyposażony w kółka, a także specjalnie wyprofilowany uchwyt. Obecność tych elementów sprawi, że transport urządzenia nie będzie kłopotliwy i z pewnością nie nadwyrężysz ani swoich mięśni, ani kręgosłupa.

Mówi się, że najlepsze kompresory 50 l nie powinny generować zbyt dużego hałasu. W tym przekonaniu tkwi wiele prawdy, gdyż bardzo głośne urządzenie z pewnością dla nikogo nie będzie komfortowe w użytkowaniu. Ciągła praca takiego sprzętu może też zakłócać spokój domowników czy sąsiadów. Z tego względu powinieneś kupić kompresor, który emituje hałas do poziomu ok. 95 dB.

 

 

Kompresory 50 l – ranking

 

 

1. Sprężarka Tłokowa Metabo Basic 250-50 W 601534000

 

Warto zapoznać się z opisem modelu Metabo Basic 250. Jest to jeden z najczęściej polecanych przez konsumentów kompresorów. Urządzenie jest dostępne w przystępnej cenie. Kolejną zaletą sprzętu jest to, że jego obsługa nie stanowi problemu nawet dla osób niedoświadczonych.

Moc kompresora wynosi 1,5 kW, a maksymalna prędkość to 2850 obrotów na minutę. Urządzenie generuje hałas na poziomie 97 dB. Wymiary modelu są następujące: 83 cm x 44,5 cm x 71,5 cm, a jego waga jest równa 32 kg. Długość kabla zasilającego wynosi 1,5 m. Warto wspomnieć o tym, że zbiornik jest objęty 10-letnią gwarancją producenta. Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Na urządzeniu znajduje się manometr, który wskazuje ciśnienie w zbiorniku.

Opinie na temat Metabo Basic 250 są pochlebne. Konsumenci doceniają jakość wykonania urządzenia, jak również fakt, że sprzęt ma 2 wyjścia wysokociśnieniowe. Kolejnym atutem jest solidny presostat.  

Metabo Basic 250 to bardzo dobry 50 l kompresor do 600 zł. Urządzenie ma wymiary: 83 cm x 44,5 cm x 71,5 cm, a jego waga jest równa 32 kg. Długość kabla zasilającego wynosi 1,5 m.

Zalety
Zbiornik:

Jakość wykonania zbiornika jest bardzo dobra - do jego produkcji wykorzystano najlepsze gatunkowo tworzywa, które cechuje niezwykła trwałość. Dowodem na to jest 10-letnia gwarancja udzielana przez producenta.

Uchwyt:

Choć sprzęt jest stosunkowo ciężki, jego przenoszenie nie powinno stanowić problemu. Wszystko przez to, że produkt wyposażono w praktyczny, dobrze wyprofilowany uchwyt. Rączka pokryta jest antypoślizgowym materiałem, co zapewnia mocny chwyt.

Wyłącznik ciśnieniowy:

Uruchamianie na zimno jest łatwe dzięki wyłącznikowi ciśnieniowemu z zaworem odciążającym.

Regulacja ciśnienia:

Użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji ciśnienia wyjściowego, co pozwala lepiej dostosować urządzenie do swoich potrzeb.

Obsługa:

Jak wskazuje wiele osób, obsługa kompresora nie jest trudna. W związku z tym prezentowany model bez wątpienia spełni oczekiwania użytkowników, którzy potrzebują solidnie wykonanego, a przy tym prostego urządzenia.

Wady
Przewód tłoczny:

Dla niektórych osób minusem jest to, że na przewodzie tłocznym nie ma żebrowania chłodzącego.

 

 

 

 

2. Stanley Kompresor 50 FCDV404STN006

 

Renomowana marka STANLEY wypuściła na rynek Stanley Kompresor 50 FCDV404STN006. To kompresor olejowy ze zbiornikiem o pojemności 50 litrów, doskonale nadający się do stosowania domowego i w niewielkich warsztatach. Może on służyć nie tylko do pompowania kół pojazdów, ale też do malowania czy czyszczenia za pomocą przedmuchiwania.

Urządzenie wykończono w charakterystycznyej dla marki żółto-czarnej kolorystyce, dla ułatwienia mobilności zamontowano w nim dwa solidne koła i uchwyt. Zatem mimo wagi 36 kg nietrudno je przestawić do miejsca wykonywania pracy. Osoby, które zetknęły się z urządzeniem chwalą jego wyraźne manometry pozwalające jednym rzutem oka odczytać wskazywane wartości. Kompresor wyposażono w silnik o mocy 1500 W (2 KM), dzięki 2850 obrotom na minutę, jest w stanie ono wytworzyć ciśnie sięgające 8 bar.

A wydajność jest określana na 222 litry na minutę. Na sprawność urządzenia wpływa pompa zaopatrzona w żeliwne cylindry, powiększona obudowa wpływająca na lepsze smarowanie, a także kranik spustowy skroplin zapewniający większy niż standardowy przepływ, dzięki czemu zabrudzenia nie blokują się. Stanley – marka znana chyba każdemu majsterkowiczowi – oferuje Kompresor 50 FCDV404STN006. Jakie daje on możliwości użycia?

Zalety
Znana marka - serwis:

Znana marka Stanley zyskała zaufanie klientów nie tylko ze względu na solidność produkowanych urządzeń, ale też na sprawną obsługę serwisową.

Manometry:

Zegary pokazujące aktualne parametry pracy są duże i czytelne i jak wskazują użytkownicy – również precyzyjne w pokazywanych wartościach. 

Szerokie ożebrowania:

Chłodnica urządzenia jest zaopatrzona w szerokie ożebrowanie, które zapewnia bardziej efektywne chłodzenie od tradycyjnego ożebrowania stosowanego w innych kompresorach. 

Mobilność:

Duże gumowe koła, a także długa rączka zakończona gumowym uchwytem zapewniają łatwe i stabilne przemieszczanie sprzętu do miejsca wykonywania pracy.

Cicha praca:

Osoby pracujące z tym kompresorem przekazują, że praca sprzętu jest cicha porównując ją do analogicznych urządzeń innych marek. 

Wady
Wydajność:

Użytkownicy przekazują, że podana w specyfikacji wydajność 222l/min to wartość teoretyczna lub osiągana przy zasysaniu. Rzeczywista wydajność, którą da się osiągnąć wynosi nieco więcej niż 100 l/min.

 

 

 

 

3. Kompresor Olejowy Stanley Fatmax DV2 400/10/50

 

Sprzęt Stanley Fatmax 50 l 10 bar jest wyposażony w silnik o mocy 3 KM. Urządzenie wytwarza ciśnienie o wartości 10 barów. Ponieważ model ma manometry możemy z łatwością odczytywać parametry pracy kompresora podczas użytku. Produkt waży 38 kg, jego wymiary to: 80 cm x 35 cm x 67 cm.

Kompresor ma w podstawie koła, dlatego przenoszenie go z miejsca na miejsce nie będzie kłopotliwe. To model, który możemy wykorzystać do wielu różnych prac motoryzacyjnych i nie tylko. Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego i stali, więc jest wytrzymały. Produkt umożliwia dopasowanie ciśnienia przepływu powietrza do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy.

Urządzenie można wykorzystać m.in. do pompowania kół w samochodzie czy też ogrodowego basenu dla dzieci. Według konsumentów to przydatny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Kompresor jest łatwy w obsłudze, a ponieważ jest w odpowiedni sposób zabezpieczony przed blokowaniem się zabrudzeń, nic nie powinno zakłócić jego pracy.

Model Stanley Fatmax 50 l 10 bar ma wymiary: 80 cm x 35 cm x 67 cm. Sprzęt waży 38 kg. Kompresor wytwarza ciśnienie do 10 barów, ma silnik o mocy 3 KM.

Zalety
Czytelne manometry:

Na kompresorze umieszczono duże manometry pozwalające na szybkie odczytanie parametrów pracy sprzętu. To znacząco ułatwia obsługę urządzenia i sprawia, że szybko napompujemy koła w rowerze czy materac do spania.

Wygodny transport:

Choć model jest stosunkowo ciężki jego przenoszenie nie jest kłopotliwe. W podstawie urządzenia są duże koła, a w górnej części zbiornika umieszczono wygodny uchwyt.

Praktyczność:

Sprzęt możemy wykorzystać nie tylko do pompowania kół czy dziecięcych zabawek. Kompresor jest przystosowany do użytku m.in. z narzędziami pneumatycznymi, co świadczy o jego profesjonalnym charakterze.

Wady
Bardzo głośna praca:

Na czas używania urządzenia najlepiej założyć na uszy słuchawki. Model generuje hałas do 97 dB, dlatego długotrwała praca z nim może negatywnie wpłynąć na słuch.

 

 

 

 

Jak można wykorzystać kompresor 50 l?

 

Z naszego rankingu możesz dowiedzieć się, jaki kompresor 50 l jest polecany przez użytkowników. Przygotowane przez nas zestawienie pomoże Ci w podjęciu decyzji zakupowej. Inwestując w dobrej jakości urządzenie, zwiększasz szansę na zadowolenie z jego użytkowania. Jeśli jednak nadal wahasz się i nie wiesz, czy inwestować w sprzęt, ta część artykułu jest dla Ciebie. Z tego tekstu dowiesz się, jakie możliwości zastosowania ma kompresor. Jesteśmy pewni, że tego typu sprzęt przyda Ci się w różnych sytuacjach.

 

 

Czy kompresor przyda się w warsztacie samochodowym?

Miejscem, w którym bez wątpienia przyda się kompresor 50 l, jest warsztat samochodowy czy przydomowy garaż. Najczęściej tego typu urządzenie jest wykorzystywane do dmuchania opon w aucie. To zadanie jest proste do wykonania. Wystarczy tak zaparkować pojazd, aby znajdował się on blisko sprzętu i możliwe było szybkie podłączenie węża z odpowiednią końcówką. Nie musimy jednak mieć dużego garażu, aby wykonać tę czynność. Jeśli zdecydujemy się na zakup kompresora mobilnego (ze znajdującymi się u podstawy kółkami i dobrze wyprofilowanym uchwytem), będziemy mogli swobodnie przemieszczać go w dowolne miejsce. Sprzęt można także wykorzystać do wypełniania powietrzem poduszek pneumatycznych w samochodzie, jak również do klimatyzacji. Kompresor umożliwi nam regulację temperatury i zmianę ciśnienia czynnika chłodzącego.

 

Remont mieszkania przy wykorzystaniu kompresora

Jeśli planujesz remont mieszkania, przy wykonywaniu niektórych prac będziesz mógł skorzystać ze sprężarki. Jest ona wykorzystywana przede wszystkim do malowania różnych powierzchni. W tym celu korzysta się ze specjalnego pistoletu do malowania natryskowego. Pozwala on znacznie skrócić czas potrzebny na odświeżenie danej powierzchni. Co istotne, kompresor można wykorzystać nie tylko do malowania ścian, ale też płotów czy mebli. Ważne jest odpowiednie dobranie farby. Musi być ona dostosowana do tego typu pracy. Warto wskazać zalety, jakie płyną z malowania natryskowego. Wśród nich można wymienić m.in. to, że tracimy nieco mniej farby, a dodatkowo zyskujemy pewność, że na powierzchni nie będą tworzyły się nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

Pompowanie piłek i basenów

Posiadanie kompresora ułatwi nam przygotowanie basenu ogrodowego na sezon letni. Korzystanie z pompek ręcznych bywa nie tylko czasochłonne, ale też bardzo męczące, szczególnie jeśli basen jest duży. Dlatego też użycie kompresora wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Sprzęt można wykorzystać także do pompowania różnego rodzaju piłek, co doceniają w szczególności rodzice. Jedyne, co musimy zrobić przed zakupem konkretnego modelu, to upewnić się, czy dołączone zostały do niego odpowiednie końcówki.

 

Czyszczenie urządzeń

Masz czasami problem z tym, aby dokładnie wyczyścić sprzęt ogrodowy? Zastanawiasz się, jak usunąć resztki trawy z trudno dostępnych miejsc na kosiarce? Jeśli tak, kompresor 50 l jest dla Ciebie. Za pomocą sprężonego powietrza, które wydostaje się z wnętrza urządzenia, można z łatwością pozbyć się zabrudzeń. Nie trzeba używać żadnych specjalnych detergentów czy dodatkowych akcesoriów. Z kompresora korzystają także lakiernicy samochodowi, przygotowując auto do pracy. Sprężarka okazuje się niezastąpiona także do czyszczenia komputera. W środku znajduje się wiele elementów, na których osadza się kurz. Ich bezpośrednie dotykanie mogłoby doprowadzić do awarii urządzenia, a także okazać się dla nas niebezpieczne.

 

 

FAQ

 

P1: Jaka jest wydajność kompresora o pojemności 50 l?

Wydajność sprzętu jest zazwyczaj podana przez producenta na opakowaniu. Jest to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze kompresora, ponieważ to dzięki wydajności można wykonać pracę szybko i sprawnie, warto więc zainwestować w akcesorium, które rzeczywiście ma wysoką wydajność. Kompresory o pojemności 50 l mają zazwyczaj wydajność wynoszącą od 50 l do 200 l na minutę. Wszystko zależy od wykonania produktu. Trudno jednak jest się wyłącznie kierować tym, co opisuje producent, ponieważ czasem prawdziwa wydajność jest ukrywana za określeniami „wydajność efektywna” i „wydajność wyjścia”. Jeśli widzisz w opisie takie pojęcia, to lepiej dopytać się o rzeczywistą wydajność, bo możesz być rozczarowany. 

P2: Lepiej jest wybrać kompresor o pojemności 50l czy 100l?

Pojemność kompresora jest różna, a dobór sprzętu zależy od prac, jakie będziemy wykonywać. Jeśli zastanawiasz się, czy lepszy jest sprzęt o pojemności 50 l czy 100 l, nie szukaj już dalej, tutaj znajdziesz odpowiedź. Kompresor 50 l okaże się idealny dla osób, które zamierzają używać go dość sporadycznie, będą musiały go często przenosić lub przewozić. Jest on najczęściej mały, nie waży dużo, ale też nie pozwala na zbyt długą pracę. Z kolei kompresor o pojemności 100 l nada się dla osób, które chcą korzystać z tego sprzętu trochę częściej oraz bardziej profesjonalnie. Jednak do codziennego użytku będzie potrzebne urządzenie o większej pojemności. 

 

P3: Jaki olej użyć do kompresora?

Wybranie odpowiedniego oleju do kompresora może być nie lada wyzwaniem. Nie każdy może być pewien, jaki typ oleju użyć, ponieważ wszystko zależy od tego, jak będziesz używać kompresora. Najważniejsze jest jednak to, aby olej był tłusty. Jednym z najbardziej polecanych olejów jest ATF, który bardzo dobrze współgra z kompresorami. Jeżeli nie masz takiego oleju, możesz również spróbować oleju do automatycznych skrzyń biegów, powinien działać równie dobrze. Możesz również skorzystać ze zwykłego oleju silnikowego, ale musisz pamiętać, aby był trochę rzadszy, całkiem dobrze w tej roli sprawdzi się na przykład ten o lepkości 15W40. 

 

P4: Ile oleju użyć do kompresora 50l?

Osoby, które dopiero co zaopatrzyły się w kompresor o pojemności 50 l i chcą go uruchomić, mogą nie wiedzieć, ile oleju do niego wlać. Jest to zrozumiałe, producenci raczej nie wspominają o jego ilości w urządzeniu. Czasem na zbiorniku narysowana jest czerwona kreska, która określa limit, a jest to około 150 ml. Jeśli zamierzasz pracować trochę dłużej, to możesz wlać około 250 ml oleju. Jeśli chcesz wymienić olej, to wystarczy, że użyjesz do tego celu strzykawki z wężykiem lub po prostu odkręcając szklane oczko, które również służy do sprawdzania ilości cieczy. Pamiętaj, aby przed wlaniem nowego oleju, upewnić się, że w pojemniku na pewno nie ma starej cieczy. 

P5: Jaki pistolet sprawdzi się do kompresora 50l?

Jeśli zakupiłeś już kompresor o pojemności 50l, to z pewnością teraz szukasz do niego dodatków. Osoby, które zakupiły kompresor do malowania powierzchni, na przykład samochodu lub motocykla, powinny zaopatrzyć się w funkcjonalny pistolet. Jeśli zamierzasz pomalować cały samochód, lecz nie chcesz na tym spędzić całego dnia, to koniecznie wybierz mocny pistolet, który pozwala na regulację przepływającej przez niego ilości cieczy. Jeśli zamierzasz pokryć farbą mniejsze powierzchnie, możesz wybrać akcesorium, które jest trochę mniej wydajne. Pamiętaj jednak, aby najlepiej wybierać sprzęt znanych marek oraz taki, o którym użytkownicy zostawiają pozytywne opinie.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Einhell TH-US 240 opinie

Kompresor bezolejowy

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Stanley DV 2 400/10/50 8119500STN033

 

Kompresor olejowy Stanley DV 2 400/10/50 8119500STN033 to profesjonalny model idealny do długotrwałej pracy. Ze względu na szerokie ożebrowanie szybciej się on chłodzi, a zwiększona obudowa zapewnia znacznie lepsze smarowanie. Sprzęt waży 46 kg, posiada dwa kółka i wygodne uchwyty transportowe.

Przedstawione urządzenie ma wydajność wynoszącą 356 l/min. Zostało ono wyposażone we wzmocnioną pompę widlastą VCD, która zapewnia niezawodne działanie kompresora przez długi czas. Z kolei poziom generowanego przez niego hałasu wynosi 94 dB.

Konsumenci docenili model Stanley DV 2 400/10/50 8119500STN033 m.in. za łatwość obsługi i możliwość bezproblemowego przemieszczenia go w inne miejsce. Urządzenie posiada profesjonalny i niezwykle nowoczesny kranik spustowy skroplin, a także mocny silnik. Z tego względu z jego pomocą można nie tylko pompować koła w pojazdach, ale i malować czy też czyścić różne powierzchnie. Z pewnością sprzęt przyda się więc w każdym warsztacie.

Kompresor Stanley 8119500STN033 waży 45 kg, a jego moc jest równa 2200 W. Długość urządzenia wynosi 77 cm.

Zalety
Przeznaczenie:

Prezentowany sprzęt może być używany nie tylko do drobnych prac w domu, ale także będzie odpowiedni do profesjonalnego zastosowania. Wszystko przez to, że model został przystosowany do długotrwałej pracy.

Koła transportowe:

U podstawy zbiornika znajdują się solidnie wykonane koła transportowe. Trzeba podkreślić, że elementy te wykazują dużą odporność na ścieranie, a dodatkowo płynnie działają. To sprawia, że przenoszenie dużego kompresora jest proste.

Efektywność:

Z racji tego, że urządzenie wyposażono w wydajny silnik, pracę sprzętu określa się mianem efektywnej. W rezultacie przy użyciu Stanley 8119500STN033 możemy wykonać powierzoną nam pracę szybciej.

Wziernik:

Konsumenci doceniają to, że kompresor ma praktyczny wziernik, który pozwala na swobodne kontrolowanie poziomu oleju w sprzęcie.

Wady
Radiatory:

Pewna grupa konsumentów wskazuje, że umieszczone na cylindrach radiatory stosunkowo szybko się nagrzewają.

 

Specair HLV

 

Specair HLV to 50 l kompresor tłokowy. Jest on ustawiony w pozycji pionowej, dzięki czemu urządzenie cechuje duża stabilność. Z uwagi na to, że model ma kompaktowe wymiary (48 cm x 41 cm x 105 cm), jego przechowywanie nie powinno być problemem, nawet dla osób, które mają mały garaż.

Moc maksymalna kompresora wynosi 2 KM. Wydajność to 206 l/min. Urządzenie generuje hałas na poziomie 97 dB. W skład zestawu wchodzi reduktor ciśnienia, 2 manometry i zawór bezpieczeństwa. Do wykonania modelu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywo sztuczne i wytrzymałą stal nierdzewną. To daje pewność, że kompresor należycie spełni swoje zadanie i będziemy mogli użytkować go przez długi czas.

Większość konsumentów jest zadowolona z zakupu Specair HLV. Użytkownicy w szczególności doceniają kompaktowe wymiary sprzętu. Istotną zaletą urządzenia są wytrzymałe, odporne na ścieranie koła transportowe – działają one płynnie i umożliwiają swobodne przenoszenie kompresora.

Specair HLV to 50 l kompresor tłokowy o wymiarach: 48 cm x 41 cm x 105 cm. Jego waga jest równa 35 kg. Wydajność sprzętu wynosi 206 l/min.

Zalety
Stabilność:

Model ma dobrze przemyślaną konstrukcję, dlatego nie ma obaw o to, że urządzenie będzie przechylać się na boki.

Wymiary i waga:

Ze względu na to, że kompresor ma stosunkowo niewielkie wymiary możliwe jest jego przechowywanie nawet w małym garażu. Dodatkową zaletą jest to, że urządzenie niewiele waży.

Zbiornik:

Wykonany ze stali nierdzewnej zbiornik nie jest podatny na działanie korozji. Stanowi to dowód na to, że jest on solidnie wykonany i trwały.

Wady
Głośność:

Jak podaje producent, model generuje hałas na poziomie 97 dB. W związku z tym długie użytkowanie sprzętu może okazać się uciążliwe.

 

Tagred TA360

 

Prezentujemy Ci kompresor Tagred TA360. To model olejowy, który idealnie sprawdzi się podczas prac w warsztacie czy gospodarstwie rolnym. Został on wyposażony w reduktor ciśnienia z mechanizmem regulacji, w efekcie czego możesz dostosować jego pracę do swoich potrzeb.

Wydajność na wejściu powyższego urządzenia wynosi 530 l/min, z kolei wydajność efektywna to 380 l/min. Choć sprzęt waży 40 kg, to jego przenoszenie nie powinno sprawić problemów. Wszystko za sprawą umieszczonych w podstawie dwóch dużych kółek. Model marki Tagred ma zwiększoną średnicę oraz duży przepływ. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zablokowania się wewnątrz zanieczyszczeń.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można wywnioskować, iż opisany wyżej kompresor cieszy się wśród nich dużą popularnością. Sprzęt wyróżnia się niskim poborem energii, a jednocześnie jest bardzo efektywny. Co więcej, generuje on hałas poniżej 80 dB, dlatego też nikomu on nie przeszkadza. Urządzenie nadaje się zarówno do pompowania, jak też czyszczenia czy malowania powierzchni.

 

Kraft&Dele KD401

 

Kraft&Dele KD401 to kompresor olejowy o wydajności 202 l/min i wadze 28 kg. Ma on nie tylko kompaktowe wymiary, ale również łatwo przenosi się go w inne miejsce. Wpływ na to ma lekkość sprzętu ,kółka w podstawie i odpowiednio wyprofilowany uchwyt.

Prezentowany przez nas model idealnie sprawdzi się przy pracach lakierniczych, podczas pompowania kół i przy próbach szczelności hydraulicznych. Oznacza to, iż jest to urządzenie uniwersalne, które możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ponieważ silnik sprzętu ma bezszczotkową konstrukcję, jest on bezawaryjny i bardzo długo Ci posłuży.

Według konsumentów opisany wyżej model to kompresor 50 l w dobrej cenie. Pracuje on bardzo cicho, dlatego nie zakłóca spokoju innych osób, a dodatkowo wyróżnia go wysoka wydajność przepływu powietrza. Oznacza to, iż możesz napompować koło w aucie lub wykonać inne prace w znacznie krótszym czasie. Poza tym specjalna budowa urządzenia marki Kraft&Dele zapobiega blokowaniu się zabrudzeń, więc nie trzeba go często czyścić.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir