Najlepszy klucze udarowe 18V

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki klucz udarowy 18 V wybrać?

 

Nie możesz odkręcić ręcznie śruby koła samochodu? Próbowałeś już każdym kluczem, lecz śruba ani drgnie? Może czas na zakup klucza udarowego, który pozwala wykonać pracę bez użycia siły. Najbardziej popularne są modele o mocy 18 V, ponieważ są one na tyle silne, aby poradzić sobie z każdą śrubą. Jeżeli nie potrafisz wybrać odpowiednich narzędzi, to kontynuuj czytanie.

Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje kluczy udarowych. Jeden z częściej wybieranych to model pneumatyczny. Działa on jedynie w przypadku połączenia ze sprężarką. Często wybierane są niezależne klucze elektryczne, które mogą być zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Mniej znany rodzaj to hydrauliczny, który służy raczej do naprawy bardzo dużych maszyn.

Jeżeli chodzi o obudowę, to najlepszy klucz udarowy 18 V w 2019 roku jest dobrze wykonany. Dobry sprzęt powinien mieć kształt litery “T”. Wtedy mamy pewność, że utrzymanie urządzenia nie będzie problemem. Wybierz klucz, którego waga nie przekracza 5 kg. Cięższym sprzętem trudniej się operuje. Warto również zainwestować w narzędzie, którego uchwyt jest otulony miękką gumą.

Wiele osób potwierdza, że najlepsze klucze udarowe 18 V są łatwe w obsłudze. Jeżeli jesteś początkujący, to najlepiej wybierz najprostsze urządzenie. Wiele z kluczy ma jedynie włącznik, który rozpoczyna oraz zatrzymuje pracę sprzętu. Nie zapominaj jednak, że dobry klucz ma również regulację obrotów. Dzięki temu możemy dopasować sprzęt do rodzaju śruby, jaką właśnie wkręcamy lub wykręcamy.

Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje, to szczególnie polecamy oświetlenie LED. Czasem lampa w naszej piwnicy lub warsztacie nie jest odpowiednio jasna, aby dokładnie oświecić miejsce naszej pracy. Używanie latarki z pewnością nie będzie wygodne. Dlatego wielu producentów zdecydowało umieścić się małą lampkę LED, która oświetla śrubę. W ten sposób możemy działać o wiele precyzyjniej.

 

 

Klucz udarowy 18 V – ranking

 

 

Makita DTD152RTJ 

 

Makita DTD152RTJ to klucz udarowy ważący zaledwie 1,3 kg. Operowanie nim oraz precyzyjne odkręcanie śrub nie będzie więc trudne. 2900 obrotów na minutę sprawia, że praca przebiega bardzo szybko. Na szczęście mamy możliwość regulowania tego parametru, więc możemy używać prezentowanego klucza do różnych śrub.

Klucz jest specjalnie wyprofilowany w taki sposób, abyśmy mogli nim dokręcać śruby przez cały dzień. Nasze ręce nie będą zmęczone, a my nie stracimy precyzji, dzięki lampce LED. Oświetla ona miejsce pracy. Urządzenie ma dużą podstawkę, dlatego możemy wygodnie postawić narzędzie w momencie, w którym go nie używamy.

Jest to produkt akumulatorowy, więc musimy pamiętać o regularnym ładowaniu. Użytkownicy wypowiadają się na jego temat bardzo pochlebnie. Najczęściej wspominają o dobrze wykonanej obudowie, którą można solidnie złapać. Praca takim sprzętem jest według nich przyjemna oraz szybka.

 

 

 

 

Vordon VRID0820 


Chcielibyśmy zaprezentować Vordon VRID0820 – klucz udarowy, którego maksymalna prędkość wynosi 3000 obrotów na minutę. Jest ona wystarczająca, aby dokręcić lub odkręcić różnego rodzaju śruby. Uchwyt urządzenia ma kształt litery “T”. Bardzo dobrze się go trzyma w dłoni i umożliwia on długą oraz precyzyjną pracę. Obudowa produktu jest wykonana ze specjalnej gumy, która jest mocna, lecz jednocześnie miękka dla naszych dłoni. W rezultacie nie uszkadza ich podczas pracy.

Obsługa sprzętu jest łatwa nawet dla laika. Mamy jedynie jeden przycisk – im mocniej go naduszamy, tym moc jest większa. Klucz udarowy 18 V w dobrej cenie ma podstawkę, dzięki której możemy go ustawić na półce w piwnicy. Możemy klucz również trzymać w solidnej walizce, w której jest umieszczony.

Specjalnie wyprofilowany uchwyt pozwala na dokładne operowanie kluczem. Użytkownikom podoba się fakt, że utrzymanie sprzętu w rękach przez dłuższy czas nie jest problematyczne. Bardzo ważne jest dla nich to, że klucz ma dużą prędkość maksymalną.

 

 

 

 

Makita DTW180Z 

 

Makita DTW180Z to urządzenie, które z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jest to kompaktowy sprzęt, który pozwala dotrzeć w każde miejsce i umożliwia przykręcenie niewygodnie osadzonych śrub. Produkt jest wyposażony w lampkę LED, która oświetla miejsce pracy. Dlatego możemy pracować także w zaciemnionych miejscach.

Produkt waży 1,5 kg. Nie jest to dużo, więc swobodne manewrowanie oraz trzymanie klucza przez dłuższy czas w rękach nie jest uciążliwe. Warto również wspomnieć o dobrze wyprofilowanej rączce oraz o miękkim materiale, który ją dobrze otula.

Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 2400 obrotów na minutę. Sprzęt jest odporny na pył, więc nie zniszczy się podczas intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach. Niektóre części klucza są wykonane z aluminium i dlatego jest on odporny na wszelkie uszkodzenia. Jest to zaleta, o której często wspominają użytkownicy narzędzia. Mówią także o użytecznej lampce LED.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...