Najlepszy klucz udarowy 18V

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaki klucz udarowy 18V wybrać?

 

Przykręcanie lub odkręcanie śrub może okazać się wyzwaniem, zwłaszcza gdy są stare. Aby ułatwić oraz usprawnić sobie pracę, warto zaopatrzyć się w klucz udarowy. Jest to urządzenie, które może używać każdy, ponieważ nie trzeba używać siły, nawet gdy śruba jest bardzo mocno wkręcona. Chcesz szybko wkręcać śruby i zastanawiasz się nad kupnem klucza udarowego? Zapoznaj się więc z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, co jest najważniejsze podczas wyboru odpowiedniego urządzenia.

W tym artykule zajmiemy się urządzeniami 18V, które nadają się do użytku domowego, jak i profesjonalnego, na przykład w warsztacie.

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje kluczy udarowych: pneumatyczne oraz elektryczne. Te pierwsze działają z pomocą sprężarki i bardzo często znajdziemy je w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Z kolei modele elektryczne są częściej spotykane w użytku domowym. Sprzęt zasilany elektrycznie lub akumulatorowo jest zazwyczaj cięższy niż pneumatyczny.

Najlepsze klucze udarowe 18V są wygodne. Jeżeli sprzęt jest zbyt ciężki (waży powyżej 2,5 kg), to operowanie nim może być dość trudne. Praca kluczem udarowym wymaga precyzji, więc im lżejszy, tym łatwiej jest ją uzyskać. Najlepiej więc zaopatrzyć się w urządzenie ważące około 1,5 kg.

Aby zapewnić sobie komfortową pracę, najlepszy klucz udarowy 18V w 2020 roku powinien być dobrze wyprofilowany. Ważne jest, aby obudowa produktu miała kształt dużej litery ”T”. Tak wyprofilowanym urządzeniem bardzo łatwo się manewruje, a co najważniejsze możemy go bardzo długo utrzymać w ręce (bez bólu stawów).

Warto również sprawdzić, jaką prędkość obrotową ma dany sprzęt i czy jest ona regulowana. Standardem jest od 0 do 2500 obrotów na minutę. Klucze udarowe, których prędkość obrotowa jest mniejsza niż 2000 mogą nie poradzić sobie z odkręcaniem bardzo mocno wkręconych śrub. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wybrać sprzęt z dużą prędkością obrotową.

 

 

Klucze udarowe 18V – ranking

 

 

Vordon VRID0820 

 

Vordon VRID0820 to klucz udarowy 18V zapakowany w solidną walizkę (idealna do przechowywania sprzętu. Jest on zabezpieczony przed ewentualnymi zniszczeniami lub kurzem). Prędkość obrotowa produktu wynosi od 0 do 2400 RPM. Parametr ten jest regulowany, więc możemy dopasować prędkość obrotów do rodzaju śrubek, jakie wkręcamy.

Waga prezentowanego produktu wynosi 1,5 kg. Manewrowanie urządzeniem nie sprawi nam więc problemu. Obudowa urządzenia ma kształt litery “T”. Jest ona wykonana z mocnego, ale miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału.

Do zestawu została dołączona ładowarka, z pomocą której możemy szybko naładować prezentowany sprzęt. Użytkownicy uważają, że ze względu na dużą moc klucz udarowy sprawnie wkręca oraz wykręca śrubki. Internauci wspominają również o możliwości regulowania prędkości obrotów urządzenia, co jest bardzo użyteczne podczas pracy.  

 

 

 

 

Ryobi R18IW3-0 

 

Ryobi R18IW3-0 to jeden z najwygodniejszych kluczy udarowych 18V. Jest on wyprofilowany w taki sposób, że trzymanie sprzętu w rękach nie jest uciążliwe. Waży on 2 kg. Ręce nie są obciążone, a urządzenie nadaje się do użytku przez długie godziny. Jest to dobry sprzęt, który możemy używać profesjonalnie oraz w domu.

Prezentowany sprzęt ma 3 różne prędkości obrotowe, a maksymalna wynosi 2900 obrotów na minutę. Możemy więc wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada podczas pracy. Specjalne oświetlenie pozwala nam na lepszą widoczność, dzięki czemu możemy wykonywać pracę szybciej. Jest to dobrze wykonany klucz udarowy, który został doceniony przez wielu użytkowników.

Podkładka umożliwia nam postawienie sprzętu na półce w każdym momencie. Klucz stabilnie na niej stoi, a nasze ręce mogą przez chwilę odpocząć. Użytkownicy uważają, że produkt waży bardzo mało, dzięki czemu łatwo się nim operuje. Poza tym doceniają również wmontowaną lampkę, która niweluje cienie.

 

 

 

 

Yato YT-82805 

 

Z pomocą mocnego silnika ten klucz udarowy 18v w dobrej cenie Yato YT-82805 sprawnie i szybko wkręca oraz wykręca śruby. Jest to idealne urządzenie do długiej eksploatacji, dlatego jest ono często wybierane do serwisów samochodowych. Prezentowany klucz jest idealny do częstego stosowania.

Korpus został wykonany z gumy, która jest wzmocniona włóknem szklanym. Rękojeść jest dobrze wyprofilowana, więc trzymanie klucza przez długi czas nie jest uciążliwe. Baterię do pełna naładujemy w ciągu 1 godziny. Poziom naładowania widzimy na wskaźniku naładowania akumulatora. Prędkość obrotowa klucza wynosi od 0 do 2700 obrotów na minutę. Możemy ją regulować z pomocą włącznika, manipulując nim w lewo i w prawo.

Zamontowana lampka oświetla miejsce, w którym pracujemy, a tym samym cienie są zniwelowane. W rezultacie nasza widoczność się znacznie polepsza. Użytkownicy najczęściej wspominają o łatwej obsłudze urządzenia. Ma ono jedynie jeden przycisk, którym łatwo obsługiwać sprzęt. Internauci wspominają również o szybkim ładowaniu akumulatora – nie musimy długo czekać, aby zacząć pracę.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status