Najlepszy hydrofor Omnigena

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki hydrofor Omnigena wybrać?

 

Jeżeli masz studnię lub inne, własne źródło wody, które znajduje się poza domem, to zapewne zastanawiałeś się nad inwestycją w hydrofor. Jest on zbiornikiem odpowiedzialnym za utrzymywanie ciśnienia w instalacji wodociągowej na stałym poziomie. Nasz poradnik przygotowaliśmy dla osób, które jeszcze nie wiedzą, jaki dokładnie sprzęt wybrać. Opisaliśmy w nim kilka, najważniejszych parametrów oraz umieściliśmy wskazówki, którymi najlepiej się kierować.

Omnigena to firma, która zajmuje się głównie produkowaniem pomp oraz innych urządzeń związanych z prawidłowym doprowadzaniem wody, takich jak hydrofory, zbiorniki wyrównawcze, a także agregaty. Zdecydowaliśmy się umieścić opisy produktów tej marki ze względu na bardzo dobre opinie, jakie można na ich temat znaleźć.

Jednym z najważniejszych elementów hydroforu jest membrana. To w niej zbiera się woda, więc membrana nie powinna być podatna na uszkodzenia. Najczęściej na rynku spotkamy membranę gumową.

Nie mniej ważna jest pojemność hydroforu. Powinna być ona dostosowana do wielkości instalacji w naszym domu. Najczęściej wybierane są modele o pojemności 200 l, jednak w przypadku mniejszych domów może to okazać się za dużo. Wielu użytkowników zdecydowało, że najlepszy hydrofor Omnigena w 2019 roku ma nie mniej niż 20 l pojemności. Mniejsza może okazać się niewystarczająca, aby utrzymać odpowiednie ciśnienie. Jeżeli chodzi o wydajność, to wybieraj raczej urządzenia, gdzie wynosi ona co najmniej 150 l/min.

Najlepsze hydrofory Omnigena mają dodatkowe funkcje. W nowoczesnych modelach często dostępne są ciekawe funkcje, które ułatwiają nam użytkowanie hydroforu. Jest to na przykład system kontroli przepływu. Sprzęt z taką funkcją nie musi być więc kontrolowany tak często, jak hydrofory, które nie są wyposażone w taki system. Dodatkowo ochrona przed przegrzaniem sprawi, że urządzenie nie ulegnie awarii, tylko automatycznie się wyłączy przed uszkodzeniem.

Elementem, którego nie możemy pominąć jest filtr. Jeżeli pobieramy wodę z miejsca, z którego woda nie jest oczyszczona, to warto wybrać model z dobrym filtrem. Gdy woda przepływa zanieczyszczenia są wyłapywane przez filtr, a naszym zadaniem jest jedynie oczyszczenie tego elementu co pewien czas.

 

 

Hydrofory Omnigena – ranking

 

 

Omnigena MH2200

 

Omnigena MH2200 to jeden z najlepiej wykonanych hydroforów dostępnych na rynku. Większość elementów prezentowanego produktu jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to materiał, który nie ulega korozji i dlatego nie musimy szybko wymieniać hydroforu na nowy. Wydajność modelu wynosi 170 l/m. Waga urządzenia to 20 kg.

Jest to bardzo bezpieczny model – ma on wyłącznik termiczny reagujący w momencie, kiedy woda ma zbyt wysoką temperaturę. Element ten sprawia, że urządzenie się wyłącza, aż do ostudzenia się wody. Sprzęt pracuje bardzo cicho, więc nawet jeśli znajduje się on w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych, to z pewnością nie będzie przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 24 l. Jest to więc sprzęt odpowiedni do mniejszych mieszkań oraz domków letniskowych. Użytkownicy chwalą prezentowany produkt za bardzo dobre wykonanie. Doceniają oni również fakt, że sprzęt nie jest zbyt duży.

 

 

 

 

Omnigena MHI 1300/400V 

 

Omnigena MHI 1300/400V to hydrofor przeznaczony do instalacji w większych mieszkaniach. Jego pojemność wynosi 100 l. Jest to produkt o wadze 20 kg. Nie jest on zbyt duży, więc nie zajmie dużo miejsca na podwórku. Wielu użytkowników uważa, że jest to niezastąpiony sprzęt.

Obsługa urządzenia nie jest trudna. Może być ono regulowane przez osobę, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia ze sprzętem tego typu. Hydrofor zapewnia nam bezpieczeństwo ze względu na obecność wyłącznika termicznego. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to jest ona wykonana ze stali nierdzewnej, co świadczy o solidności sprzętu.

Moc silnika prezentowanego urządzenia wynosi 1,3 kW. Jest ona wystarczająca do intensywnej i sprawnej pracy hydroforu. Użytkownicy bardzo pozytywnie wypowiadają się o tym sprzęcie. Najbardziej chwalą dobre wykonanie hydroforu. Niektórzy Internauci wspominają również o dużej pojemności urządzenia.

 

 

 

 

Omnigena JET 100A 230V 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Omnigena JET 100A 230V, hydrofor, który gwarantuje nam bardzo dobre ciśnienie wody. To, co zostało zauważone przez użytkowników to cicha praca sprzętu. Urządzenie zostało wykonane z żeliwa oraz stali nierdzewnej. Mamy więc pewność, że jest to inwestycja na lata. Wyłącznik termiczny z kolei sprawia, że urządzenie automatycznie wyłącza się, kiedy woda jest zbyt gorąca.

Pojemność zbiornika prezentowanego hydroforu wynosi 50 l. Mocny dyfuzor ssący może ssać wodę, która znajduje się nawet na poziomie 8 m – zwykłe sprzęty tego typu nie są w stanie dosięgnąć tak głęboko. Sprzęt jest zabezpieczony przed przegrzaniem. Kiedy woda ma wysoką temperaturę, to urządzenie automatycznie się wyłącza.

Prezentowany hydrofor Omnigena w dobrej cenie jest polecany do instalacji w domu wielorodzinnym, jednorodzinnym lub domku letniskowym. Jest on zazwyczaj chwalony za cichą pracę, która nie przeszkadza w normalnych czynnościach. Użytkownicy uważają również, że jest to dobrze wykonany produkt, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających osób.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...