Najlepszy hydrofor 100l

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaki hydrofor 100l wybrać?

 

Wiele sprzętów, które wymagają odpowiedniego dopływu wody, jak np. pralki, wanny czy umywalki wymuszają na nas zadbanie o odpowiednie ciśnienie wody. Jak się okazuje w utrzymaniu stałego ciśnienia wody, pomaga hydrofor, urządzenie stosowane do przechowywania wody do celów przemysłowych oraz spożywczych. Jego zadaniem jest ustabilizowanie ciśnienia wody, gdy jest one za niskie lub gdy czerpiemy ją bezpośrednio ze studni. W przygotowanym przez nas poradniku wyjaśniamy najistotniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę, wybierając hydrofor. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych modeli 100 litrowych.

Dlaczego hydrofory 100 l? Dobranie odpowiedniej pojemności zbiornika do instalacji wodnej w naszym domu jest bardzo istotne. Na rynku znajdziemy wiele mniejszych lub większych modeli. Pojemność zbiornika hydroforu odpowiada za wydajność pompy urządzenia. Jeśli dom zamieszkuje od 2 do 4 osób, najodpowiedniejszym hydroforem będzie ten o pojemności 100 l. W przypadku mniejszej liczby osób warto wybrać urządzenie 50 l, a jeżeli w domu mieszka ponad 5 osób, radzimy zdecydować się na model 150 l i większy. Wielkość zbiornika ma znaczenie, jeśli chodzi o prawidłową pracę sprzętu. Zbyt intensywne i częste używanie hydroforu może prowadzić do awarii czy blokady pompy.

Istotnym elementem hydroforu jest również reduktor ciśnienia. Jego zadaniem jest ochrona naszej instalacji przed zbyt wysokim ciśnieniem. Tym samym urządzenie to ma zmniejszać zużycie wody oraz zapewnić komfort użytkowania oraz trwałość sprzętu. Trwałość pompy zależy również od obniżania ciśnienia do 2 barów, dzięki czemu możemy zmniejszyć zużycie wody nawet do 25%. Taki reduktor odpowiada również za zmniejszenie szumów, które powstają w chwili pompowania wody i mogą być źródłem hałasu. Najlepszy hydrofor 100l w 2020 roku zapewnia odpowiednie i stałe ciśnienie wody w całym domu. Wybierz model, który ma odpowiednią wysokość podnoszenia wody – im większa wartość, tym wyżej będzie pompowana woda, co jest kluczowe w przypadku budynków wielopiętrowych.

Innym, godnym uwagi aspektem jest również wykonanie zbiornika, możemy wybrać ocynkowany lub przeponowy. Ten pierwszy charakteryzuje się trwałością i odpornością na pęknięcia.  Zbiornik przeponowy tego nie wymaga i jest zdecydowanie tańszy. Niestety nie jest on tak trwały jak model ocynkowany.

 

 

Hydrofory 100l – Ranking

 

 

Omnigena Jet 100A

 

Produkt Omnigena Jet 100A uznawany jest za jeden z najsolidniejszych hydroforów dostępnych obecnie na rynku. Model dokładnie stabilizuje ciśnienie wody i pasuje do każdego rodzaju instalacji wodnej.

Najlepsze hydrofory 100l mają pompę, która zasysa wodę i wprowadza ją do zbiorników napełnionych powietrzem i tak jest w przypadku tego sprzętu. Ma to za zadanie regulować ciśnienie we wnętrzu urządzenia. Za każdym razem, gdy ciśnienie osiągnie określoną wartość, hydrofor automatycznie się wyłączy, dzięki czemu jest bardzo energooszczędny. Jego maksymalna wydajność to 60l/min a wysokość podnoszenia wody to 50 m. Moc silnika 1,1 kW gwarantuje poprawną pracę nawet przy długim użytkowaniu sprzętu.

Opinie konsumentów na temat tego modelu są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili go za wysoką jakość wykonania oraz atrakcyjną cenę. Ten hydrofor 100l w dobrej cenie sprawdzi się zarówno w domach jedno-, jak i wielorodzinnych czy nawet w gospodarstwach rolnych.

 

 

 

 

Omnigena JY1000/100

 

Hydrofor Omnigena JY1000/100 to model wydajny, o bardzo szerokim zakresie zastosowania: sprawdzi się on zarówno w domach jedno- jak i wielorodzinnych, ale także w gospodarstwach rolnych, w domkach letniskowych czy ogólnie w ogrodnictwie.

Model doskonale stabilizuje ciśnienie w instalacji wodnej i wyłącza się automatycznie, gdy ciśnienie powietrza w zbiorniku osiągnie pewną określoną wartość – dzięki wbudowanemu wyłącznikowi termicznemu. Warto również dodać, że sprzęt ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Co więcej, jest to jedna z najcichszych pomp wodnych dostępnych aktualnie na rynku. Moc silnika wynosi 1,1 kW, a maksymalna wydajność to 60l/min przy wysokości podnoszenia wody do 50 m.

Według konsumentów ten hydrofor o pojemności 100 l to wysokiej jakości sprzęt, cechujący się i dużą wydajnością pracy, co przekłada się na adekwatną cenę sprzętu. Jest on wszechstronny i sprawdzi się w wielu miejscach.

 

 

 

 

Omnigena MHI 1100/230V 

 

Produkt Omnigena MHI 1100/230V to hydrofor, odpowiedni do usprawnienia instalacji wodnej w domu, jak i w gospodarstwie rolnym. Jest on bardzo ekonomiczny ze względu na funkcję automatycznego wyłączania się po osiągnięciu określonej temperatury.

Ten hydrofor charakteryzuje się solidną konstrukcją wykonaną ze stali nierdzewnej, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jest on łatwy w obsłudze oraz bardzo cichy. Maksymalna wydajność sprzętu wynosi 95l/min, a wysokość podnoszenia sięga 45 m. 100l zbiornik pozwoli na swobodne użytkowanie nawet do 4 osób.

Hydrofor jest bardzo ceniony ze względu na cichą pracę oraz jakość wykonania. Produkt ten ma wszechstronne zastosowanie i sprawdzi się zarówno w domu, gospodarstwie rolnym, jak i ogrodnictwie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status