Najlepszy elektryczny odkurzacz do liści

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaki elektryczny odkurzacz do liści wybrać?

 

Jesienią spędzamy dużo czasu na porządkowaniu naszych ogrodów. Spadające liście z drzew pokrywają chodniki, dlatego warto posiadać urządzenie, za pomocą którego w łatwy sposób je sprzątniemy. W tym celu doskonale sprawdzi się odkurzacz do liści. Zasysa on odpady do specjalnego worka, dzięki czemu w krótkim czasie możemy cieszyć się porządkiem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu sprzętów, które różnią się między sobą przede wszystkim budową, a także wygodą użytkowania. W niniejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę. Z zestawienia umieszczonego na końcu dowiesz się, jaki jest najlepszy elektryczny odkurzacz do liści w 2020 roku.

Modele zasilane prądem są bardzo lekkie, ciche i nie wytwarzają spalin. Ich zasięg jest jednak ograniczony przez kabel, dlatego jeżeli chcemy używać ich na większym obszarze, niezbędny będzie przedłużacz. Jeśli nie posiadamy go w domu, warto od razu się w niego zaopatrzyć, by potem nie mieć problemu.

Przy wyborze nowego odkurzacza powinniśmy mieć na uwadze jego moc. Warto kierować się zasadą, że im większa powierzchnia sprzątania, tym mocniejsze powinno być urządzenie. W przypadku modeli elektrycznych, dobrej jakości sprzęty wyróżniają się mocą około 3000 W.

Nie bez znaczenia jest także pojemność worka, która również powinna być dopasowana do wielkości sprzątanego obszaru. Najmniejsze modele dysponują około 20-litrowym workiem, natomiast w przypadku większych sprzętów wartość ta może wzrosnąć nawet do 70 litrów. Pamiętajmy jednak, że napełnienie dużego zbiornika zdecydowanie zwiększy wagę odkurzacza. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dodatkowego pasa, dzięki któremu zawiesimy urządzenie na ramieniu.

Najlepsze odkurzacze elektryczne do liści, poza funkcją zasysania zanieczyszczeń, wyposażone są również w dmuchawę. Przy jej użyciu przesuniemy liście czy gałęzie, a także trochę je wysuszymy. Urządzenia mogą również posiadać rozdrabniacz, umożliwiający zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przed odpady ogrodowe. Popularne są także specjalne zabezpieczenia, dzięki którym sprzęt samoczynnie się nie uruchomi. Najczęściej jest to włącznik, który trzeba dociskać podczas pracy.

 

 

Odkurzacze do liści elektryczne – Ranking

 

 

Gardena ErgoJet 3000 9332-20

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Gardena ErgoJet 3000 9332-20. Jest to łatwy w użyciu odkurzacz ogrodowy, który skutecznie oczyści nasz ogród z liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń.

Model ten może być wykorzystany również jako rozdrabniacz oraz dmuchawa. Dzięki opatentowanej funkcji ClickFit zmiana z trybu odkurzania na dmuchanie i odwrotnie jest niezwykle prosta i szybka. Metalowy wirnik umożliwia skuteczne rozdrabnianie małych odpadków, a dzięki skrobakowi łatwo usuniemy mokre liście. Uchwyt wykonany z miękkich elementów gwarantuje komfort pracy.

Moc sprzętu wynosi 3000 W, a pojemność zbiornika to 45 litrów. Urządzenie wydmuchuje powietrze z prędkością 310 km/h, waży 4,8 kg i wyposażone jest w 30-centymetrowy kabel.  

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu twierdzą, że jest to wydajny i wytrzymały sprzęt. Konsumentom przypadły do gustu jego niewielka waga oraz duża moc.

 

 

 

 

Black&Decker GW3050 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Black&Decker GW3050. Jest to elektryczny odkurzacz do liści, przy użyciu którego skutecznie utrzymamy porządek w ogrodzie.

Model ten wyposażony jest w funkcję wydmuchu oraz rozdrabniania. Dzięki systemowi bezpośredniego odsysania, nie musimy martwić się częstym opróżnianiem worka. Z kolei zamontowany skrobak ułatwi usuwanie mokrych liści.

Odkurzacz posiada przełącznik pozwalający na zmianę szybkości i dostosowanie jej do wykonywanej pracy. Moc urządzenia wynosi 3000 W, a jego prędkość wydmuchu to 418 km/h. Posiada ono również duży, 50-litrowy worek. W zestawie otrzymamy także pas do zawieszenia sprzętu na ramieniu.

W Internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na temat tego przyrządu. Konsumenci doceniają go przede wszystkim za łatwość obsługi i solidne wykonanie. Dużą zaletą jest również niewielka waga 4 kg, ułatwiająca manewrowanie urządzeniem.

 

 

 

 

Bosch ALS30 

 

Bosch ALS30 to elektryczny odkurzacz do liści w dobrej cenie, który zapewnia wysoki komfort pracy. Oprócz zbierania odpadków, sprzęt pozwoli nam również na ich rozdrobnienie w stosunku 10:1. Dzięki temu ich kompostowanie jest dużo łatwiejsze.

Model ten wyposażony jest w wyprofilowane uchwyty, dzięki którym jego noszenie nie jest uciążliwe. Dodatkową wygodę zapewniają regulowana rękojeść oraz miękki pas na ramię, odciążający plecy i ramiona.

Moc odkurzacza wynosi 3000 W. Regulowana prędkość nadmuchu w zakresie od 250 do 300 km/h zapewnia łatwe sprzątanie i usuwanie wilgotnych liści. Urządzenie wyposażone jest w duży worek o pojemności 45 litrów, dzięki czemu często opróżnianie zbiornika nie jest konieczne. Model ten waży 4,4 kg.

Bosch ALS30 to często wybierany produkt, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim skuteczność działania. Jest on lekki, łatwy w montażu i obsłudze. Kupując ten przyrząd, możemy mieć pewność, że spełni on oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status