ᐅ Dobry dalmierz laserowy Bosch – Rankingi i opinie 

Najlepszy dalmierz laserowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jaki najlepszy dalmierz laserowy Bosch?

 

Dalmierz laserowy to niezbędne narzędzie w budownictwie – polecane szczególnie osobom, które chcą w bardzo szybkim czasie dokonać dokładnych pomiarów. Niewielkie rozmiary i odporność na uszkodzenia mechaniczne pozwalają schować urządzenie do kieszeni.

 

 

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo, które jest jednym z wiodących producentów sprzętu budowlanego. Koncern ma swoje fabryki, a także sieć serwisową w wielu krajach na świecie. Bosch stawia przede wszystkim na wysoką jakość, stąd urządzenia tej marki są bardzo chętnie wybierane przez firmy remontowe, jak i indywidualnych przedsiębiorców. Najlepszy dalmierz laserowy Bosch w 2019 roku cechuje się funkcjonalnością, jakością wykonania oraz szeregiem funkcji dodatkowych.

Dalmierz laserowy ze względu na technologiczną złożoność pozwala dokonywać bardzo dokładnych pomiarów – nawet co do milimetra. Cały mechanizm sprzętu jest ukryty w obudowie. Element, który jest widoczny na zewnątrz, to pokazujący wynik wyświetlacz, oraz przycisk uruchamiający urządzenie.

Najlepsze dalmierze laserowe Bosch charakteryzują się bardzo dużym zasięgiem, co jest bardzo istotne w tego typu urządzeniach. Sprzęty mogą pracować z milimetrową dokładnością nawet przy odcinkach rzędu 500 metrów. Wysoka jakość wykonania optycznego i pomiarowego zmniejsza zakłócenia na drodze wiązki laserowej, co pozwala dokonać dokładniejszego pomiaru. Im mniejsza wielkość plamki świetlnej, tym bardziej precyzyjny wybór miejsca, gdzie dokonywany jest pomiar. Ma to duże znaczenie, gdy nie ma pewności, czy wiązka jest idealnie prostopadła do powierzchni, od której zostać ma zmierzona odległość. Idealnymi wartościami wielkości plamki do odległości 10, 50 i 100 metrów są odpowiednio 6, 30 i 60 milimetrów.

Dalmierz laserowy ma kilka przydatnych funkcji, które pozwalają na dokonanie wielu niezbędnych obliczeń, co niewątpliwie przyspieszy i usprawni pracę. Mowa tutaj między innymi o obliczaniu powierzchni kubatury pomieszczeń, czy funkcji trygonometrycznych pozwalających na pomiar ciągły.        

 

 

Dalmierze laserowe Bosch – Ranking

 

 

Bosch GLM50C 

 

Dalmierz laserowy Bosch GLM 50C to specjalistyczne narzędzie pomiarowe, które ma dokładność +/- 1,5 mm. Pozwala bezprzewodowo transmitować dane do innych urządzeń zewnętrznych. Internauci chwalą sobie czujnik nachylenia 360 stopni, w który dodatkowo zostało wyposażone urządzenie, aby wykonywać pomiary pośrednie. Dalmierz umożliwia mierzenie odległości do 50 metrów, pola powierzchni, wysokości i kąta nachylenia.

Narzędzie jest wyposażone w kolorowy wyświetlacz, co ułatwia pracę nawet przy silnym nasłonecznieniu. Dalmierz automatycznie zapisuje wyniki pomiarowe nawet do ostatnich 30 wyników, do których możemy wrócić w każdej chwili.

Solidna obudowa, którą ma urządzenie chroni przed działaniem wody, kurzu, a także skutkami upadków z wysokości do 1 metra. Funkcja ta jest w szczególności przydatna zarówno przy pracach na otwartych przestrzeniach, jak i placach budowy. Niewielki rozmiar dalmierza sprawia, że z łatwością zmieścimy go w każdej kieszeni. Czas pracy baterii to ok. 2,5 godziny, przy czym urządzenie oszczędza energię wyłączając się automatycznie po 5 minutach.

 

 

 

 

Bosch GLM 40 

 

Godnym polecenia produktem jest Bosch GLM 40. Urządzenie jest przeznaczone do wykonywania szybkich pomiarów za pomocą promienia laserowego. Sprzętem możemy dokonać pomiaru długości, powierzchni i kubatury, a wyniki pokazują się na dużym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Dalmierz ma zasięg od 15 centymetrów do 40 metrów, a precyzja wyników jest z dokładnością +/- 1,5 mm.

Prosta i instynktowna obsługa umożliwia szybkie wykonanie pomiarów, a zrozumiałe symbole graficzne zapewniają prostą obsługę. Użytkownik decydując, czy aktualnie będzie mierzył powierzchnię, długość bądź kubaturę w ciągu kilku sekund otrzyma wynik na wyświetlaczu. Internauci szczególnie cenią sobie wbudowaną funkcję automatycznej sumy, co jest przydatne podczas obliczenia ilości potrzebnego materiału.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z wyświetlacza, który jest wyposażony w funkcję podświetlania. Widoczne są nim najbardziej potrzebne nam informacje, takie jak: automatyczna suma pomiarowa, aktualna wartość pomiarowa, poprzednia wartość pomiarowa. Podświetlenie jest w kolorze białym, co znacznie ułatwia pracę w miejscach zaciemnionych. Po 30 sekundach podświetlenie wyłącza się całkowicie.

 

 

 

 

Bosch ZAMO II

 

Jeżeli szukasz urządzenia, które sprawdzi się w domu, ale też i w firmie, to bardzo dobrym wyborem będzie model Bosch ZAMO II. Ten dalmierz laserowy Bosch w dobrej cenie ma funkcję mierzenia długości, wysokości i odległości oraz odstępów między poszczególnymi elementami.

Użytkownicy w swoich opiniach zachwalają zasięg sprzętu – możemy zrobić pomiary do 20 metrów zapewniając przy tym dużą dokładność, gdyż wskazuje wynik do 3 miejsc po przecinku. Mały rozmiar i masa dalmierza pozwala nam zabrać go ze sobą w każde miejsce np. na zakupy, aby zmierzyć meble, czy oszacować ilość podłogi.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, gdyż możemy operować nim za pomocą jednego przycisku, po naciśnięciu którego dalmierz automatycznie zaczyna swoją pracę i uruchamia wiązkę lasera. Sprzęt zapamiętuje pomiar, więc nie musimy zapisywać wyników na kartce.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status