Najlepszy bezprzewodowy pistolet do kleju na gorąco

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki  bezprzewodowy pistolet do kleju na gorąco wybrać?

 

W wyposażeniu każdego pasjonata majsterkowicza, a także osoby zajmującej się naprawianiem profesjonalnie nie może zabraknąć pistoletu do kleju. Jest to sprzęt, z którego pomocą możesz łatwo naprawić stłuczone przedmioty albo uzupełnić jakąś lukę. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wybrać odpowiedni model, to koniecznie skorzystaj z naszego poradnika. Z jego pomocą z pewnością wybierzesz model, który będzie odpowiadać Ci najbardziej. Do naszego zestawienia wybraliśmy produkty, których nie musimy podłączać do gniazdka – są one bezprzewodowe. Dlatego nie musimy się martwić o to, czy przewód nie będzie zbyt krótki, aby wykonać pracę.

 

 

Żaden kabel nie ogranicza naszych ruchów. Jedynym ograniczeniem jest czas pracy akumulatora. Większość produktów po maksymalnym naładowaniu pracuje przez około 30 minut. Warto wybrać taki produkt, który pokazuje nam poziom naładowania akumulatora, ponieważ mamy nad nim większą kontrolę. Warto także wybrać model energooszczędny, który samoistnie wyłącza się po kilku minutach bezczynności.

Wiele osób uważa, że najlepszy bezprzewodowy pistolet do kleju na gorąco w 2019 roku ma wygodną konstrukcję. Dobrze zaprojektowana obudowa jest szczególnie ważna, jeżeli zamierzamy używać pistoletu często, przez długi czas. Przed kupnem weź dany model w rękę i sprawdź, czy dobrze leży. Ważne jest to, aby pistolet nie był zbyt ciężki i nie obciążał ręki. Żaden z elementów sprzętu nie powinien nam przeszkadzać podczas pracy. Ułatwieniem z pewnością będzie system Anti Drip, dzięki któremu ręka nie będzie ślizgać się po obudowie urządzenia. Najlepsze bezprzewodowe pistolety do kleju na gorąco to takie, które szybko są gotowe do pracy. Czas nagrzewania się produktu nie powinien przekraczać więcej niż 20 sekund.

Możliwe, że przed zakupem pistoletu jesteś już zaopatrzony w odpowiednie sztyfty do pracy, którą zamierzasz wykonywać. Dlatego podczas zakupów sprawdź, czy średnica pistoletu pokrywa się ze średnicą wkładu, który wybrałeś. Równie ważny jest wybór odpowiedniej końcówki. Najczęściej mamy do wyboru końcówkę dużą, którą możemy zaklejać szczeliny lub dziury, lub końcówkę precyzyjną. Służy ona do wykonywania precyzyjnych czynności jak sklejanie stłuczonych przedmiotów. Średnica kleju zazwyczaj wynosi około 10 mm.

 

 

Bezprzewodowe pistolety do kleju na gorąco – ranking

 

 

Bosch PKP 3.6 Li 

 

Bosch PKP 3.6 Li to pistolet do kleju na gorąco, który dobrze sprawuje się w każdych warunkach. Na początku warto wspomnieć o bardzo szybkim nagrzewaniu się sprzętu. Jest on gotowy do pracy już po 15 sekundach. To daje pewność, że nie będziemy tracić czasu. Temperatura klejenia wynosi 170 st. C. Urządzenie ma wskaźnik grzania, a do tego stan akumulatora, więc zawsze możemy sprawdzić, kiedy trzeba go naładować.

Jest to wysoce energooszczędny produkt. Wyłącza się już po 5 minutach bezczynności, więc akumulator nie rozładuje się, jeżeli przez przypadek zapomnimy wyłączyć pistolet. Produkt jest zabezpieczony ochroną termiczną, więc nie musimy się martwić, że się poparzymy podczas klejenia. Dobrze zaprojektowana konstrukcja pistoletu pozwala nam na swobodne klejenie nawet przez dłuższy czas.

Narzędzie ładuje się z pomocą ładowarki Micro USB. Urządzenie pracuje przez 30 minut. Jest to czas wystarczający, aby opróżnić 6 wkładów kleju, którego średnica wynosi 7 mm. Sprzęt nadaje się zarówno do wykonywania precyzyjnych czynności, a także do klejenia większych powierzchni. Użytkownikom podoba się wygoda pracy oraz dobrze zaprojektowana konstrukcja.

 

 

 

 

Ryobi R18GLU-0

 

Ryobi R18GLU-0 to pistolet, którego waga sprawia, że bardzo łatwo się nim operuje. Jest to niecałe 450 g, więc nawet dłuższa praca urządzeniem nie będzie kłopotliwa. Warto dodać, że dobrze zaprojektowana konstrukcja pistoletu umożliwia jego bezpieczne oraz wygodne trzymanie podczas klejenia. Czas nagrzewania się sprzętu wynosi 3 minuty.

Wkłady do prezentowanego pistoletu powinny mieć 11 mm średnicy. Jest to sprzęt przeznaczony raczej do klejenia większych szpar. Dobrze sprawdzi się także do wypełniania fug. Narzędzie jest wyposażony w specjalny wskaźnik LED, który pokazuje, czy jest on gotowy do pracy, a także poziom naładowania akumulatora. Czas pracy pistoletu starczy na wykorzystanie około 60 wkładów.

Urządzenie nadaje się do sklejania oraz wypełniania przedmiotów wykonanych z papieru, metalu, kamienia, skóry i innych. Użytkownikom podoba się taka funkcjonalność pistoletu i dlatego często go wybierają. Chwalą go oni również za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Einhell TC-CG 3,6V Li

 

Einhell TC-CG 3,6V Li to jedno z tych urządzeń, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jest to niewielki, bezprzewodowy pistolet do kleju na gorąco w dobrej cenie, który dzięki swoim gabarytom można swobodnie używać przez długi czas. Oprócz tego dobrze zbudowana konstrukcja pozwala na komfortowe zmiany pozycji, w efekcie czego możemy dokładnie sklejać nawet bardzo małe przedmioty.

Specjalny system Anti Drip sprawia, że urządzenie nie wyślizguje się z rąk podczas użytkowania. Po naładowaniu sprzęt pracuje przez około 30 minut. Jest to oszczędne urządzenie, ponieważ wyłącza się już po 5 minutach bezczynności. Mamy więc pewność, że pistolet się nie rozładuje.

Gotowość do pracy sprzętu jest zasygnalizowana lampką LED już po 15 sekundach. Nie musisz długo czekać, aby zacząć pracować. W zestawie znajdziemy 4 sztyfty kleju. Osobom zaopatrzonym w ten sprzęt podoba się jego dobre wykonanie oraz możliwość precyzyjnego klejenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...