Najlepsze nożyce do żywopłotu spalinowe na wysięgniku

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jakie nożyce do żywopłotu spalinowe na wysięgniku wybrać?

 

Wiele osób uczyniło z pielęgnowania ogrodu swoją pasję. Nadawanie kształtu krzewom to prawdziwa sztuka, jednak potrzeba do tego przede wszystkim profesjonalnych narzędzi. W naszym poradniku postaramy się doradzić Ci, czym cechują się najlepsze spalinowe nożyce do żywopłotu na wysięgniku.

Rynek narzędzi ogrodniczych jest bogaty w urządzenia obsługiwane siłą ludzkich rąk, jak i te spalinowe lub zasilane prądem. Mając duży ogród spalinowe narzędzia do jego pielęgnacji są zdecydowanie najlepszym wyborem. Pozwalają na pielęgnowanie żywopłotu i pozostałych krzewów nie przeciążając przy tym rąk ogrodnika. Ważne, aby były one wyposażone w system tłumienia drgań, by chronić barki, kręgosłup i stawy łokciowe użytkownika. Dobrze, aby sprzęt był wyposażony w filtr ograniczający emisję spalin.

Jeśli mamy bardzo niski żywopłot albo bardzo wysokie krzewy, którym chcemy nadać kształt, nożyce na wysięgniku będą dobrym pomysłem. Możemy wówczas przycinać krzewy w dowolny sposób bez użycia drabiny czy konieczności zbyt długiej pracy na kolanach. Oprócz wysięgnika ważnym elementem takich sprzętów jest ostrze. Może ono być jednostronne lub dwustronne. Drugie z wymienionych tnie krzewy bardziej precyzyjnie. Jest praktyczne, gdy chcemy nadać krzewom bardziej precyzyjny kształt. Dobrze, aby noże były wymienne. Wówczas mamy pewność, że w razie stępienia jednych będziemy mogli dokończyć pracę drugim zestawem. Noże najlepszej jakości wycinane są laserowo. Następnie szlifuje się je diamentem. Są one wówczas odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest ważne przy przycinaniu dużej ilości krzewów.

Najlepsze spalinowe nożyce do żywopłotu na wysięgniku w 2020 roku mają wygodny, ruchomy uchwyt umożliwiający pracę zarówno w pionie, jak i w poziomie. Musi on być wygodny do trzymania oburącz. Ważnym i praktycznym elementem są również odboje, które zapobiegają kontuzjom stawów. Dobrym rozwiązaniem są również nożyce wyposażone w teleskopowy uchwyt. Wówczas można dostosować precyzyjnie ich wysokość do podcinanego krzewu. Jeśli planujemy pracować przy żywopłotach ze zdrewniałymi, grubymi gałęziami, warto zaopatrzyć się w urządzenie o mocy powyżej 600 W. Optymalny moment obrotowy wynosi wówczas 60-80 Nm, co umożliwia szybkie cięcie. Kolejnym, ważnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie tego typu narzędzi jest waga. Powinna ona wahać się w przedziale 3-5 kg, wówczas praca nie jest zbyt uciążliwa. Co do emitowanego przez urządzenie hałasu, który wynosi od 85 dB do 105 dB warto zaopatrzyć się w słuchawki, które wytłumią nieco nieprzyjemne dźwięki.

 

 

Nożyce do żywopłotu spalinowe na wysięgniku – ranking

 

 

Oleo Mac BC 240 HL 

 

Model Oleo – Mac 240 HL to lekkie nożyce o dość dużej mocy (1,2 KM). Są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu są jednymi z najczęściej polecanych sprzętów do pielęgnacji krzewów ogrodowych. Bardzo dobrze radzą one sobie również z gęstą roślinnością.

Stalowe ostrze tnie z łatwością zdrewniałe pędy. Urządzenie ma skrzynię przekładniową wykonaną ze stopu aluminium. Mechanizm krzywkowy wraz z kołem zębatym i korbowodami z wałkami gwarantują niski poziom drgań oraz cichą pracę. Wyposażenie sprzętu w tłok dwupierścieniowy umożliwia wysokie parametry pracy przez cały okres użytkowania urządzenia. Dzięki pompce rozruchowej „Lift starter” rozruch urządzenia jest możliwy nawet przy niskich temperaturach. Ponadto wydajność silnika jest stała, niezależnie od obrotów.

Osoby pracujące tym funkcjonalnym narzędziem bardzo cenią je za wydajność oraz zadowalające efekty. Można używać narzędzia bardzo długo, bez ryzyka naciągnięcia mięśni czy dyskomfortu spowodowanego zbyt długim przebywaniem w jednej pozycji. Sprzęt jest godny polecenia. Z pewnością spodoba się osobom zmęczonym koniecznością wspinania się po drabinie i ręcznym przycinaniem krzewów.

 

 

 

 

Makita EN4950H 

 

Makita EN4950H to nożyce spalinowe do żywopłotu na wysięgniku w dobrej cenie, które będą praktyczne dla każdego, kto chce zadbać o krzewy i żywopłot w swoim ogrodzie bez konieczności używania dużej ilości siły.

Sprzęt napędzany jest silnikiem o mocy 1,1 KM i pojemności 25,4 cm3. W połączeniu z nożycami pracującymi z częstotliwością 3000 skoków na minutę i długością cięcia 49 cm poradzi sobie on zarówno z zaroślami, jak i krzewami ogrodowymi. Producent zamieścił w zestawie również osłonę zespołu tnącego, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Pas barkowy ułatwia operowanie narzędziem. Znajdujące się w zestawie klucze pozwalają na wymianę części tnących oraz regulowanie sprzętu w taki sposób, aby był on maksymalnie bezpieczny dla użytkownika.

Kupujący uważają, że model mógłby być nieco lżejszy (waży około 7 kg), jednak wcześniej wspomniany pas barkowy pomaga zniwelować nieprzyjemne odczucie ciężkości sprzętu. Nożyce doskonale radzą sobie z przycinaniem drzewek owocowych o cienkich gałęziach. Przycinają również żywopłoty nadając im fantazyjny kształt.

 

 

 

 

Oleo Mac BC 240 H 

 

Oleo – Mac BC 240 H to lekkie nożyce do żywopłotów dobrze radzące sobie z każdym typem krzewów. Dzięki wysokiej jakości ostrzom oraz skrzynkom przekładniowym sprzęt pracuje przy minimalnym wysiłku ze strony osoby obsługującej narzędzie.

Nożyce mają regulację, która dostosowana jest do każdego rodzaju pracy. Dzięki zaawansowanemu układowi zapłonowemu rozruch jest nieco ułatwiony i zmniejsza się zużycie paliwa. System antywibracyjny składający się z 4 sprężyn całkowicie izoluje uchwyt, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Łączna długość urządzenia to 1,8 m. Pozwala to sięgnąć dość wysoko. Waga urządzenia to 6,8 kg. Jest więc ono stosunkowo lekkie. Ponadto można je ustawić w 12 różnych pozycjach, w zależności od pracy, jaką chcemy aktualnie nim wykonać.

Konsumenci cenią ten model za wydajność. Jest on tani w eksploatacji, pracuje długo zapewniając satysfakcjonujące rezultaty. To bardzo praktyczne akcesorium ogrodowe godne polecenia wszystkim, którzy chcą profesjonalnie zadbać o swój ogród nadając nowy kształt drzewkom i krzewom.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status