fbpx

Najlepsza wyrzynarka Makita

Ostatnio aktualizowane: 22.05.19

 

Jaką wyrzynarkę Makita wybrać?

 

Wyrzynarka to przydatne urządzenie wykorzystywane podczas majsterkowania lub remontu. Przy jego pomocy możemy wycinać łuki lub okręgi w drewnie, metalu czy tworzywach sztucznych. Oferta jest szeroka, dlatego trudno się zdecydować na konkretny model. Z pomocą przychodzi nasz artykuł, w którym skupiamy się na cechach, jakie powinna mieć najlepsza wyrzynarka Makita w 2019 roku.

 

 

Makita to japoński producent narzędzi spalinowych i elektrycznych, takich jak kosiarki, młoty, szlifierki, wkrętarki i wiele innych. Wyrzynarki tej firmy są nieustannie udoskonalane i dopasowywane do zmieniających się potrzeb konsumentów. Z tego względu są chętnie wybierane przez majsterkowiczów i budowlańców na całym świecie.

Wyrzynarki można podzielić na kilka rodzajów. Wyróżnia się modele klasyczne, oscylacyjne, a także stołowe i włosowe. Pierwszy typ to urządzenie ręczne, którego brzeszczot porusza się w górę i w dół, a cięcie odbywa się poprzez dociśnięcie przyrządu do drewna. Drugi rodzaj wykonuje dodatkowy ruch w przód i w tył, dlatego lepiej sprawdza się przy grubszych materiałach. Wyrzynarki stołowe stoją nieruchomo i aby coś przeciąć, należy przesunąć materiał w kierunku ostrza. Wersje włosowe są bardzo precyzyjne i używa się ich do wycinania złożonych i skomplikowanych wzorów.

Najważniejszym elementem każdej wyrzynarki jest brzeszczot, który występuje w kilku wersjach, w zależności od przeznaczenia. Do miękkiego drewna najlepiej sprawdzają się modele z gęsto rozmieszczonymi ząbkami, z kolei twarde drewno lepiej tną duże zęby. W sprzedaży spotkać możemy także brzeszczoty z zębami skierowanymi w górę, polecane do precyzyjnych cięć, a także wąskie wersje do skomplikowanych kształtów.

Najlepsze wyrzynarki Makita mają dużą moc, dlatego pracują dłużej i nie przegrzewają się. Zazwyczaj jest to około 700 W. Podczas zakupów zwróćmy również uwagę na maksymalną głębokość cięcia. W ten sposób ustalimy, jak grube materiały możemy obrabiać. Warto również sprawdzić, do jakich brzeszczotów dostosowany jest uchwyt. Wyróżnia się zaczepy typu T (z jedną wypustką), 2T (z dwoma wypustkami) lub U (uniwersalny). Istotna jest również liczba skoków na minutę, od której zależy szybkość wyrzynania. W standardowych modelach jest to wartość od 500 do 3000 skoków na minutę.

 

 

Wyrzynarki Makita – Ranking  

 

 

Makita 4350FCT

 

Makita 4350FCT to profesjonalna wyrzynarka przeznaczona do cięcia otworów w drewnie i stali. Bardzo duża moc 720 W sprawia, że urządzenie działa płynnie i nie przegrzewa się. Produkt ma regulowany ruch wahadłowy brzeszczotu w zakresie 4 stopni. Jego prędkość wynosi od 800 do 28000 skoków na minutę.

Urządzenie składa się z aluminiowej płyty stanowiącej podstawę oraz zamkniętej rękojeści pokrytej antypoślizgową powłoką. Jest ono bezpieczne w użyciu także ze względu na blokadę włącznika czy regulowane pochylenie podstawy. Produkt jest w stanie wycinać otwory głębokie na 135 mm w drewnie oraz 10 mm w stali.

W zestawie z wyrzynarką otrzymujemy komplet brzeszczotów, płytę ślizgową i zabezpieczenie przed wyrywaniem wiórów. Całość zapakowana jest w wygodną walizkę, która ułatwia przechowywanie i przenoszenie. Fani marki Makita potwierdzają, że sprzęt jest solidny i godny polecenia.

 

 

 

 

Makita 4329 

 

Model 4329 to wyrzynarka Makita w dobrej cenie, która dzięki niewielkim wymiarom i wadze (1,8 kg) jest bardzo poręczna i wygodna w użyciu. Moc narzędzia to 450 W, a jego prędkość to od 500 do 3100 skoków na minutę. Produkt może wyrzynać maksymalnie 65-milimetrowe otwory w drewnie.

Urządzenie jest bezpieczne w użyciu za sprawą przezroczystej osłony, którą można przestawiać i regulować. Gwarantuje ona ochronę przed ewentualnymi odpryskami oraz zapewnia swobodny widok na linie cięcia. Wyrzynarka ma także wbudowane przyłącze urządzenia odsysającego, którego możemy użyć, jeśli nie chcemy narobić bałaganu.

Majsterkowicze przyznają, że wyrzynarka Makita 4329 bardzo się przydaje w ich pracowni czy warsztacie. Przyrząd ma ostry brzeszczot i dużą moc, dlatego pracuje sprawnie i wydajnie. Jego poręczna konstrukcja sprawia, że produkt jest łatwy i wygodny w obsłudze.

 

 

 

 

Makita 4351FCTJ 

 

Profesjonalne urządzenie wyrzynające Makita 4351FCTJ sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wycinania otworów w drewnie czy stali. Bardzo duża moc 720 W zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, a prędkość od 800 do 2800 skoków na minutę zapewni szybką i sprawną pracę.

Produkt jest lekki (2,5 kg) oraz ma kompaktowe wymiary (27,1 cm x 7,3 cm x 18,7 cm), dlatego praca z nim jest wygodna i przyjemna. Wyrzynarka ma wbudowany system wydmuchiwania wiórów z linii cięcia, a także możliwość podłączenia urządzenia odsysającego. Za sprawą mechanizmu balansowego przyrząd nie generuje hałasu. Płyta podstawy sprzętu jest odchylana o 45 stopni.  

W zestawie ze sprzętem otrzymujemy komplet 6 brzeszczotów, które można szybko wymienić bez narzędzi. W poręcznej walizce znajdziemy także płytę ślizgową z tworzywa sztucznego, zabezpieczenie przed wyrywaniem wiórów oraz klucz imbusowy. Miłośnicy majsterkowania cenią przyrząd również za solidne wykonanie i łatwą obsługę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status