fbpx

Najlepsza wyrzynarka Bosch

Ostatnio aktualizowane: 17.06.19

 

Jaką wyrzynarkę Bosch wybrać?

 

Jeżeli w swoich planach masz cięcie lub wycinanie wzorków w drewnie, metalu, tworzywach sztucznych oraz innych materiałach, powinieneś pomyśleć o zakupie wyrzynarki. Jest to urządzenie, które pomoże Ci w prosty sposób zapanować nad różnego rodzaju tworzywami oraz kształtować je w taki sposób, jaki chcesz. Poczekaj jednak chwilkę zanim kupisz wyrzynarkę. Najpierw przeczytaj poniższe wskazówki, z taką wiedzą możesz wybierać odpowiedni dla siebie sprzęt.

 

 

W naszym rankingu zdecydowaliśmy się umieścić wyłącznie opisy produktów Bosch. Jest to wszystkim znana firma, która produkuje sprzęt ogrodowy, kuchenny, łazienkowy oraz wszystko, co może zapragnąć majsterkowicz. Produkty Bosch są sprawdzone przez wiele osób, które mają o nich bardzo dobre zdanie. Zachęceni pozytywnymi opiniami przedstawimy Ci kilka wyrzynarek Bosch.

Czy najlepsza wyrzynarka Bosch w 2019 roku ma dużą moc? Wygląda na to, że tak. To właśnie duża moc sprawia, że dany sprzęt może długo pracować. Najczęściej spotkasz narzędzia o mocy około 500 W. My skłanialibyśmy się bardziej w stronę urządzenia o mocy około 700 W. Z taką wyrzynarką najpewniej dasz radę przeciąć nie tylko drewno, ale też inne materiały, na przykład metal albo tworzywo sztuczne. Jeżeli masz takie plany, to nie wahaj się, tylko wybierz dobry produkt.

Dobre wyrzynarki mają wiele ułatwień. Jednym z nich jest z pewnością obecność specjalnego pojemniczka, do którego trafiają pyły z ciętych materiałów. W efekcie po pracy nie masz dużo sprzątania, a także istnieje mniejsze ryzyko, że pył wpadnie Ci do oczu (jednak koniecznie noś maskę). Ciekawym rozwiązaniem jest też lampa LED, która oświetla wyrzynane miejsce, więc możesz ciąć bardziej precyzyjnie.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze wyrzynarki Bosch są wygodne w użyciu. Dokładnie zobacz, czy rączka danego sprzętu jest dobrze wyprofilowana. Nie tylko uchwyt się jednak liczy. Ważna jest waga produktu. Jeżeli wyrzynarka waży więcej niż 5 kg, to utrzymanie jej przez dłuższą chwilę może być trudne.

 

 

Wyrzynarki Bosch – ranking

 

 

Bosch PST 700 E 

 

Bosch PST 700 E to wyrzynarka, której moc wynosi 530 W. Wielu użytkownikom podoba się to, że ciężar tego sprzętu to niespełna 2 kg. Posługiwanie się urządzeniem jest łatwe i nie wymaga użycia dużej siły. Maksymalna grubość cięcia drewna wynosi 70 mm. Z kolei grubość cięcia stali to 4 mm.

Prędkość obrotową można łatwo zmieniać. Osoby zaopatrzone w sprzęt zaskakuje to, że jest bardzo bezpieczny. Ma on specjalną osłonę brzeszczotu. Ta wyrzynarka Bosch w dobrej cenie jest zaopatrzona w system antywibracyjny, który pozwala na bardziej precyzyjne cięcia, a tym samym większe bezpieczeństwo.

Blokada włącznika oraz wyłącznika jest bardzo praktycznym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta. Montowanie brzeszczotu nie wymaga użycia żadnego narzędzia, co oznacza, że jest to bardzo łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Takie rozwiązanie chwali wielu użytkowników. Uważają oni też, że posługiwanie się sprzętem jest łatwe.

 

 

 

 

Bosch GST 700 Professional 

 

Bosch GST 700 Professional to wyrzynarka o mocy 500 W, co jest wystarczające, aby bez problemu wycinać dziurki w drewnie oraz metalu. Wielu osobom podoba się to, że wymiana brzeszczotu to kwestia kilku sekund. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu podczas pracy.

Użytkownicy przyznają, że wyrzynarkę bardzo łatwo się przesuwa. Nie jest ona zbyt ciężka, waży 2 kg, więc można nią operować przez kilka godzin. Dobrze wyprofilowany uchwyt sprawia, że podczas użytkowania ręka nie jest obciążona. Sprzęt jest bezpieczny i nie naraża użytkownika na żadne niebezpieczeństwo. Oczywiście, gdy zachowa wszystkie środki ostrożności.

Głębokość cięcia w drewnie wynosi 70 mm. Z kolei w stali węglowej 6 mm. W aluminium jest to 10 mm. Sprzęt ma bardzo mały błąd pomiaru, który chwalą wszyscy użytkownicy. Podoba im się również to, że wyrzynarkę bardzo łatwo się obsługuje.

 

 

 

 

Bosch GST 150 CE 

 

Bosch GST 150 CE to jedna z najsolidniejszych wyrzynarek. Jej moc wynosi aż 780 W, więc bez problemu przetnie ona drewno, aluminium, a nawet stal. Głębokość cięcia w drewnie to aż 150 mm. W stali jest to 10 mm, a aluminium – 20 mm.

Waga sprzętu wynosi 2,5 kg. Jego uchwyt został wykonany w taki sposób, że posługiwanie się nim nie jest męczące. Warto również wspomnieć, że wymiana brzeszczotów nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Dlatego można to zrobić w kilka sekund. Jest to wyrzynarka sieciowa, której kabel ma długość 4 m, więc praca jest swobodna.

Wielu użytkowników przyznaje również, że urządzenie jest bardzo bezpieczne. Jest ono wyposażone w nakładkę antyodpryskową, a także zestaw do odsysania pyłu. Dlatego oprócz bezpieczeństwa podczas pracy możesz również zachować czystość. Z kolei antypoślizgowa rękojeść jest chwalona przez osoby, które się już zaopatrzyły w wyrzynarkę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status