Najlepsza wkrętarka wiertarka akumulatorowa

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką wkrętarko wiertarkę akumulatorową wybrać?

 

W czasie domowych remontów warto mieć pod ręką kilka niezawodnych narzędzi, które ułatwią Ci pracę. Sprzętem, który na pewno nie raz będzie Ci potrzebny jest wkrętarko-wiertarka. Zatem jeśli w Twoim schowku brak tego modelu to najwyższy czas, aby go zakupić. Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego modelu może być dość trudny, dlatego polecamy lekturę tego poradnika. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze wkrętarko-wiertarki akumulatorowe. Poza tym urozmaiciliśmy poradnik o niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz dokładne opisy trzech sprzętów.

 

 

Powodem, dla którego ludzie decydują się na zakup takiego urządzenia jest wygoda ich użytkowania. Ponieważ nie są ograniczone kablem, idealnie sprawdzają się podczas pracy na wysokościach, takich jak drabiny, drzewa i ogólnie otwarte przestrzenie. Co więcej, duża wydajność pracy pozwala na szybkie wykręcenie i usunięcie śrub, co stanowi oszczędność czasu.

Jeśli interesuje Cię najlepsza wkrętarko-wiertarka akumulatorowa w 2019 roku, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na moc maszyny. Parametr ten wpływa nie tylko na długość pracy urządzenia, bez obawy o przegrzanie. Od ilości watów zależy również, do jakich materiałów sprzęt może być użyty. Im większa jest moc modelu, tym w twardszym materiale można wiercić. Dlatego polecamy sprzęty o 1500 W.

Następną kwestią, która również wymaga Twojej uwagi jest napięcie, bezpośrednio wpływające na moc maszyny. Jeśli kupisz model, w którym ten parametr waha się od 3,6 V do 4.8 V to będzie on nadawał się do skręcania mebli i AGD. Przedział 6,5 V a 10 V to maszyny używane do mało wymagających prac remontowych, gdzie nie trzeba używać dużej mocy. Do intensywnych prac radzimy używać sprzętów z napięciem między 9,6 V a 14 V. Zaś profesjonaliści używają urządzeń posiadających 18 V i więcej.

Aby zapewnić sobie komfortową pracę, powinieneś zwrócić uwagę na wagę interesującej Cię maszyny. Nie jest to naturalnie najważniejsza cecha, ale trzymanie ciężkiej wiertarki podczas kilkugodzinnego remontu nie jest niczym przyjemnym. Niestety, lekkie sprzęty są dość słabo wykonane, a przez to mało precyzyjne. Dlatego polecamy urządzenia ważące około 4 kg – 5 kg.

 

 

Wkrętarko wiertarki akumulatorowe – ranking

 

 

Metabo BS 18 Quick 602217500

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnej i wydajnej wkrętarko-wiertarki, zasilanej akumulatorowo to polecamy zakup modelu Metabo BS 18 Quick 602217500. Jest to bardzo wszechstronne urządzenie, które cechuje się prostą obsługą. Napięcie modelu wynosi 18 V, zatem nadaje się ono do pracy na niemal wszystkich rodzajach materiału, o różnej twardości.

Akumulator, jaki znajduje się w tym produkcie, wykonany jest w technologii Ultra-M, co gwarantuje dużą moc pracy. Idzie za tym, szybkie wiercenie oraz możliwość obróbki różnych materiałów. Komfortowe użytkowanie zapewnia specjalny wskaźnik, który informuje nas o stanie naładowania baterii. Zaś wbudowana lampka zwiększa komfort w miejscu pracy. Przy zakupie konsument otrzymuje walizkę przeznaczoną do przechowywania sprzętu, szybkowymienny uchwyt wiertarski oraz ładowarkę. Brak kabla sprawia, że produkt może być używany w dowolnym miejscu w domu lub poza nim.

Długa żywotność urządzenia przekonała wielu konsumentów do kupna tego modelu. Co więcej duże napięcie, które umożliwia wiercenie w twardych materiałach, co gwarantuje uniwersalność pracy, również spotkało się z pozytywną reakcją użytkowników.

 

 

 

 

Makita DF457DWE

 

Kupując sprzęty do przeprowadzania remontów w domu, warto postawić na modele wykonane z dobrej jakości materiałów, które będą nam służyły przez długi czas. Takim sprzętem jest właśnie DF457DWE. Jest to bardzo nowoczesna i wydajna wiertarko-wkrętarka zasilana akumulatorowo, wyprodukowana przez markę Makita. Za sprawą braku kabla, który krępował nasze ruchy, maszyna może być używana w dowolnym miejscu w domu lub poza nim. Pojemność akumulatora wynosi 1,3 Ah, co pozwala na długi czas działania. Maszyna umożliwia wkręcenie około 300 śrub podczas jednego ładowania.

Napięcie baterii wynosi 18 V, zatem urządzenie nadaje się do wkręcania i wykręcania śrub w takich materiałach, jak: drewno, materiały drewnopodobne, tworzywa sztuczne oraz w cienkim metalu. Maksymalny moment obrotowy wynosi 42 Nm, co zapewnia komfortową pracę. Przy zakupie otrzymujemy dodatkowy akumulator li-ion oraz walizkę na przechowanie modelu. Prezentowany produkt posiada dostatecznie dużo biegów, by wykonać wszystkie prace w domu, co więcej użytkownik może samodzielnie regulować ilość obrotów w obu kierunkach.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję, która gwarantuje długowieczność sprzętu. Co więcej, duża moc pozwala na pracę na różnego typu materiałach, a to zwiększa funkcjonalność maszyny.

 

 

 

 

Bosch Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102

 

Model Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102 to innowacyjna i bardzo wydajna wiertarko-wkrętarka marki Bosch. Sprzęt zasilany jest akumulatorem o napięciu 18 V. Dzięki temu produkt ten bez trudu poradzi sobie z takimi materiałami, jak drewno, gips, tworzywo sztuczne czy cienki metal. Atutem jest szybkozaciskowy uchwyt wiertarski o wielkości 13 mm, który umożliwia stosowanie popularnego osprzętu.

Warto dodać, że ta wkrętarko-wiertarka akumulatorowa w dobrej cenie cechuje się ergonomiczną rączką, która sprawia, że obsługa maszyny jest prosta i komfortowa. Co więcej, w czasie pracy akumulator jest chroniony przed przeciążeniem przez technologię Electronic Cell Protection. Gwarantuje to bezpieczną pracę. Silnik posiada hamulec, który zapewnia precyzyjną pracę. Maksymalny moment obrotowy wynosi 50 Nm przy wkręcaniu twardym i 26 Nm, przy miękkim. Z kolei prędkość obrotowa na 1 biegu waha się od 0 obrotów do 500 obrotów na minutę, na 2 biegu od 0 do 19000 obrotów na minutę.

W swoich recenzjach konsumenci docenili zdejmowany uchwyt na końcówki oraz specjalny klips. Te dwa elementy ułatwiają przechowywanie sprzętu. Niewielka waga, która wynosi 1,49 kg wraz z akumulatorem pozwala na łatwe utrzymanie sprzętu podczas wielogodzinnego remontu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...