Najlepsza wkrętarka akumulatorowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaką wkrętarkę akumulatorową Makita wybrać?

 

Wkrętarka akumulatorowa jest bardzo przydatnym narzędziem podczas remontów. Jest to funkcjonalne i poręczne urządzenie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Jednak rynek tego typu sprzętów jest bardzo szeroki, a wybierając nową wiertarkę warto przyjrzeć się jej podstawowym cechom i parametrom. Dlatego też przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu znajdziesz również ranking, w którym opisana została najlepsza wkrętarka akumulatorowa Makita w 2020 roku.

 

 

Makita jest to japoński producent narzędzi, który rozpoczął swoją działalność od napraw silników elektrycznych. W 1968 roku wprowadził na rynek swój pierwszy sprzęt z akumulatorem, którym była wiertarka 6500-D. Aktualnie firma oferuje szeroką gamę urządzeń elektrycznych i spalinowych. Jest to marka ceniona przez konsumentów na całym świecie, gdyż jej produkty cechują się wysoką jakością oraz przystępną ceną.

Jednym z najważniejszych parametrów, na który warto zwrócić uwagę podczas kupowania wiertarki akumulatorowej jest jej moc. Wpływa ona zarówno na długość pracy sprzętu bez przegrzania, jak i dostarcza nam informacji, do jakich materiałów można jej używać. Im wyższa moc przyrządu, tym można nim wiercić w twardszych surowcach.

Istotną kwestią jest również napięcie, które podpowie nam jak wykorzystać wiertarkę. Produkt o napięciu od 3,6 do 4,8 V doskonale sprawdza się przy skręcaniu mebli. Napięcie od 6,5 do 10 V jest wystarczające do mało wymagających prac remontowych lub przy majsterkowaniu. Jeśli natomiast często i intensywnie pracujemy z wiertarką, wybierzmy model o napięciu od 9,6 do 14 V. Tego typu sprzęt daje nam możliwość wiercenia otworów oraz często posiada biegi pozwalające na dostosowanie jego mocy. Dla profesjonalistów przeznaczone są narzędzia o napięciu 18 V i więcej, gdyż wyposażone są one w mechanizm udarowy.

Bardzo ważna jest także obudowa urządzenia, która może mieć różny kształt. Sprzęty z obudową przypominającą literę T najczęściej wykorzystuje się do wkręcania śrub i wkrętów. Z kolei modele przypominające literę P przeznaczone są głównie do wiercenia otworów. Ponadto warto wybrać narzędzie, które dobrze leży w dłoni i ma wygodnie rozmieszczone przyciski.

Przy zakupie wiertarki miejmy na uwadze także rodzaj akumulatora. Najlepsze wkrętarki akumulatorowe Makita posiadają akumulatory litowo-jonowe, które są lekkie, wytrzymałe i można je ładować w każdym momencie. Na rynku dostępne są także sprzęty z akumulatorami niklowo-kadmowymi, które co prawda mają długi czas pracy, jednak są ciężkie, a ich pojemność jest niewielka w stosunku do innych rodzajów akumulatorów. Dużą popularnością cieszą się także modele niklowo-metalowo-wodorowe. Charakteryzują się one dość dużą pojemnością i mniejszą wagą, jednak oferują krótszą żywotność i niestety szybko się rozładowują.

Nie bez znaczenia jest również moment obrotowy wybranego modelu. Określa on nam, z jaką siłą możemy wkręcić śruby oraz jak głęboko mogą zostać one osadzone. Wyróżnia się wkręcanie miękkie, gdzie moment obrotowy rośnie wraz z głębokością wkręcanego wkrętu, oraz wkręcanie twarde, gdzie rośnie on bardzo wolno i gwałtownie zwiększa się w końcowej fazie.

 

 

Wkrętarki akumulatorowe Makita – Ranking

 

 

Makita 6271DWAETC

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Makita 6271DWAETC. Jest to wkrętarka akumulatorowa Makita w dobrej cenie, którą zakupić możemy w zestawie z walizką zawierającą komplet narzędzi i akcesoriów, szybkomocującym uchwytem wiertarskim, ładowarką sieciową oraz dwoma akumulatorami niklowo-kadmowymi o napięciu 12 V i pojemności 2 Ah.

Napięcie sprzętu wynosi 12 V. Posiada on mechaniczną, 2-biegową przekładnię planetarną o dużej sile wiercenia i dokręcania. Elementy przekładni wykonane są z metalu. Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 400 obrotów/minutę na pierwszym biegu oraz 1300 obrotów/minutę na drugim biegu. Maksymalna średnica wiercenia w drewnie tego urządzenia to 25 mm, natomiast jego uchwyt wiertarski pozwala na montaż wierteł do 10 mm. Moment obrotowy przy wkręcaniu twardym w tym modelu wynosi 28 Nm.

Model ten wyposażony jest w 16-stopniową regulację momentu dokręcania. Posiada także układ elektroniczny, pozwalający na delikatne wiercenie i wkręcanie. Dzięki zastosowaniu hamulca silnikowego mamy możliwość dokładnego wykonywania wszelkich prac. Co więcej, sprzęt posiada uchwyt antypoślizgowy oraz szybkomocujący jednotulejowy uchwyt wiertarski, które zapewniają bezpieczeństwo podczas majsterkowania oraz wygodną wymianę narzędzia.

Wymiary narzędzia to: wysokość – 23,9 cm, szerokość – 9,4 cm i długość – 19,2 cm. Waży ono zaledwie 1,5 kg, dzięki czemu majsterkowanie przy jego pomocy jest łatwe i nie obciąża mięśni. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest wydajność akumulatora, który starcza na cały dzień pracy. Co więcej, ładowanie trwa bardzo krótko, dlatego nie musimy robić długich przerw.

Warto wziąć pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Makita 6271DWAETC, które sprawiają, że model ten sprzedaje się bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego trwałość, długi czas pracy oraz lekkość i poręczność. W swoich ocenach podkreślają również, że jest to solidny sprzęt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status