Najlepsza szlifierka oscylacyjna Makita

Ostatnio aktualizowane: 20.02.20

 

Jaką szlifierkę oscylacyjną Makita wybrać?

 

Szlifierka oscylacyjna przeznaczona jest do szlifowania płaskich powierzchni i najczęściej używana jest do obróbki przedmiotów z drewna. Posiada ona prostokątną stopę, dzięki której nadaje się także do wygładzania narożników. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem tego typu przyrządu i szukasz wskazówek przydatnych podczas jego wyboru, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Jednym z producentów szlifierek oscylacyjnych jest Makita, japońska marka narzędzi spalinowych i elektrycznych. W ofercie firmy znajdują się nie tylko różnego rodzaju szlifierki, ale także piły, frezarki, nożyce, młoty, wiertarki czy pilarki. Wszystkie urządzenia cechują się wyjątkową trwałością, długą żywotnością oraz prostą i wygodną obsługą.

Jednym z najważniejszych parametrów szlifierki jest jej moc. Im będzie ona wyższa, tym sprzęt lepiej poradzi sobie z twardym i trudnym w obróbce materiałem. Dlatego warto pamiętać, że silniki o mocy powyżej 140 W będą pracować dłużej bez przegrzania się i nadmiernego obciążenia.

Nie bez znaczenia jest również wymiar stopy wybranego modelu, od którego zależy, jak szybko i precyzyjnie będziemy w stanie wyszlifować daną powierzchnię. Im rozmiar stopy będzie większy, tym mniej czasu potrzebujemy na zakończenie obróbki danego przedmiotu. Warto jednak pamiętać, że do małych powierzchni lepiej wybrać mniejszą stopę, gdyż pozwoli ona na precyzyjne szlifowanie trudno dostępnych miejsc.

Najlepsze szlifierki oscylacyjne Makita charakteryzują się również dużą liczbą oscylacji. Im jest ona wyższa, tym szlifierka lepiej i wydajniej pracuje. Optymalna wartość dla tego typu urządzeń wynosi około 10000 oscylacji na minutę. Istotny jest również sposób mocowania papieru ściernego, który powinien być łatwy i szybki. Najlepiej sprawdzają się mocowania na rzep, który umożliwia wymianę w kilka sekund.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość odsysania pyłu. Najlepsza szlifierka oscylacyjna Makita w 2020 roku wyposażona jest w specjalny worek, do którego trafia pył. W ten sposób praca dla operatora jest mniej uciążliwa. Przydatnymi funkcjami są również system regulacji, pozwalający dostosować prędkość pracy do szlifowanej powierzchni, a także system antywibracyjny, który zapobiega nadmiernym drganiom zakłócającym pracę.

 

 

Szlifierki oscylacyjne Makita – Ranking

 

 

Makita BO3710 

 

Jeśli szukasz urządzenia, które zapewni Ci wydajne szlifowanie dużych powierzchni z metalu, drewna czy tworzyw sztucznych, koniecznie sprawdź szlifierkę oscylacyjną Makita BO3710 o mocy 190 W.

Przyrząd pracuje z papierem szlifierskim o wymiarach 9,3 cm x 22,8 cm, który można szybko i bezproblemowo wymienić dzięki zaciskowi o zaokrąglonych brzegach. Szlifierka ma wydajną turbinę, zasysającą pył bezpośrednio do worka. W ten sposób unikamy bałaganu w miejscu pracy a płuca operatora są zabezpieczone przed pyłem.

Korpus stopy tego modelu wykonany jest z wytrzymałego aluminium, zapewniającego długą żywotność i trwałość urządzenia. Przyrząd ma też gumowe amortyzatory tłumiące drgania, dzięki czemu praca z nim jest wydajna i komfortowa.

Szlifierka Makita BO3710 cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów, którzy doceniają ją za wydajność i trwałość. Podkreślają oni również, że sprzęt jest wygodny w użytkowaniu za sprawą niewielkich gabarytów i małej wagi 1,6 kg.  

 

 

 

 

Makita BO4565K

 

Pentagonalna szlifierka oscylacyjna Makita BO4565K przeznaczona jest do szlifowania narożników. Ma ona kształt żelazka, dzięki któremu dotrze w najbardziej niedostępne miejsca.

Produkt wyposażony jest w wygodnie ukształtowaną rękojeść pokrytą materiałem antypoślizgowym, która dobrze leży w dłoni i zapewnia wygodną pracę. Szlifierka ma także gumową osłonę włącznika, zapobiegającą przedostaniu się pyłu do środka, a także wbudowany system odsysający, gwarantujący utrzymanie porządku w miejscu pracy. Jego trwała aluminiowa stopa wyposażona jest w zabezpieczenie przeciwpyłowe.

Moc tego modelu wynosi 200 W i pracuje on z papierem szlifierskim o wymiarach 21,9 cm x 11,2 cm x 13,9 cm. Urządzenie waży zaledwie 1,1 kg, dzięki czemu praca z nim jest przyjemna i lekka. Jak podkreślają konsumenci, szlifierka Makita BO4565K jest poręczna, funkcjonalna i cicho pracuje. Jest to idealne urządzenie zarówno dla profesjonalistów, jak i osób lubiących majsterkować w domu.

 

 

 

 

Makita BO4556K

 

Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści z pewnością docenią szlifierkę oscylacyjną Makita BO4556K, cechującą się niskim poziomem wibracji i hałasu. Urządzenie ma mocny silnik 200 W, dzięki któremu pracuje wydajnie i skutecznie. Sprzęt dedykowany jest do szlifowania narożników.

Urządzenie pracuje z papierem szlifierskim o wymiarach 11,4 cm x 14 cm, który instaluje się łatwo i bezproblemowo. Rękojeść sprzętu pokryta jest materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu praca z nim jest bezpieczna i wygodna. Szlifierka wyposażona jest w stopę wykonaną z trwałego aluminium, zapewniającego jej odporność na uszkodzenia.

Wraz z urządzeniem, w zestawie otrzymujemy stelaż na worki papierowe, worek papierowy, płytę dziurkującą. Całość umieszczona jest w praktycznej i poręcznej walizce, dzięki której przechowywanie urządzenia jest wygodne. Według opinii konsumentów ta szlifierka oscylacyjna Makita w dobrej cenie to bardzo dobry i wytrzymały przyrząd, który powinien znaleźć się w każdym warsztacie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status