Najlepsza szlifierka oscylacyjna do drewna

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką szlifierkę oscylacyjną do drewna wybrać?

 

Zadaniem szlifierki jest nadanie ostatecznego kształtu powierzchni mebla lub innym, bardziej precyzyjnym elementom. Modele oscylacyjne mogą szybko szlifować zarówno powierzchnie płaskie, jak i lekko zaokrąglone. Najczęściej są one używane do wygładzania różnego rodzaju akcesoriów, drzwi czy blatów. Szlifierka wyposażona jest zwykle w prostokątną stopę, którą bardzo wygodnie szlifować blaty. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni model do Twojego warsztatu lub prywatnego użytku.

Wybierając urządzenie musimy zwrócić uwagę na wymiar stopy. Im większe powierzchnie chcesz szlifować, tym rozmiar stopy powinien być większy. Jeśli zależy Ci na szlifowaniu bardziej precyzyjnych elementów, wybierz mniejszy sprzęt. Będziesz mógł wówczas dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Najlepsze szlifierki oscylacyjne do drewna mają dużą liczbę oscylacji na minutę (może być ich nawet 30 tys. na minutę). Im większa wartość, tym wydajniej pracuje sprzęt.

Każda szlifierka powinna posiadać szereg przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak system odsysania pyłu. Wybierz sprzęt wyposażony w tę opcję, jeśli chcesz, aby w pracy nie przeszkadzał Ci pył. Najlepsza szlifierka oscylacyjna do drewna w 2019 roku jest wyposażona w system regulacji prędkości, który pozwala na jej dostosowanie do rodzaju szlifowanej powierzchni. Dla Twojego zdrowia i wygody ważny jest system antywibracyjny, zapobiegający nadmiernemu generowaniu przez urządzenie wibracji mogących wpłynąć negatywnie na nadgarstki operatora.

Ważnymi parametrami są również moc silnika i zasilanie. Teoretycznie im większa moc, tym lepiej. Pamiętajmy jednak o tym, że im więcej funkcji dodatkowych, tym większa moc jest potrzebna, aby mogły wydajnie działać. Na przykład część mocy urządzenia może być pobierana przez odkurzacz do pyłu, który bywa elementem urządzenia. Co do zasilania – sprzęty mogą pobierać prąd z sieci lub być wyposażone w akumulator. W zależności od tego, jak precyzyjną pracę wykonujesz i jak długo ona trwa, zdecyduj się – czy stawiasz na wygodę czy na brak konieczności ładowania akumulatora. Przekładanie kabla przy tego typu pracach nie jest zbyt wygodne. Zwróć również uwagę na sposób mocowania papieru ściernego. Ma to duży wpływ na szybkość pracy – jeśli np. papier mocowany jest na rzep, zmiana trwa chwilkę. Przy zaczepach trzeba przerwać pracę na dłuższą chwilę, aby założyć kolejną warstwę ścierającą.

 

 

Szlifierki oscylacyjne do drewna – ranking

 

 

Metabo FMS 200 INTEC 

 

Model Metabo FMS 200 INTEC to szlifierka oscylacyjna do drewna w dobrej cenie, która jest odpowiednia również do obróbki tworzyw sztucznych, gipsu i stali. Sprzęt jest wykonany solidnie i cieszy się dobrymi opiniami konsumentów.

Dużą zaletą modelu jest dobra ochrona silnika przed pyłem. Wpływa to pozytywnie na żywotność urządzenia. Wygodny uchwyt pozwala na wykonywanie nawet najbardziej precyzyjnych ruchów. Moc prezentowanego modelu wynosi 200 W, pracuje więc on bardzo wydajnie.

Zdaniem użytkowników sprzęt jest odpowiedni zarówno do hobbystycznych prac, jak i tych wykonywanych w profesjonalnych warsztatach. Niewielka waga urządzenia (1,2 kg) pozwala pracować nim dość długo. Wymiary płyty szlifierskiej to 10 cm x 14,7 cm. Dzięki trójkątnemu kształtowi i niewielkiemu rozmiarowi urządzeniem można precyzyjnie obrobić kanty i ostre krawędzie. Regulacja prędkości jest płynna i nie sprawia zbyt dużych kłopotów nawet początkującym użytkownikom.

 

 

 

 

Makita BO3710 

 

Makita BO3710 jest odpowiednia do szlifowania dużych powierzchni drewnianych, tworzyw sztucznych, obszarów malowanych oraz metalu. Model jest zasilany sieciowo. Urządzenie ma moc 190 W, co pozwala mu na wydajną pracę.

Częstotliwość drgań urządzenia wynosi 11000/min. Oscylacja wynosi 22000/ min. Wielkość powierzchni szlifującej to 9,3 cm x 18,6 cm. Rozmiar mocowanego papieru wynosi 9,3 cm x 22,8 cm. Niewielka waga sprzętu (1,6 kg) pozwala na długą pracę. Producent zamieścił w zestawie worek na pył. Do urządzenia dołączony jest również papier szlifierski, przez co pracę można rozpocząć niemal od razu.

Zdaniem użytkowników to jeden z najlepszych sprzętów dostępnych na rynku. Można nim wygodnie pracować jedną, jak i obiema rękami. Korpus stopy wykonany z aluminium, jest odporny na uszkodzenia i zapewnia długie, efektywne użytkowanie bez ryzyka uszkodzeń.

 

 

 

 

Bosch GSS 160 Multi 180W 

 

Jeśli poszukujesz lekkiego, poręcznego i prostego w obsłudze urządzenia do obróbki drewna, zastanów się nad zakupem modelu Bosch GSS 160 Multi 180W. Oscylacje sprzętu wynoszą 12000 / min. Szlifierka pracuje więc wydajnie i długo.

Niewielka waga modelu wynosząca 1,2 kg pozwala na długą pracę bez wyraźnego zmęczenia rąk. Elektryczne zasilanie nie jest zbyt wygodne, bo trzeba co chwilę przekładać kabel. Jednak jeśli odpowiednio się ustawimy, jest to mało uciążliwe.

Kupujący określają urządzenie jako lekkie i dość poręczne, choć zapewne praca nim byłaby nieco wygodniejsza, gdyby nie było kabla. Szlifierka nie wyślizguje się z dłoni. Nie pyli prawie w ogóle, gdy włączymy odkurzacz będący elementem urządzenia. Sprzęt jest godny polecenia zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i osób, które mają mniejsze lub większe zakłady produkcyjne. Papier łatwo wymienić, co jest ważne zwłaszcza przy pracy nad dużymi powierzchniami. To wydajny sprzęt, który nie przegrzewa się i nie uszkadza naszych stawów nadmiernymi drganiami.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...