Najlepsza szlifierka oscylacyjna Bosch

Ostatnio aktualizowane: 10.08.20

 

Jaką szlifierkę oscylacyjną Bosch wybrać?

 

Szlifierka oscylacyjna to urządzenie, które pomaga w szlifowaniu różnych powierzchni. Jest to idealny sprzęt odpowiedni dla majsterkowicza, który lubi ulepszać wygląd swojego mieszkania i tworzyć swoje własne projekty. Stojąc przed wyborem szlifierki oscylacyjnej, warto zdecydować się na taką, która będzie dobrze spełniała swoje zadanie. Przed zakupem przeczytaj nasz poradnik, w którym umieściliśmy kilka wskazówek na ten temat i zdecyduj, jakie urządzenie spełni wszystkie Twoje wymagania.

W naszym artykule umieściliśmy wyłącznie produkty Bosch – firmy znanej na całym świecie. Konsumenci wybierają jej produkty, ponieważ charakteryzują się wysoką bezawaryjnością oraz starannie wykonanymi elementami. Poniżej również znajdziesz opisy kilku czołowych szlifierek oscylacyjnych Bosch.

Wiele osób zgadza się co do tego, że najlepsze szlifierki oscylacyjne Bosch mają dużą moc. Moc urządzenia tego typu wynosi zwykle od 150 W do 250 W. Faktem jest, że im większa moc produktu, tym skuteczniej oraz szybciej szlifierka będzie wygładzać różne powierzchnie. Przy okazji mocy chcemy poruszyć kwestie parametru, jakim jest prędkość oscylacyjna – najlepiej wybrać model z regulacją, pozwalającą na dostosowanie pracy do obrabianego materiału. Prędkość oscylacyjna mieści się w zakresie od 10000 do ok. 30000 obrotów na minutę. Wydajność pracy zależy też od wielkości stopy – ta według wielu osób powinna mieć przynajmniej 200 mm długości.

Koniecznie wybierz urządzenie, które ma system mikrofiltracji. Dzięki temu szlifierka nie ulega zapyleniu, co powoduje, że produkt może służyć nam przez dłuższy czas, bez potrzeby gruntownego czyszczenia oraz wymiany części. Wiele modeli ma pojemnik na pył, w którym zbierają się wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki temu pył nie unosi się w powietrzu i nie zanieczyszcza powietrza oraz powierzchni.

Każdy majsterkowicz przyzna, że najlepsza szlifierka oscylacyjna Bosch w 2020 roku jest lekka. Niewielka waga podczas użytkowania urządzenia jest bardzo ważna. Jeżeli szlifujemy bardzo dużą powierzchnię, to po pewnym czasie nasze ręce mogą być bardzo przeciążone. Polecamy więc wybór sprzętu, który nie waży więcej niż 2,5 kg. Cięższymi szlifierkami może być nam ciężko operować.

Aby użytkowanie produktu było wygodne, warto przyjrzeć się jego rękojeści. Dobre szlifierki mają wyprofilowaną rączkę, która pozwala nam na stabilne, lecz komfortowe trzymanie sprzętu. Koniecznie sprawdź, czy szlifierka ma miękkie części, za które można wygodnie złapać. Dzięki temu praca będzie przyjemniejsza oraz bardziej komfortowa.

 

 

Szlifierki oscylacyjne Bosch – ranking

 

 

Bosch GSS 23 A

 

Używając szlifierki oscylacyjnej Bosch GSS 23 A, nie musisz się już więcej martwić o  pył. Urządzenie ma system mikrofiltracji, który zatrzymuje zanieczyszczenia (powstałe w wyniku pracy) w specjalnym pojemniku dołączonym do szlifierki. Uchwyt prezentowanego modelu jest dobrze wyprofilowany, dzięki czemu długie użytkowanie nie jest męczące. Do tego urządzenie ma długą 230 mm stopę.

Rękojeść została pokryta miękką gumą, która niweluje wibracje, a także sprawia, że nasze dłonie nie ślizgają się. Moc opisywanego sprzętu wynosi 190 W. Skutecznie szlifuje on wybrane przez nas powierzchnie, nawet w przypadku obecności większych nierówności. Model waży 1,7 kg, co sprawia, że operowanie sprzętem jest komfortowe, a my możemy prowadzić szlifierkę jedną ręką.

Prędkość oscylacyjna jest regulowana i wynosi od 14000 do 24000 obrotów na minutę. Możemy więc dostosować urządzenie do powierzchni, jaką szlifujemy. Wielu użytkowników mówi, że prezentowana szlifierka jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Internauci pochlebnie wypowiadają się również o możliwości regulowania prędkości obrotów.

 

 

 

 

Bosch GSS 160 Multi 1

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najchętniej wybieranych szlifierek oscylacyjnych –  Bosch GSS 160 Multi. Prezentowane urządzenie ma moc 180 W. Z pomocą takiej mocy mamy możliwość wygładzenia każdej powierzchni. Waga tego produktu wynosi 1,2 kg. Operowanie tak lekkim urządzeniem jest bardzo łatwe i nie sprawia problemów.

Jeżeli chodzi o rączkę szlifierki, to jest ona specjalnie wyprofilowana w taki sposób, aby jak najlepiej dopasowała się do naszej dłoni. Dlatego nawet długa praca nie sprawi, że ręce będą przeciążone. W zestawie znajdziemy pojemnik na pył, który możemy w każdym momencie zamontować oraz zdemontować i czynności te zajmują  mniej niż minutę. W pojemniku zbiera się pył, który powstaje w wyniku szlifowania powierzchni. Model ma stopę o długości 230 mm.

Prędkość oscylacji wynosi 24000 obrotów na minutę, co oznacza, że urządzenie w bardzo szybki i prosty sposób szlifuje każdą powierzchnię. Szlifierka uważana jest za sprzęt, którym bardzo dobrze się operuje. Użytkownicy szczególnie chwalą  małą wagę modelu.

 

 

 

 

Bosch PSS 200 AC

 

Bosch PSS 200 AC to produkt polecany przez wiele osób. Moc szlifierki wynosi 200 W i generuje ona do 24000 oscylacji na minutę, co oznacza, że szlifowanie każdej powierzchni będzie wyjątkowo łatwe, a sam proces szlifowania przebiega bardzo szybko. Miękka rękojeść sprawia, że operowanie sprzętem nie jest problematycznie i nie przynosi bólu. Urządzenie ma stopę o długości 230 mm.

System mikrofiltracji przenosi wszystkie pyły wytwarzane w trakcie pracy bezpośrednio do pojemnika. Dlatego nie musimy wdychać zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Waga modelu wynosi 1,6 kg, co oznacza, że manewrowanie szlifierką przez dłuższy czas nie stanowi problemu. W zestawie znajdziemy również papier ścierny, a urządzenie posiada specjalny system jego łatwej wymiany.

Produkt umożliwia nam polerowanie na wysoki połysk. Model nie zabiera zbyt dużo miejsca, a możemy go przechowywać w dołączonej walizce. Prezentowana szlifierka uważana jest przez użytkowników za bardzo solidny sprzęt. Najczęściej wspominają oni o ciekawym odprowadzaniu pyłu do pojemnika, co gwarantuje nam bezpyłową pracę.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status