Najlepsza szlifierka kątowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaką szlifierkę kątową Makita wybrać?

 

Przeprowadzenie remontu w domu wymaga od nas użycia profesjonalnych narzędzi. Jednym z nich jest szlifierka, którą możesz wykorzystać nie tylko do wygładzania powierzchni, ale również do ich cięcia. Kluczem do szybkiej i wydajnej pracy jest znalezienie właściwego modelu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć dobry sprzęt.

 

 

W poniższym poradniku chcemy Ci pokazać, czym charakteryzuje się najlepsza szlifierka kątowa Makita w 2020 roku. Makita to marka, która od kilkudziesięciu lat zajmuje się dystrybucją narzędzi elektrycznych. Wszystkie jej produkty mogą być używane podczas remontów w domu. Ponieważ wykonano je z wytrzymałych materiałów używane są również przez profesjonalne firmy budowlane.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc produktu. Im ten parametr jest większy, tym praca urządzenia będzie wydajniejsza. Jeśli wybierzesz zbyt słaby produkt zaistnieje ryzyko przegrzania silnika. By tego uniknąć będziesz zmuszony przerywać pracę w celu ostudzenia mechanizmu.

Wszystkie najlepsze szlifierki kątowe Makita powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną rękojeść. Jest to bardzo ważny element, który zapewnia proste i wygodne prowadzenie. Szczególnie polecamy produkty, w których rękojeść wykonana jest z gumy lub została pokryta antypoślizgowym materiałem. Taka konstrukcja zapewnia lepszy i pewniejszy chwyt w czasie pracy. Ważne jest też, by sama obudowa była wykonana z wytrzymałego materiału. Nie tylko zminimalizuje on ryzyko uszkodzenia mechanicznego, ale co ważniejsze uchroni silnik przed pyłem. Jest to bardzo ważne, gdyż jego dostanie się do wewnętrznego mechanizmu może trwale uszkodzić szlifierkę.

Bardzo ważne jest, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo w czasie remontu. Z tego powodu upewnij się, że włącznik jest umieszczony w miejscu, w którym nie wciśniesz go przez przypadek. W przeciwnym razie może to zakończyć się wypadkiem.

Koniecznie dopasuj wagę urządzenia do swoich możliwości. Jeśli kupisz zbyt ciężką szlifierkę poważnie nadwyrężysz sobie nadgarstek. Poza tym nie będziesz w stanie za długo utrzymać sprzętu, co zmusi Cię do wykonywania zbędnych przerw. Upewnij się, że ciężar produktu nie przekracza 3 kg.

 

 

Szlifierki kątowe Makita – ranking

 

 

Makita GA5030R

 

Model GA5030R to szlifierka kątowa Makita w dobrej cenie. Moc produktu wynosi 720 W, co gwarantuje wydajną pracę przez długi czas. Wymiary urządzenia to: 26,6 cm x 13,8 cm x 10,3 cm. Z kolei waga sprzętu wynosi 1,8 kg, więc urządzenie nie nadwyręży Twojego nadgarstka.

Rękojeść modelu jest specjalnie wyprofilowana, przez co wygodnie leży w dłoni. Jest ona pokryta gumową powłoką, która zapewnia stabilny chwyt. W rękojeści znajduje się też włącznik, który gwarantuje pełną kontrolę nad szlifierką. Do tego produkt ma zabezpieczenie anti-restart. Dzięki temu unikniesz przypadkowego uruchomienia. Prędkość obrotu na biegu jałowym to 11000 obrotów na minutę, a średnica tarczy wynosi 12,5 cm. Poza tym szlifierka ma wytrzymałą obudowę, która nie tylko jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale również chroni silnik przed pyłem.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło dużą moc produktu, a także możliwość odchylenia uchwytu o 20 stopni, co ułatwia pracę.

 

 

 

 

Makita 9565CVR

 

Wszystkim majsterkowiczom polecamy szlifierkę Makita 9565CVR. Moc modelu wynosi aż 1400 W, przez co będzie on wydajnie pracować przez długi czas. Mocny silnik jest odporny na przegrzanie. Średnica tarczy to 12,5 cm, a waga urządzenia wynosi 1,8 kg.

Największym udogodnieniem modelu jest nowatorski system tłumienia drgań skrętnych. Dzięki temu unikniesz nadwyrężenia nadgarstka. Ponieważ w narzędziu zamontowano wydajny silnik rozruch jest bardzo szybki, a jednocześnie łagodny i stopniowy. Powłoka wirnika została wzmocniona, podobnie jak izolacja nieruchomych elementów wokół niego. Taka konstrukcja umożliwia pracę nawet przy dużym obciążeniu. W tej szlifierce znajdziesz specjalny, stabilizujący układ elektroniczny. Gwarantuje on stałą prędkość obrotową (11000 obrotów w ciągu 1 minuty). Tarcza jest osłonięta, więc nie musisz obawiać się skaleczenia.

Cena prezentowanego modelu może wydawać się wygórowana. Jednak system antywibracyjny oraz technologia anti-restart rekompensują wysokie koszty zakupu. Konstrukcja produktu sprawia, że drgania są tłumione i nie dochodzą do nadgarstka. Z kolei system anti-restart sprawia, że szlifierka nie włącza się samoczynnie.

 

 

 

 

Makita DGA452Z

 

Szlifierka Makita DGA452Z to nowoczesny sprzęt dedykowany do polerowania narożników oraz przycinania. Dużą zaletą produktu jest jego mobilność – urządzenie zasilane jest bateriami. Dzięki temu sprawdzi się w każdych warunkach. Napięcie zasilania to 18 V, a do tego urządzenie obsługuje akumulatory 1,5 Ah, 3,0 Ah, 4,0 Ah i 5,0 Ah.

Szlifierka jest stosunkowo lekka, jej waga wynosi 2,3 kg. Oznacza to, że model nie obciąży zbyt szybko naszych nadgarstków w czasie pracy. Wymiary całej maszyny to: długość – 3,17 cm, szerokość – 12,9 cm i wysokość – 12,6 cm, zaś średnica tarczy wynosi 11,5 cm. Produkt ma zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem. O gotowości do pracy oraz ewentualnym przeciążeniu poinformują Cię migoczące kontrolki. Dużą zaletą jest rękojeść o wąskiej konstrukcji. Jej kształt został specjalnie wyprofilowany, by wygodnie leżała ona w dłoniach.

Prezentowany sprzęt cieszy się dużym uznaniem zarówno w środowisku majsterkowiczów amatorów, jak i profesjonalnych budowniczych. Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów, które chronią silnik przed pyłem. Równocześnie obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status