Najlepsza szlifierka kątowa Bosch

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Jaką szlifierkę kątową Bosch wybrać?

 

Prace remontowe w domu wymagają użycia specjalnego sprzętu. Powszechnie stosowanym produktem jest szlifierka kątowa, która jest używana do cięcia metalu i kamieni. Dobrze dobrany model posłuży Ci również do szlifowania, szczotkowania, polerowania, a także usuwania rdzy. Aby jednak te czynności były możliwe musisz znaleźć odpowiednie urządzenie. Chcąc Ci to ułatwić poniżej prezentujemy nasz poradnik ze wskazówkami dotyczącymi zakupu.

 

 

Zdecydowaliśmy pokazać Ci, jaka jest najlepsza szlifierka kątowa Bosch w 2020 roku. Marka ta jest jednym z czołowych producentów sprzętów gospodarstwa domowego. Od ponad 100 lat urządzenia producenta sprzedawane są na całym świecie. Ich popularność wynika z dużej wydajności oraz trwałej konstrukcji.

Na początku zwróć uwagę na sposób zasilania urządzenia. W sklepach znajdziesz szlifierki przewodowe oraz na baterie. W modelach z kablem koniecznie sprawdź jego długość. Niestety nie zawsze mamy pod ręką kontakt, więc musimy po niego daleko sięgać. Dobrze, by przewód nie krępował naszych ruchów. Jeśli jednak preferujesz produkty na baterie sprawdź, jaka jest ich wydajność. Koniecznie porównaj też czas pracy z wytrzymałością akumulatora lub baterii.

Następną, ważną rzeczą jest moc narzędzi. Najlepsze szlifierki kątowe Bosch muszą być wydajne. Im większa jest moc produktu, tym lepiej on pracuje. Ma on zwykle bardziej wytrzymały silnik, który nie jest podatny na przegrzania. Narzędzia o niewielkiej mocy są znacznie bardziej awaryjne, dlatego dobrze jest regularnie przerywać pracę, by ostudzić silnik.

W czasie pracy musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Koniecznie wybierz urządzenie, w którym włącznik zabezpieczony jest przed przypadkowym uruchomieniem. Innym dodatkiem, w który polecamy zainwestować jest osłona na tarczę. W czasie pracy, niewielkie fragmenty materiału, jak również pył metaliczny mogą dostać się do wnętrza szlifierki, a nawet zranić użytkownika. Ochroni nas ona również przed pyłem, który może przedostać się do naszych płuc.

Dokonując zakupu, wybieraj tylko sprzęty zrobione z trwałych i wytrzymałych materiałów. Wytrzymają one przypadkowe otarcia i uszkodzenia mechaniczne. Istotnym elementem jest też rękojeść, która powinna wygodnie leżeć w dłoni. Pewny chwyt jest gwarantem łatwego prowadzenia szlifierki po materiale.

 

 

Szlifierki kątowe Bosch – ranking

 

 

Bosch GWS 850 CE

 

Szlifierka Bosch GWS 850 CE to bardzo dobre urządzenie, które pomoże Ci w remoncie w domu. Model nie tylko wygładzi powierzchnię – można go również użyć do cięcia materiałów i usuwania rdzy. Moc sprzętu to 850 W, co zapewnia Ci wydajną pracę. Wymiary narzędzia to: długość – 26,3 cm, wysokość – 10,4 cm i średnica tarczy – 12,5 cm.

Dużym udogodnieniem produktu jest opancerzone uzwojenie. Celem takiej konstrukcji jest ochrona przed pyłem metalowym. Jeśli dostanie się on do silnika może dojść do uszkodzenia szlifierki. Poza tym sprzęt ma wbudowany, nowoczesny układ elektroniczny z mikroprocesorem. Sprawia to, że w czasie pracy utrzymana zostaje stała prędkość obrotowa. Wynosi ona 11000 obr/min.

Prezentowany model to dobra i tania szlifierka kątowa Bosch, która cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Wiele osób doceniło specjalnie wyprofilowaną rękojeść. Dzięki niej zapewniony jest pewny chwyt w czasie pracy. Poza tym element ten możesz dowolnie przykręcić do szlifierki z prawej lub lewej strony tak, by było Ci wygodnie.

 

 

 

 

Bosch GWS 22-230 JH 

 

Bosch GWS 22-230 JH to godna polecenia szlifierka kątowa. Narzędzie wyposażone jest w tarczę diamentową o średnicy 12,5 cm. Materiał wykonania zapewnia precyzyjną pracę oraz szybkie cięcie. Produkt przeznaczony jest nie tylko do przycinania, ale również szlifowania i usuwania rdzy. Wymiary produktu wynoszą: długość – 50 cm, szerokość – 13 cm i średnica tarczy – 12,5 cm. Z kolei waga szlifierki to 5,4 kg.

Konstrukcja sprzętu jest bardzo wytrzymała, dlatego narzędzie sprawdzi się w budownictwie lądowym, przy konstrukcji mostów, w branży stoczniowej, a także podczas remontów domów. Moc silnika to aż 2200 W, przez co nie musisz obawiać się , że urządzenie nie będzie wydajne. Do zalet narzędzia zaliczamy antypoślizgową rękojeść, która zagwarantuje wygodne i precyzyjne prowadzenie szlifierki.

Nie jest to najtańszy model na rynku, jednak cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów. Szlifierka ma wiele elementów, które gwarantują bezpieczną pracę. Zaliczamy do nich osłonę na tarcze oraz system wygłuszania drgań.

 

 

 

 

Bosch GWS 18-125 V-LI 

 

Nie ważne, jakie prace budowlane Cię czekają, szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125 V-LI to urządzenie, które na pewno Ci się przyda. Produkt ma nowoczesny, wydajny, 4-szczotkowy silnik. Do tego produkt zasilany jest przy pomocy akumulatorów, więc kabel nie będzie krępował Twoich ruchów w czasie remontu.

Obudowa jest bardzo trwała, dlatego chroni wewnętrzne mechanizmy przed uszkodzeniami. Do tego osłona na tarczę zapobiega rozprzestrzenianiu się pyłu metalowego, który może zagrozić naszemu zdrowiu. Maksymalna głębokość cięcia to 30 mm. Waga modelu to jedynie 2,3 kg, więc nawet długi remont nie spowoduje bólu nadgarstka. Do zalet maszyny zaliczamy rękojeść, która została specjalnie wyprofilowana, tak by wygodnie leżała w dłoni. Poza tym wykonano ją z materiału, który neutralizuje wibracje.

Opinie konsumentów o tej szlifierce są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło stabilną konstrukcję oraz niewielką wagę sprzętu, który nie obciąża naszych nadgarstków w czasie pracy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status