Najlepsza szlifierka kątowa 230

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Szukasz dobrej szlifierki kątowej o średnicy 230 mm? Jeśli tak, bez wątpienia zainteresuje Cię przygotowany przez nas ranking tego typu urządzeń. Aby go przygotować, przeczytaliśmy dokładnie zamieszczone w Internecie opinie na temat poszczególnych modeli i spośród wielu produktów wybraliśmy te, które zyskały najwięcej przychylnych komentarzy. Pierwsze miejsce w rankingu należy do szlifierki kątowej 230 Bosch GWS 22-230 JH. Ma ona dużą moc, dlatego jest uznawana za efektywną. Model ma dobrej jakości silnik. Jest on dodatkowo zabezpieczony, co gwarantuje bezawaryjną pracę nawet przez wiele lat. Urządzenie ma funkcję łagodnego rozruchu. Dodatkową zaletą jest dobrze opracowany system chłodzenia, który skutecznie chroni przed przegrzaniem sprzętu. Należy także zwrócić uwagę na obudowę wykazującą sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drugie miejsce w naszym rankingu należy do szlifierki kątowej 230 Einhell TE-AG. Model ma dobrze wyprofilowaną rękojeść, dzięki czemu można wygodnie trzymać go w dłoni. Sprzęt ma długi kabel zasilający.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką szlifierkę kątową 230 wybrać?

 

Szlifierki kątowe to narzędzia służące do cięcia oraz szlifowania metalu i innych, twardych materiałów. Z ich pomocą przytniesz blachę, elementy ceramiczne czy betonowe. Żeby urządzenie mogło z powodzeniem wykonywać swoje zadania musi być odpowiednio dobrane do jego przeznaczenia. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jaki produkt powinieneś wybrać, by służył Ci jak najlepiej. Skupiamy się na modelach o średnicy 230 mm wskazując cechy, które powinny posiadać najlepsze szlifierki kątowe 230 mm.

 

 

Efektywne działanie urządzenia zależy przede wszystkim od średnicy posiadanej przez niego tarczy. Na rynku dostępne są produkty o różnych wymiarach. Do domowego użytku służą te spośród nich, których średnica sięga około 115 mm. Prace warsztatowe oraz drobne prace budowlane zostaną z powodzeniem wykonane przez szlifierkę 125 mm. Jednak, jeśli ma Ci ona służyć do cięższych budowlanych i warsztatowych robót, powinieneś pomyśleć o czymś większym. W tym wypadku poleca się produkty o średnicy tarczy 230 mm.

Kolejnym, ważnym elementem jest moc silnika urządzenia. Im jest większa, tym większe są możliwości sprzętu. Na rynku można spotkać się z modelami o bardzo zróżnicowanych parametrach. Wahania sięgają od 450 W do nawet 2600 W. Zastanów się, do czego właściwie potrzebujesz tego produktu i wtedy podejmij decyzję związaną z jego pożądaną mocą. Im twardszy materiał będziesz obrabiać, tym mocniejszy model jest Ci potrzebny.

Tarcze szlifierki można podzielić na dwie główne grupy. Jedna z nich służy przede wszystkim do cięcia, druga natomiast lepiej sprawdzi się w szlifowaniu. W przypadku pierwszej z nich grubość tego elementu będzie się mieścić w przedziale od 1 mm do 3 mm. Przy kolejnym – wyniesie około 6 mm.

Podział sprzętu następuje także ze względu na rodzaj materiału, który ma zostać poddany obróbce. Sprzęty dzielimy na te do kamienia, metalu oraz stali. Najmocniejsze i najlepsze szlifierki kątowe 230 mm w 2020 roku to produkty z tarczami diamentowymi, przy użyciu których można ciąć twarde materiały budowlane – jak cegła czy kostka brukowa oraz ceramika.

 

 

Szlifierki kątowe 230 – ranking

 

 

Bosch GWS 22-230 JH

 

Model GWS 22-230 JH będący propozycją firmy Bosch to szlifierka powstała z myślą o wykonywaniu prac w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz, branży stoczniowej oraz budowie maszyn. Jest on polecany osobom, które profesjonalnie zajmują się podobnymi robotami. Urządzenie wykonuje swoje zadania dzięki tarczy o dużej, 230 mm średnicy oraz mocy silnika wynoszącej 2200 W. Dla lepszego efektu silnik zaopatrzono w system chłodzenia zwiększający wydajność cięcia i szlifowania.

Producenci wyposażyli szlifierkę w szereg udogodnień mających wpłynąć zarówno na wygodę jej użytkowania, jak i bezpieczeństwo użytkownika. Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie technologii metalurgii proszkowej do wykonania przekładni zębatej urządzenia. Dzięki tej nowatorskiej metodzie szlifierka pracuje cicho , wytwarzając przy tym niski poziom drgań, jak na urządzenie o tak wysokiej mocy.

Ponadto, model posiada antypoślizgową rękojeść, zapewniającą łatwe utrzymanie urządzenia przez konsumenta. Został on zaopatrzony również w beznarzędziową oraz wielopozycyjną osłonę tarczy, a także system zabezpieczenia przed ponownym rozruchem w przypadku braku prądu, co użytkownicy uznają za dobry pomysł na zabezpieczenie przed wypadkiem.

Szlifierka kątowa 230 Bosch GWS 22-230 JH ma moc równą 2200 W. Prędkość urządzenia wynosi 6500 obrotów na minutę. Model waży 4,8 kg.

Zalety
Uzwojenie silnika:

Z uwagi na to, że silnik ma specjalnie opancerzone uzwojenia nie musimy się obawiać o jego awarię. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom do wnętrza silnika nie dostaje się pył metaliczny, który mógłby wpłynąć negatywnie na pracę sprzętu.

Łagodny rozruch:

Model ma funkcję łagodnego rozruchu, która znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Dzięki temu systemowi można używać szlifierki w instalacjach elektrycznych, które mają bezpiecznik 16A.

Skuteczny system chłodzenia:

Nie musimy się obawiać, że w trakcie pracy silnik mocno się nagrzeje, co mogłoby skutkować jego awarią. Model ma skuteczny system chłodzenia, który chroni przed tego typu sytuacjami.

Waga:

Na komfort użytkowania szlifierki pozytywnie wpływa to, że jest ona stosunkowo lekka, a dodatkowo poręczna.

Moc:

Urządzenie ma sporą moc, dlatego można je wykorzystać do różnego rodzaju prac, nawet tych bardzo wymagających.

Wady
Hałas:

Mimo zapewnień producenta sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, więc jego użytkowanie po upływie kilkunastu minut może stać się nieco męczące.

 

 

 

 

Einhell TE-AG 230

 

Firma Einhell stworzyła wysokiej jakości produkt TE-AG 230. Jest to szlifierka kątowa umożliwiająca szybkie i sprawne poradzenie sobie z czynnościami remontowymi, warsztatowymi czy budowlanymi. Swoje zastosowanie zawdzięcza ona wykorzystanym przez producenta elementom. Pierwszy z nich to solidna tarcza o średnicy 230 mm pozwalająca na profesjonalne wykorzystanie urządzenia. Kolejnym jest wydajny silnik, którego moc to 2350 W.

Maksymalna prędkość obrotowa, jaką może osiągnąć model to 6500 obr/min. Wpływa to na tempo wykonywanych czynności – użytkownicy zaznaczają, że można je zakończyć szybko i bez nadmiernego wysiłku. Produkt został wyposażony w łagodny rozruch silnika – szlifierka od momentu jej włączenia rozpędza się w sposób stopniowy zmniejszając ryzyko szarpnięć i wypadnięcia jej z rąk. Zwiększa to bezpieczeństwo konsumenta podczas pracy z urządzeniem.

Wygodę korzystania ze sprzętu marki Einhell zapewniają takie rozwiązania, jak blokada wrzeciona, czy regulowana osłona tarczy. Producent projektując szlifierkę z całą pewnością miał na uwadze przede wszystkim dobro swoich klientów, co jest odzwierciedlone w wielu pozytywnych ocenach. Konsumenci uważają produkt za solidny.

Einhell TE-AG 230 to bardzo dobra szlifierka kątowa 230 do 400 zł. Moc urządzenia wynosi 2350 W, a jego prędkość wynosi do 6500 obrotów na minutę.

Zalety
Dodatkowy uchwyt:

Istotną zaletą jest to, że prezentowany sprzęt ma dodatkowy uchwyt, który można zamontować w 3 różnych pozycjach. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania Einhell TE-AG 230.

Softgrip:

Uchwyt został pokryty tworzywem softgrip, które jest bardzo przyjemne w dotyku. Dlatego też nie ma obaw o to, że jeśli będziemy korzystać ze szlifierki przez długi czas bez przerwy, na naszych dłoniach pojawią się odparzenia.

System antywibracyjny:

Użytkowanie sprzętu nie jest zbyt męczące dla naszych rąk, ponieważ producent zadbał o skuteczny system antywibracyjny.

Dodatkowe akcesoria:

Produkt sprzedawany jest w zestawie z praktyczną osłoną na tarczę. Dodatkowo do kompletu dołączono także solidnie zrobiony klucz umożliwiający szybką wymianę tarczy.

Wady
Brak walizki:

Model jest sprzedawany bez walizki ochronnej, która umożliwiłaby bezpieczne jego przenoszenie. Jeśli często używamy sprzętu poza warsztatem, musimy się w nią sami wyposażyć.

 

 

 

 

Hitachi G23SW2 

 

G23SW2 marki Hitachi został zaprojektowany, by wspierać profesjonalistów w wykonywaniu najcięższych prac. Jego głównym elementem jest diamentowa tarcza o średnicy 230 mm. Dzięki niej użytkownik może poradzić sobie nawet z najtwardszymi materiałami, jak choćby cegła, kostka brukowa czy ceramika. Siła, z którą ta szlifierka kątowa wykonuje swoje zadania jest dodatkowo wspierana przez mocny, 2200 W silnik. Prędkość obrotowa tarczy to 0 – 6600 obr/min, co czyni wykonywanie poszczególnych czynności szybszym, ale także bezpiecznym z uwagi na stopniowe osiąganie górnego limitu.

Producent zastosował w urządzeniu system, który zwiększa jego wytrzymałość na przeciążenia. Model posiada blokadę wrzeciona sprawdzającą się szczególnie w przypadku konieczności wymiany tarczy. Niska głowica sprawia, że manewrowanie szlifierką jest znacznie proste. Konsumenci twierdzą, że produkt jest nie tylko wysoce funkcjonalny, ale również wygodny i prosty w obsłudze.

G23SW2 to również szlifierka kątowa 230 w dobrej cenie. Nie jest ona droga w stosunku do produktów o zbliżonych parametrach.

Moc szlifierki kątowej 230 Hitachi G23SW2 wynosi 2200 W. Model jest zasilany sieciowo. Jego waga wynosi 5 kg.

Zalety
Małe ryzyko awarii:

Z uwagi na to, że silnik jest odpowiednio chroniony przed kurzem i gruzem,ryzyko jego awarii jest bardzo małe. Dodatkowo model ma skuteczny system chłodzenia, co zapobiega przegrzaniu szlifierki.

Miękki uchwyt:

Konsumenci doceniają to, że model ma miękki uchwyt. Dzięki niemu trzymanie sprzętu jest komfortowe.

Szerokie możliwości zastosowania:

Urządzenie przyda nam się przy różnego rodzaju pracach. Jak wskazuje producent, szlifierka będzie odpowiednia do cięcia metalu, drewna i betonu, jak również wygładzania zgrubień na różnych powłokach, usuwania farby czy rdzy.

Wady
Waga:

Część osób twierdzi, że sprzęt jest zbyt ciężki, dlatego podczas jego używania trzeba sobie robić przerwy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status