Najlepsza spawarka inwertorowa Magnum

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaką spawarkę inwertorową Magnum wybrać?

 

Spawarki inwertorowe to urządzenia, które uważa się za trwałe i funkcjonalne. Takie sprzęty mogą bez przeszkód współpracować z gorszej jakości elektrodami i są znacznie mniej wrażliwe na spadki napięcia. Jeżeli planujesz zakup modelu inwertorowego, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Poza poradami o tym, jak wybrać idealną spawarkę znajdziesz tu również ranking trzech polecanych produktów Magnum.

 

 

Dlaczego marka Magnum? To firma, w ofercie której znajdziemy sprzęty przystosowane do spawania różnymi metodami: MIG, MAG czy TIG. Na szczególną uwagę zasługują modele inwertorowe, które ze względu na dobre parametry są polecane nie tylko do użytku w domu, ale i w profesjonalnym warsztacie, bądź zakładzie przemysłowym.

Spawarki inwertorowe możemy podzielić na trzy rodzaje: MIG/MAG, TIG i MMA. To, jaki sprzęt kupimy w dużej mierze powinien zależeć od tego, w jakim celu zamierzamy go używać. Modele TIG są przeznaczone głównie dla profesjonalistów i pozwalają na spawanie wysokostopowej stali oraz aluminium. Do użytku prywatnego polecamy za to zarówno spawarki MMA, jak i MIG/MAG. Te pierwsze gwarantują komfortową pracę na zewnątrz i umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Modele przystosowane do spawania metodą MIG/MAG idealnie nadają się do lekkich prac warsztatowych i blacharskich. W sklepach znajdziemy też urządzenia tzw. All-in-One, czyli łączące w sobie wszystkie trzy wymienione metody spawania. Dostępne są ponadto modele 2w1 – np. TIG i MMA. Takie sprzęty to jednak bardzo duży wydatek.

Najlepsza spawarka inwertorowa Magnum w 2020 roku ma kompaktowe wymiary i jest lekka. Jeśli kupimy za duży model, możemy mieć problem z przechowywaniem go i przenoszeniem. Poza tym sprzęt o dużych gabarytach może utrudniać nam pracę, przykładowo w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Komfortowe w użytkowaniu urządzenie powinno mieć kilka przydatnych opcji. Jedną z nich jest Arc Force, czyli regulacja dynamiki łuku spawalniczego. Zaletą tej funkcji jest to, że w momencie zwierania elektrody zwiększa się moc, a to skutecznie zapobiega zwarciom. Praktycznym rozwiązaniem jest też opcja Anti Stick, za sprawą której obniża się prąd spawania w momencie, gdy dochodzi do przyklejenia elektrody.

 

 

Spawarki inwertorowe Magnum – Ranking

 

 

Magnum THF 236 TIG AC DC Z Pulsem 

 

Sprzęt Magnum THF 236 TIG AC DC Z Pulsem umożliwia spawanie stali, miedzi, tytanu, aluminium i magnezu. To inwertorowe urządzenie z konstrukcją opartą na wydajnych tranzystorach IGBT. Model wyposażono w intuicyjny panel pozwalający na szybką i łatwą regulację ustawień pracy. Produkt ma wymiary: 57 cm x 35 cm x 42 cm i waży 27 kg.

Spawarka ma nie tylko funkcję Arc Force i Anti Stick, ale również Hot Start. To chwilowe zwiększenie prądu spawania mające na celu wstępne podgrzanie spawanego materiału i ułatwienie zajarzenia łuku elektrycznego. W zestawie otrzymujemy uchwyt spawalniczy TIG SR-26 o długości 4 m wraz z częściami eksploatacyjnymi oraz 3 m przewód masowy.

Model daje nam możliwość spawania metodą TIG, AC, DC oraz MMA. Konsumentom przypadło do gustu przedstawione urządzenie, ponieważ jest poręczne i ma obudowę wykazującą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, sprzęt pozwala na spawanie prądem pulsacyjnym, a to umożliwia poprawienie jakości spoiny, niezależnie od pozycji pracy.

 

 

 

 

Magnum TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem 

 

Spawarka Magnum TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem to profesjonalny model przeznaczony do spawania metodą TIG, AC, DC i MMA. Sprzęt waży 20 kg, a jego dokładne wymiary to: 13,6 cm x 82 cm. Do kompletu dołączono niezbędne do pracy akcesoria, takie jak: 3 m uchwyt elektrodowy, 3 m przewód masowy, 4 m uchwyt spawalniczy TIG SR-26 i dopasowane do niego części eksploatacyjne.

Z pomocą urządzenia możemy bez przeszkód spawać cienkie blachy, rury i inne przedmioty wykonane z aluminium, stali niskostopowych i nierdzewnych oraz miedzi, tytanu czy niklu. Opisywany model wyposażono w cyfrowy panel sterowania, a więc ustawienie optymalnych parametrów pracy nie zajmie nam dużo czasu.

Z uwagi na to, że według konsumentów najlepsze spawarki inwertorowe Magnum są funkcjonalne, produkt TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem ma kilka przydatnych opcji. Mowa tu m.in. o funkcji Bi-Level, która daje możliwość przechodzenia między dwiema różnymi wartościami prądu spawania bez potrzeby przerywania pracy.

 

 

 

 

MAGNUM MIG 210 Synergia

 

MAGNUM MIG 210 Synergia to spawarka, która ma tranzystory IGBT. To minimalizuje ryzyko powstania zakłóceń elektromagnetycznych i pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Ponieważ jest to model All-in-One daje możliwość spawania z wykorzystaniem metody MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift.

Sprzęt waży 12,8 kg i ma kompaktowe wymiary. Możemy więc bez trudu go przenosić, a nawet przewozić w samochodzie. Ta spawarka inwertorowa Magnum w dobrej cenie umożliwia regulację szerokości łuku, co wiąże się z redukcją odprysków spawalniczych. Poza tym produkt ma w zestawie: uchwyt masowy, uchwyt spawalniczy MB15 i uchwyt elektrodowy (długość każdego z nich wynosi 3 m).

Konsumentom spodobał się prezentowany model, ponieważ znajduje zastosowanie w wielu różnych miejscach, zwłaszcza warsztatach samochodowych. Urządzenie ma funkcję Arc Force, Hot Start, a także VRD, która odpowiada za redukcję napięcia wyjściowego do bezpiecznego poziomu, co chroni nas przed porażeniem prądem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status