Najlepsza spawarka inwertorowa Dedra

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaką spawarkę inwertorową Dedra wybrać?

 

Spawarka inwertorowa to lekki i niewielki sprzęt, który pozwala na uzyskanie dobrej jakości spoiny. Dodatkowymi zaletami tego typu sprzętów jest trwałość i możliwość pracy w sieci jednofazowej (a nie tylko trójfazowej). Jak szybko znaleźć wygodny w użytkowaniu i solidny model? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego poradnika. Na końcu znajdziesz ranking przedstawiający 3 polecane przez konsumentów urządzenia inwertorowe Dedra.

 

 

Wyróżniliśmy markę Dedra, ponieważ produkowane przez nią sprzęty są chętnie wybierane nie tylko przez miłośników majsterkowania, ale i doświadczonych spawaczy. W ofercie firmy znajdziemy urządzenia wyposażone w wiele nowoczesnych technologii, które zwiększają komfort pracy, a także bezpieczeństwo. Spawarki marki Dedra są popularne w Polsce i innych krajach Europy, takich jak Niemcy, Włochy czy Węgry.

Osoby, którym marzy się najlepsza spawarka inwertorowa Dedra w 2019 roku powinny dobrze przemyśleć, do czego potrzebne jest im takie urządzenie. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre sprzęty pozwalają na spawanie dowolną metodą (a więc nie tylko MIG/MAG, ale też TIG i MMA), a inne tylko jedną lub dwiema.

Wybrany sprzęt powinien być lekki i niezbyt duży, abyśmy mogli go w razie potrzeby bez trudu przenieść w inne miejsce lub przewieźć w samochodzie. Uwagę należy zwrócić również na łatwość obsługi. Czasami do zmiany ustawień pracy spawarki musimy użyć pokrętła na obudowie. Niedoświadczone osoby mogą mieć problem z zachowaniem precyzji np. przy decydowaniu o wartości prądu spawania. Nowocześniejsze modele nierzadko są wyposażone w wyświetlacz LCD z intuicyjnym panelem sterowania.

Istotnym atutem dobrej spawarki jest mocna, odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa. To zapewnia ochronę wewnętrznym częściom urządzenia i estetyczny wygląd sprzętu na długi czas, nawet mimo intensywnej eksploatacji. Co więcej, najlepsze spawarki inwertorowe Dedra mają dodatkowo funkcje, które znacząco ułatwiają zajarzenie oraz prowadzenie łuku elektrycznego. Może to być np. Arc Force (zwiększa moc w momencie zwierania elektrody) lub Hot Start (inaczej gorący start, zwiększa prąd spawania w chwili zajarzenia łuku).

 

 

Spawarki inwertorowe Dedra – Ranking

 

 

Dedra Desi201 MMA 200A 

 

Chcielibyśmy zaprezentować model Dedra Desi201 MMA 200A, który jest przeznaczony do spawania metodą MMA (inaczej spawania łukowego elektrodą otuloną). Sprzęt pozwala na pracę z takimi materiałami, jak żeliwo, stal stopowa i konstrukcyjna. Spawarka waży 9 kg.

Funkcje, w jakie wyposażono urządzenie to m.in.: Hot Start i Anti Stick. Ten ostatni to system przeciwzwarciowy, który automatycznie wyłącza napięcie spawania w momencie, gdy dojdzie do sklejenia elektrody z materiałem. Produkt jest chłodzony wentylatorem, co chroni go przed przegrzaniem. Maksymalny prąd spawania modelu to 200 A. Razem ze spawarką otrzymujemy: uchwyt elektrody, uchwyt zaciskowy, maskę ochronną, szybkę przyciemniającą, walizkę transportową i dwa przewody spawalnicze o długości 2 m.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów na temat opisanego sprzętu można wywnioskować, że jest łatwy w przenoszeniu i obsłudze. Czerwono-czarna obudowa jest odporna na uszkodzenia, znajdziemy na niej dobrze opisane pokrętło przeznaczone do regulacji wartości prądu spawania. Urządzenie jest przystosowane do zasilania z sieci jednofazowej 230 V.

 

 

 

 

Dedra 160A DESTI160L 

 

Spawarka Dedra 160A DESTI160L idealnie nadaje się do użytku np. w warsztacie samochodowym. Sprzęt umożliwia nam spawanie metodą MMA oraz TIG. Do urządzenia dołączono akcesoria w postaci: przewodu masowego, przewodu MMA, młotkoszczotki i małej maski spawalniczej. Maksymalny prąd spawania w tym przypadku wynosi 160 A.

Prezentowany model waży 9 kg, a ponieważ w górnej części obudowy jest rączka możemy go swobodnie przenosić. Spawarka jest wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje, czyli: Arc Force, Hot Start i Anti Stick. Ponadto sprzęt jest chłodzony wentylatorem, co skutecznie zapobiega jego przegrzaniu w wyniku intensywnej pracy. Co ważne, produkt może być zasilany z sieci jednofazowej 230 V.

Urządzenie zyskało uznanie konsumentów, ponieważ ma kompaktowe wymiary i jest wyjątkowo solidne. Nawet po dłuższym czasie użytkowania na obudowie niewidoczne są zadrapania czy zarysowania. Spawarka ma wygodne pokrętło do zmiany wartości prądu spawania. To ciekawa propozycja dla osób lubiących majsterkować w wolnym czasie w swoim garażu.

 

 

 

 

Dedra Desi190BT MMA 160A TIG 

 

Sprzęt Dedra Desi190BT MMA 160A TIG to profesjonalny model pozwalający na spawanie metodą MMA i TIG. Urządzenie ma funkcję Hot Start, Anti Stick i Arc Force, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z zajarzeniem łuku ani utrzymaniem jego stabilności. To spawarka inwertorowa Dedra w dobrej cenie, która jest przystosowana do użytku domowego.

Produkt waży 10 kg, a jego wymiary to: 36 cm x 25 cm x 31 cm. Urządzenie zostało wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, dlatego jest wytrzymałe i na pewno nie zniszczy się zbyt szybko. Opisywany model jest wyposażony w wentylator chłodzący układy elektroniczne i czujnik termiczny. Z tego względu spawarka z pewnością się nie przegrzeje.

Według konsumentów sprzęt jest godny uwagi, gdyż pozwala na szybkie ustawienie wartości prądu spawania (przy pomocy pokrętła). Produkt jest przystosowany do zasilania z generatora. Poza tym do modelu dołączono kilka przydatnych akcesoriów: przewód masowy, przewód z uchwytem MMA, młotkoszczotkę i maskę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...