Najlepsza spawarka inwertorowa Bester

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką spawarkę inwertorową Bester wybrać?

 

Planujesz zakup spawarki inwertorowej? Powinieneś więc zapoznać się z naszym artykułem. To krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak znaleźć trwałe, łatwe w obsłudze i efektywnie działające urządzenie. Na końcu umieściliśmy ranking trzech godnych uwagi sprzętów Bester.

 

 

Marka Bester i oferowane przez nią urządzenia spawalnicze cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce, jak i innych krajach. To sprzęty wyposażone w innowacyjne technologie, które zwiększają komfort pracy i umożliwiają uzyskanie dobrej jakości spoiny. Firma Bester produkuje nie tylko profesjonalne spawarki, ale i takie, które są przeznaczone do użytku domowego.

Sprzęty inwertorowe umożliwiają spawanie metodą MIG/MAG, TIG albo MMA. W sklepach znajdziemy też modele 2w1, przykładowo MMA i TIG lub tzw. All-in-One. Spawarki należące do tej ostatniej grupy są na tyle praktyczne, że łączą w sobie wszystkie trzy metody spawania. Musimy więc zastanowić się, do jakich prac zamierzamy wykorzystywać sprzęt.

Dobra spawarka to taka, która jest łatwa w obsłudze. Z tego powodu coraz więcej modeli ma czytelny wyświetlacz zamiast pokręteł, a więc ustawienie optymalnych parametrów spawania nie zajmuje dużo czasu. To pozwala również na zachowanie większej precyzji. Nie zapominajmy, że najlepsza spawarka inwertorowa Bester w 2020 roku jest wyposażona w kilka funkcji zwiększających komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Do nich zalicza się głównie: Arc Force (regulację dynamiki łuku spawalniczego), Anti Stick (to specjalny system przeciwzwarciowy) oraz Hot Start. Funkcja ta znacząco ułatwia rozpoczęcie spawania poprzez krótkotrwałe zwiększenie prądu po zainicjowaniu łuku.

Szukając właściwego urządzenia powinniśmy też sprawdzić jego wymiary i wagę. To wyjątkowo ważne kwestie, zwłaszcza gdy zamierzamy często przenosić spawarkę lub przewozić ją w samochodzie. Wybrany sprzęt nie powinien ważyć więcej niż 10 kg.

Często słyszy się, że najlepsze spawarki inwertorowe Bester mają w zestawie potrzebne do spawania akcesoria. Zazwyczaj są to: przewód masowy z zaciskiem, przewód spawalniczy z uchwytem elektrody, a czasem również pas nośny. Kupując urządzenie wraz z wyposażeniem możemy sporo zaoszczędzić i wypróbować spawarkę od razu po wyjęciu z opakowania.

 

 

Spawarki inwertorowe Bester – Ranking

 

 

Lincoln Electric Bester 210 MMA 165A 

 

Model Lincoln Electric Bester 210 MMA 165A pozwala na spawanie metodą MMA, a także TIG (po podłączeniu uchwytu TIG z zaworem gazowym). Urządzenie ma funkcję Hot Start, Arc Force, jak i Anti Stick, która zapobiega przyklejaniu elektrody do spawanego materiału. Produkt został ponadto wyposażony w zabezpieczenie przed przeciążeniem, może być zasilany z generatora.

Wymiary sprzętu to: 22 cm x 13 cm x 35 cm. Spawarka waży 7 kg. Dołączono do niej kilka akcesoriów: 2 m przewód zasilający, 3 m przewód masowy oraz 3 m przewód spawalniczy z uchwytem. Produkt spełnia normę EN 60974. Urządzenie umożliwia spawanie elektrodami rutylowymi i zasadowymi, ich maksymalna średnica to 4 mm.

Jak przekonują konsumenci, prezentowana spawarka jest niewielka i przez to łatwa w przechowywaniu. Sprzętu możemy używać nawet w małych i ciasnych pomieszczeniach. Obudowa urządzenia została wykonana ze stali, dlatego jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że model nadaje się do użytku domowego i półprofesjonalnego, przykładowo w niewielkim warsztacie samochodowym.

 

 

 

 

Lincoln Electric Bester 151 

 

Spawarka Lincoln Electric Bester 151 umożliwia spawanie metodą MMA, elektrodami rutylowymi oraz zasadowymi o średnicy do 3,25 mm. Sprzęt ma w zestawie nie tylko przewód zasilający, ale także przewód masy z zaciskiem, pas nośny i przewód spawalniczy z uchwytem elektrody. Produkt waży 4,6 kg.

Czerwono-czarna obudowa urządzenia estetycznie się prezentuje i nie jest podatna na zadrapania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Ta spawarka inwertorowa Bester w dobrej cenie ma wymiary: 20 cm x 13 cm x 30 cm. Sprzęt ma wbudowany system Anti Stick i płynną regulację prądu spawania, co gwarantuje łatwą obsługę (również osobom, które nie pracowały dotąd z podobnymi urządzeniami).

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że model Lincoln Electric Bester 151 jest solidny i funkcjonalny. Po podłączeniu uchwytu TIG z zaworem gazowym możemy spawać metodą TIG, co według wielu konsumentów jest dodatkowym atutem produktu. Poza tym sprzęt ma zabezpieczenie przed przeciążeniem.

 

 

 

 

Lincoln Electric SpeedTec-200C 

 

Prezentujemy Lincoln Electric SpeedTec-200C – profesjonalną spawarkę inwertorową, która wyróżnia się wytrzymałością i innowacyjnością. Model ten umożliwia spawanie metodą MIG, MMA i TIF Lift. Sprzęt może być zasilany z sieci, jak również z agregatu prądotwórczego. Wymiary produktu to: 39,6 cm x 24,6 cm x 52,7 cm.

To, co wyróżnia opisywane urządzenie, to duży i czytelny wyświetlacz z panelem sterowania. Zmiana ustawień pracy nie powinna więc stanowić żadnego problemu. Spawarka ma funkcje Hot Start i Arc Force. Razem ze sprzętem otrzymujemy: 5 m przewód zasilający, 3 m przewód masowy z zaciskiem, 2 m przewód gazowy oraz zestaw rolek.

Urządzenie jest chwalone przez konsumentów za kompaktowe wymiary i lekkość. Spawarka jest wyjątkowo łatwa w obsłudze, a do tego przydaje się do wielu różnych prac. Ze względu na zastosowanie PFC (elektronicznej korekcji współczynnika mocy), sprzęt może być zasilany z jednofazowej sieci 230 V, nawet mimo ustawienia maksymalnego prądu spawania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status