Najlepsza poziomica PRO

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką poziomicę PRO wybrać?

 

Poziomica to jedno z tych narzędzi, którego nie może zabraknąć na budowie, a także podczas wykonywania mniejszych napraw domowych. Jest to sprzęt, który na pozór wydaje się bardzo prosty. Jednak poziomica ma kilka właściwości, które musimy poruszyć przed zakupem. Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz zaopatrzyć się w sprzęt tego typu, to zastosuj się do naszych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać odpowiednie narzędzie.

PRO to firma działająca na rynku już od ponad 20 lat. Zajmuje się ona głównie produkcją poziomic, kątownic oraz innych narzędzi, które są wciąż ulepszane oraz unowocześniane. Właśnie dlatego PRO jest bardzo popularną marką wśród budowlańców, którzy często sięgają po jej produkty.

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów poziomic. Najnowocześniejsze są modele laserowe, które wykorzystują wiązkę światła, aby sprawdzić, czy dana powierzchnia jest prosta. Tradycyjny oraz najbardziej popularny sprzęt to poziomica analogowa i to właśnie nią zajmiemy się w prezentowanym artykule. Dana powierzchnia jest sprawdzana z pomocą libelli, czyli małych pojemników ze specjalnym płynem, w którym znajduje się bąbelek pokazujący nam odpowiedni kąt.  Poziomica analogowa dzieli się na typ skrzynkowy z 1 libellą oraz typ dwuteowy, który ma aż 3 libelle pokazujące nam poziom w trzech płaszczyznach.

Najlepsza poziomica PRO w 2019 roku jest wytrzymała. Podczas sprawdzania powierzchni może się zdarzyć, że sprzęt wypadnie nam z ręki. Dobrze wykonana poziomica nie ulegnie zniszczeniu nawet podczas upadku z około 2 m. Sprawdź, czy libella jest dobrze zabezpieczona, aby okienko się nie zbiło.

Wiele osób uważa również, że najlepsze poziomice PRO pozwalają na komfortowe sprawdzenie poziomu powierzchni. Wiele ze sprzętów jest specjalnie wyprofilowanych, aby utrzymanie poziomicy było ułatwione. Specjalne elementy sprawiają, że narzędzie dobrze przylega do powierzchni, lecz jej nie niszczy. Z kolei libelle są ustawione w takim miejscu, że odczytanie wyniku jest bardzo łatwe i możemy to zrobić w ciągu kilku sekund. Pamiętaj również, że sprzęt nie powinien być zbyt ciężki.

 

 

Poziomice PRO – ranking

 

 

Pro PRO600 1000 3-01-01-A1-100

 

Pro PRO600 1000 3-01-01-A1-100 to poziomica, którą używa wielu profesjonalnych budowlańców. Na początku skupmy się na libelli prezentowanego urządzenia. Jest ona bardzo duża, a soczewka została specjalnie powiększona w taki sposób, że dokładnie widzimy poziom powierzchni. Długość poziomicy wynosi 100 cm. Jest ona bardzo dobrze dopasowana do masy produktu, dzięki czemu użytkowanie sprzętu jest wygodne.

Specjalne przetłoczenia boczne Strong Grip sprawiają, że możemy solidnie złapać poziomicę w ręce. Z kolei pogrubione ścianki oznaczają, że urządzenie jest odporne na uszkodzenia oraz nie wygina się. Nasadka jest zaprojektowana w taki sposób, aby pochłaniać siłę uderzenia. Dzięki temu mamy pewność, że ta poziomica PRO w dobrej cenie nie ulegnie uszkodzeniu.

Produkt jest wykonany z elastomeru. Na jednym z końców poziomica ma specjalne wycięcie, które służy do powieszenia jej w wybranym przez nas miejscu. Według użytkowników sprzęt jest bardzo wytrzymały oraz precyzyjnie pokazuje poziom ściany lub sufitu. Użytkownikom podoba się również fakt, że libella ma system ERS, który pozwala na szybkie odczytanie wyniku.

 

 

 

 

Pro PRO800 ENDURANCE PLUS 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Pro PRO800 ENDURANCE PLUS, czyli jedną z najczęściej wybieranych poziomic. Jest to sprzęt, który nie ulegnie uszkodzeniu nawet podczas bardzo częstej eksploatacji, a nawet upadku. Poziomica jest wytrzymała dzięki elastomerowi, z którego jest wykonana. Z kolei trzykomorowy profil dodatkowo chroni sprzęt przed zarysowaniami.

Specjalne przetłoczenia usztywniają całą konstrukcję, więc poziomica się nie łamie. Czyszczenie sprzętu jest ułatwione dzięki temu, że jego kąty zostały zniwelowane. Jeżeli chodzi o libellę, to jest ona wykonana ze specjalnego szkła akrylowego, na którym nie widać zarysowań. Z kolei efekt szkła powiększającego sprawia, że pęcherzyk jest dla nas widoczny ze wszystkich kątów.

Frezowana powierzchnia zapewnia dobry kontakt z podłożem, a uchwyt ułatwia trzymanie sprzętu w ręce, więc ten się z niej nie wyślizguje. Użytkownikom najbardziej podoba się wysoka wytrzymałość poziomicy, dzięki czemu możemy z niej korzystać przez bardzo długi czas.

 

 

 

 

Pro PRO600 3-01-01-A4-200 

 

Pro PRO600 3-01-01-A4-200 to sprzęt, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jego długość wynosi 200 cm, więc możemy zmierzyć nawet duże powierzchnie. Poziomica nie ma żadnych ostrych krawędzi, więc czyszczenie jej nie jest problematyczne.

Specjalne żebrowania oraz przetłoczenia sprawiają, że poziomica jest bardziej stabilna, a podczas upadku ochraniają ją przed pęknięciem. Z kolei plastikowe końcówki pochłaniają energię, więc sprzęt nie niszczy się podczas intensywnej eksploatacji. Warto również wspomnieć o dobrze skonstruowanej libelli, która pozwala na odczytanie wyniku pod każdym kątem. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu efektu szkła powiększającego.

Sprzęt jest wykonany ze stopu aluminium, który jest odporny na zmianę temperatur oraz na wilgoć. Poziomicę możemy więc trzymać nawet w garażu. Użytkownicy uważają, że urządzenie bardzo łatwo się trzyma oraz nie wyślizguje się ono z rąk podczas pomiaru. Osoby, które już zaopatrzyły się w ten produkt uważają, że jest on bardzo wytrzymały.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...