Najlepsza poziomica Castorama

Ostatnio aktualizowane: 18.04.19

 

Jaką poziomicę Castorama wybrać?

 

Planujesz remont mieszkania? Z pewnością przyda Ci się więc poziomica, czyli przyrząd pomagający w wyznaczaniu pionu i poziomu powierzchni. Dostępne w sklepach produkty są wykonane z różnych materiałów i mają inną długość, dlatego chcemy Ci podpowiedzieć, który model warto kupić. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

 

 

Castorama to sieć sklepów z materiałami budowlanymi, sprzętami, narzędziami oraz elementami dekoracyjnymi do domu. W należących do firmy marketach z pewnością znajdziemy wszystkie produkty, które potrzebne nam są np. do przeprowadzenia niewielkiego bądź gruntownego remontu. Warto wiedzieć, że Castorama ma kilka tzw. marek własnych, w ich ofercie znajdziemy zarówno elektronarzędzia, jak i przyrządy czy meble.

Ze względu na zastosowanie i konstrukcję wyróżnia się poziomice murłaty, magnetyczne i z obrotową libellą. Wymienione przyrządy znajdują zastosowanie w różnych pracach. Modele murłaty używane są przede wszystkim w czasie budowania murowanych elementów oraz montażu płyt kartonowo-gipsowych. Są one zbudowane z długiego profilu i mają najczęściej dwie libelle. Przyrządy magnetyczne są wyposażone w krawędź o magnetycznych właściwościach. To oznacza, że tego typu produkty świetnie sprawdzają się przy montowaniu rusztowań, konstrukcji stalowych czy instalacji wentylacyjnych. Natomiast poziomice z obrotową libellą pozwalają na odmierzenie kąta w zakresie od 0 st. do 90 st., znajdują zastosowanie przy tworzeniu konstrukcji dachowych i połączeń drenażowych.

Najlepsza poziomica Castorama w 2019 roku jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc nawet przy częstym użytkowaniu na jej powierzchni nie pojawiają się przetarcia czy zarysowania. Najlepiej wybrać produkt wykonany z aluminium, ponieważ będzie nie tylko solidny, ale i lekki. Nierzadko poziomice pokrywane są dodatkowo anodyzowaną powłoką, co zwiększa ich wytrzymałość.

Długość przyrządu powinniśmy dobrać do rodzaju prac, przy jakich zamierzamy go używać. Nie zawsze 90 cm czy 120 cm poziomica dobrze się sprawdza. Podczas niewielkiego remontu w domu wystarczająco praktyczny może okazać się model o długości 40 cm, a nawet krótszy. Najlepsze poziomice Castorama mają odpowiednią liczbę libelli rurkowych, czyli zamkniętych ampułek wypełnionych cieczą, w których znajduje się pęcherzyk gazu. Większość produktów ma dwie libelle, pozwalające na sprawdzenie poziomu i pionu powierzchni, jednak część modeli ma ich więcej, co daje możliwość pracy pod różnymi kątami.

 

 

Poziomice Castorama – Ranking

 

 

Castorama Magnusson 225 mm 

 

Produkt Castorama Magnusson 225 mm został wykonany z aluminium, a to powoduje, że jest lekki i do tego wyjątkowo wytrzymały. Nie trzeba się obawiać, że przyrząd podczas częstego użytkowania się zniszczy. To model magnetyczny idealnie sprawdzający się podczas pracy na wszystkich powierzchniach magnetycznych. Ta poziomica Castorama w dobrej cenie ma długość 22,5 cm.

Przyrząd ma wbudowane libelle rurkowe, za sprawą których możemy sprawdzić nierówności płaszczyzny. To przydatny produkt m.in. podczas przygotowywania ścian do ułożenia płytek. Poziomica ma anodyzowaną powłokę, w efekcie czego w wyniku uderzenia przyrząd nie zostanie uszkodzony.

Konsumenci chętnie kupują model Castorama Magnusson 225 mm, ponieważ można go z łatwością przenosić, a nawet przewozić w samochodzie. To praktyczna i solidna poziomica, która nie ulega odkształceniom w wyniku dużego nacisku. Według wielu osób produkt wyróżnia się oryginalnym designem (wpływa na to pomarańczowo-czarna kolorystyka).

 

 

 

 

Castorama Magnusson 400 mm 

 

Castorama Magnusson 400 mm to poziomica magnetyczna, odpowiednia do użytku w domu, przydomowym garażu czy na budowie. Produkt ma długość 40 cm i pozwala na szybkie wyznaczenie pionu oraz poziomu powierzchni. Materiał wykonania przyrządu to tłoczone aluminium. Model waży 400 g, można go bez trudu utrzymać w dłoniach.

Produkt wykazuje odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na anodyzowaną powłokę, przyrząd z pewnością się nie uszkodzi. Magnetyczna krawędź poziomicy zapewnia odpowiednią siłę jej utrzymania. Wewnątrz poziomicy umieszczono dwie libelle gwarantujące dokonanie pomiaru z dokładnością do 1 mm i 1000 mm.

Przyrząd jest chwalony przez konsumentów przede wszystkim za wytrzymałość. Produkt może być użytkowany bardzo często, gdyż nie ma ryzyka, że w wyniku intensywnej eksploatacji się zniszczy. Ponieważ jest to model magnetyczny, znajduje zastosowanie przy montażu rusztowań, a także różnych konstrukcji ze stali.

 

 

 

 

Castorama Magnusson 900 mm 

 

Poziomica wielolibelkowa Castorama Magnusson 900 mm ma praktyczną krawędź z rowkiem, ułatwiającą utrzymanie przyrządu podczas pomiaru na okrągłych elementach. To model o długości 90 cm, który ma magnetyczną krawędź. Cechą wyróżniającą produkt jest dwuteowa konstrukcja z tłoczonego aluminium.

Przyrząd jest przystosowany do częstego użytkowania i z pewnością szybko się nie zniszczy. Zapobiega temu anodyzowana powłoka. Co więcej, model wyposażono w zaślepki chroniące go przed uszkodzeniami i wstrząsami w czasie upadku. Produkt waży 810 g.

Według konsumentów poziomica jest nie tylko wytrzymała, ale również niezwykle przydatna podczas wielu różnych prac budowlanych i remontowych. To przyrząd, który można wykorzystać w czasie budowania rusztowania czy murowania ścian. Z jego pomocą sprawdzimy zarówno pion, jak i poziom powierzchni. Opisywany produkt jest przeznaczony nie tylko dla miłośników majsterkowania, ale również dla profesjonalistów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...