Najlepsza podkaszarka spalinowa Stihl

Ostatnio aktualizowane: 22.02.20

 

Jaką podkaszarkę spalinową Stihl wybrać?

 

Podkaszarki spalinowe to urządzenia, które służą do pielęgnacji ogródka. Z ich pomocą możemy podciąć zbyt długą trawę, a także usunąć nieestetycznie wyglądające kępki rosnące przy drzewach murkach czy przy drodze. Często ciężko jest nam to zrobić zwykłą kosiarką. Jeśli nie jesteś pewien, jaki powinien być odpowiedni sprzęt? Zajrzyj do naszego poradnika, w którym umieściliśmy kilka ciekawych porad dotyczących wyboru dobrej podkaszarki. Po przeczytaniu artykułu z pewnością będziesz wiedział o niej więcej.

Zapewne zastanawiasz się, czemu w artykule zdecydowaliśmy się umieścić produkty Stihl. Powodem jest niezwykła popularność urządzeń tej niemieckiej marki zawdzięczana prostocie obsługi oraz skuteczności działania oferowanych urządzeń. Wiele osób decyduje się na podkaszarki spalinowe Stihl, ponieważ są one wysoce bezawaryjne oraz są polecane przez wielu użytkowników.

Według osób, które regularnie pielęgnują swoje posesje, najlepsza podkaszarka spalinowa Stihl w 2020 roku ma dużą moc. Jest to co najmniej 0,6 kW (0,8 KM). Jeżeli wybierzesz produkt o zbyt małej mocy, to może się przydarzyć, że nie będziesz mógł używać go zbyt długo. Co więcej, dzięki dużej mocy masz pewność, że podkaszarka z łatwością pozbędzie się zasuszonych gałązek, a nawet mniejszych krzewów.

Bardzo ważna jest wygoda użytkowania produktu. Na początku przyjrzyj się więc rączkom – powinny dobrze leżeć w dłoniach. Na końcu rączki z kolei powinniśmy znaleźć otulinę z pianki lub z gumy. Po pewnym czasie koszenia nasze ręce mogą być narażone na otarcia, więc warto wybrać produkt, który zapewni im bezpieczeństwo.

Wielu ogrodników uważa również, że najlepsze podkaszarki spalinowe są lekkie. Abyśmy mogli je wygodnie używać, to ich waga nie powinna przekraczać 7 kg. Najlżejsze modele ważą około 5 kg i to one są najczęściej wybierane. Dzieje się tak dlatego, że trzymanie w rękach ciężkiego urządzenia nie jest zbyt komfortowe. Niektórzy producenci zaradzili temu, dołączając do produktu pasy, które rozkładają wagę urządzenia równomiernie na ręce oraz na plecy.

 

 

Podkaszarki spalinowe Stihl – ranking

 

 

Stihl FS 55

 

Stihl FS 55 to jedna z najczęściej wybieranych podkaszarek spalinowych. Jej popularność spowodowana jest bardzo wygodnym użytkowaniem produktu. Na początku przyjrzyjmy się rączkom podkaszarki. Możemy bardzo łatwo regulować ich wysokość i dlatego dopasowanie ich do naszego wzrostu zajmie nam jedynie minutę.

Końcówki rączek zostały otulone miękką pianką. Wobec tego nasze ręce nie są narażone na urazy nawet podczas bardzo długiego użytkowania podkaszarki. Produkt sterujemy przyciskami, które znajdują się na prawej rączce modelu. Jest to podkaszarka, która waży jedynie 5 kg. Jest to lekki produkt, lecz, aby pomóc nam podczas dłuższej pracy, do modelu dołączone są pasy. Po założeniu pasów ciężar produktu rozkłada się również na plecy, więc operowanie urządzeniem jest łatwiejsze.

Moc prezentowanej podkaszarki wynosi 0,75 kW (1 KM). Jest to wystarczające, aby bez problemu podciąć irytujące kępki trawy przy drzewach lub przy murkach. Użytkownicy najczęściej chwalą produkt ze względu na wygodę  użytkowania.

 

 

 

 

Stihl FS 260 C-E 

 

Stihl FS 260 C-E to podkaszarka znana ze swojej wysokiej mocy, która wynosi aż 1,9 kW. Oznacza to, że z pomocą sprzętu z łatwością możemy usunąć z ogródka krzaki oraz zeschłe gałązki. Dzięki tak dużej mocy podkaszarka działa przez długi czas, więc jest to dobra opcja do pielęgnacji bardzo dużych powierzchni.

Przyjrzyjmy się obudowie. Ma ona dwie, solidne rączki, które są bardzo dobrze wyprofilowane. Długotrwałe manewrowanie produktem nie sprawia, że nasze ręce się męczą, ani nie naraża ich na uszkodzenia. Za sprawą anytwibracyjnego systemu nie musimy przerywać pracy, bo urządzenie nie trzęsie się.

Przyciski, które uruchamiają oraz kończą pracę, znajdują się w prawej rączce produktu. Obsługa podkaszarki jest więc prosta. Użytkownicy najbardziej chwalą model za bardzo dużą moc, dzięki niej podkaszarka szybko usuwa niepożądane elementy.

 

 

 

 

Stihl FS 38 

 

Chcielibyśmy zaprezentować podkaszarkę Stihl FS 38, urządzenie, które w ostatnim czasie zdobyło bardzo dużą popularność, na co składa się kilka czynników. Jednym z nich jest z pewnością waga produktu, która wynosi jedynie 4,1 kg. Przenoszenie podkaszarki oraz użytkowanie jej przez dłuższy czas nie będzie stanowić dla nas problemu. Oprócz tego model jest wyposażony w pasy, które założone rozkładają ciężar podkaszarki na ręce oraz plecy.

Według wielu użytkowników operowanie modelem jest bardzo łatwe. Dobrze wyprofilowana rączka tylko ułatwia sprawę. Na jej środku znajdują się przyciski do sterowania. Moc silnika sprzętu wynosi 0,6 kW (0,8 KM). Oznacza to, że prezentowana podkaszarka spalinowa Stihl w dobrej cenie nadaje się do usuwania kępek trawy przylegających do drogi, murków, ścian domu lub drzew. Urządzenie z pewnością pomoże nam w zachowaniu estetycznego wyglądu posesji.

Wielu użytkowników przekazuje, że wybrało opisywaną podkaszarkę głównie ze względu na jej małą wagę oraz możliwość łatwego manewrowania nią. Wspominają również o intuicyjnej obsłudze produktu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status