Najlepsza podkaszarka spalinowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 23.02.20

 

Jaką podkaszarkę spalinową Makita wybrać?

 

Podkaszarka to narzędzie służące do pielęgnacji ogrodu, które pomaga w dotarciu do miejsc trudno dostępnych dla zwykłej kosiarki. Poza tym jest to praktyczny sprzęt dla osób często koszących duże trawniki. Posługując się modelami marki Makita wskażemy Ci najważniejsze cechy tego typu urządzeń.

Firma Makita jest producentem i eksporterem narzędzi ogrodowych znanym na całym świecie. Sprzęty budowlane, narzędzia ogrodowe oraz pozostały sprzęt elektryczny Makita są tworzone w oparciu o najnowsze technologie. Na co dzień ułatwiają one pracę osobom na całym świecie.

Podkaszarki spalinowe dysponują znacznie większą mocą niż modele elektryczne. Poza tym są one łatwiejsze w obsłudze ze względu na brak konieczności ładowania lub zasilania kablem w trakcie pracy. Sprzęty spalinowe pracują efektywnie nawet w miejscach, gdzie chwasty i trawa są bardzo wysokie. Najlepsze podkaszarki spalinowe Makita dysponują dużą mocą, która powoduje, że urządzeniem można kosić spore obszary. Ten parametr w podkaszarkach wyrażany jest w watach lub koniach mechanicznych. Zwykle moc mieści się w zakresie od 1 KM do 4 KM. Czasem podawana jest też w watach – najczęściej spotykane urządzenia mają od 450 W do około 1200 W. Urządzenia o mocy do 2 KM są odpowiednie do małych i średnich ogrodów, a powyżej 2 KM do dużych.

Elementami tnącymi mogą być żyłki, które są najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku. Może to być spowodowane niską ceną modeli, które są w nią wyposażone. Takie podkaszarki sprawdzą się w przydomowych ogrodach. W ruch żyłkę wprawia głowica. W niektórych sprzętach żyłkę w razie zerwania trzeba wysuwać samodzielnie, czasem dzieje się to półautomatycznie. Być może urządzenia wyposażone w to rozwiązanie są nieco droższe, ale z pewnością są bardziej wygodne. Elementami tnącymi mogą być również noże. Zwykle są one wykonane z tworzyw sztucznych lub metali. Noże radzą sobie nawet ze zdrewniałymi pędami. Dość popularne są również tarcze tnące.

Wybrana przez konsumentów najlepsza podkaszarka spalinowa Makita w 2020 roku ma duży zbiornik paliwa, przez co może pracować dość długo. Zwiększa to nieco ciężar maszyny, jednak z wykorzystaniem elementów typu szelki czy dodatkowej podpórki pod łokcie, praca jest nieco prostsza. Niezbędna do działania sprzętu jest odpowiednia mieszanka – zwykle jest to benzyna i olej. Część modeli pracuje również napędzana olejem napędowym. Takie rozwiązanie zmniejsza nieco ilość emitowanych spalin.

 

 

Podkaszarki spalinowe Makita – ranking

 

 

Makita EBH341U 

 

Model Makita EBH341U został wyposażony w silnik 1,45 KM, co znaczy, że jest on mocny i radzi sobie nawet z bardzo wysokimi chwastami i trawą. To użyteczne urządzenie ogrodowe ma wysokiej jakości obudowę odporną na uszkodzenia, która pozwala na efektywną pracę i dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc.

Napędem tnącym w urządzeniu jest tarcza i żyłka. Sprzęt może więc działać nie tylko jako podkaszarka, ale również jako kosa spalinowa. Aby pracowało się wygodniej, model został wyposażony w podwójny uchwyt. Waga kosy wynosząca 7,1 kg nie jest w tym przypadku uciążliwa.

Zdaniem użytkowników to praktyczny model, który pracuje efektywnie, niezależnie od tego, czy kosi mokrą czy suchą trawę. To ważne, ponieważ często praca urządzeniem wykonywana jest w godzinach porannych lub wieczornych, zwłaszcza latem. Wówczas trawa jest wilgotna, co w tym przypadku nie wpływa negatywnie na urządzenie.

 

 

 

 

Makita DBC4510D/M 

 

Makita DBC4510D/M to profesjonalne urządzenie, zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i firm zajmujących się utrzymaniem zielonych terenów. Wałek napędowy ma 9 łożysk, co wpływa na szybkość pracy sprzętu.

Tłumienie drgań poprawia komfort koszenia. Wielofunkcyjny uchwyt pomaga wygodnie trzymać urządzenie, co ogranicza zmęczenie barków i rąk osoby koszącej. Podtrzymywanie sprzętu ułatwiają również pasy naramienne. Moc silnika 3,1 KM jest optymalna do koszenia dużych trawników. Urządzenie waży tylko 6 kg, dlatego długa praca nie sprawia zbyt dużych problemów.

Osoby obsługujące urządzenie podkreślają wygodę oraz jakość pracy sprzętu. Podkaszarka nie zacina się dobrze radząc sobie nawet z delikatnie zdrewniałymi, łykowatymi pędami. To ważne zwłaszcza w przypadku pracy na dość zaniedbanych terenach. Odchylana o około 45 stopni głowica pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne mogące mieć miejsce w przypadku trafienia na kamień lub żwir.

 

 

 

 

Makita RBC413U 

 

Podkaszarka Makita RBC413U to sprzęt z mechanizmem tnącym w postaci żyłki. W zestawie z urządzeniem znajdziemy również uprząż, która pomaga podtrzymywać maszynę w trakcie pracy.

Jest to podkaszarka spalinowa Makita w dobrej cenie, której moc wynosi 1,9 KM.  To pozwala na efektywną pracę na niewielkich obszarach, takich jak przydomowe ogródki. Solidna obudowa nie pęka w zetknięciu z kamykami, na które można trafić w trakcie pracy na trawniku. Urządzenia można używać do przycinania kępek przy krawężnikach i skalniakach bez obaw o uszkodzenie sprzętu. Waga urządzenia wynosi 7 kg, więc sprzęt nie należy do najcięższych.

W opinii kupujących jest to dobra jakościowo podkaszarka, odpowiednia do prac w przydomowych ogródkach i trawnikach. Jest ona łatwa w konserwacji, bezpieczna w użytkowaniu oraz wygodna w przechowywaniu. Modelem mogą posługiwać się zarówno Panie, jak i Panowie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status