Najlepsza piła łańcuchowa spalinowa Nac

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaką piłę łańcuchową spalinową Nac wybrać?

 

Wiele osób posiadających własny ogródek potrzebuje piły łańcuchowej. Jest to idealne narzędzie, aby przygotować sobie drewno na opał lub pozbyć się krzaków, które szpecą posesję. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, a każdy z nich jest inny. Która z pił łańcuchowych jest najlepsza? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Wyjaśniliśmy w nim, jakie są najważniejsze cechy dobrego produktu oraz umieściliśmy kilka opisów dobrych pił łańcuchowych.

 

 

Z pewnością zauważysz, że wszystkie piły łańcuchowe to produkty Nac. Jest to firma, która specjalizuje się w konstruowaniu sprzętu wykorzystywanego do prac ogrodowych – kosiarek, podkaszarek, pił oraz wielu innych. Osoby, które zakupiły produkty Nac uważają, że z ich pomocą pielęgnacja posesji jest bardzo łatwa, a ogród wygląda elegancko.

Na początku warto zaznaczyć, że najlepsza spalinowa piła łańcuchowa Nac w 2020 roku ma dużą moc. Wiele osób uważa, że narzędzia, których moc wynosi co najmniej 2 KM potrafią szybko poradzić sobie nawet z grubymi gałęziami, a duże kawałki drewna nie sprawiają żadnego problemu. Wiadomo również, że takie urządzenia ulegają zniszczeniu stosunkowo rzadziej.

Warto także przyjrzeć się prowadnicy piły łańcuchowej. Jest to element, z którego pomocą przecinamy poszczególne gałęzie. Od długości prowadnicy zależy to, jak duże kawałki drewna możemy przecinać. Minimalna długość prowadnicy wynosi około 35 cm. Jeżeli jednak zamierzamy przecinać duże kawałki, to lepiej zainwestować w urządzenie z prowadnicą o długości około 40 cm do 50 cm lub więcej.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze spalinowe piły łańcuchowe Nac są lekkie. Waga takiego urządzenia nie może przekraczać więcej niż 7 kg. W przeciwnym wypadku piła może ciążyć w rękach, w efekcie czego praca nie będzie zbyt przyjemna. Dobrze, jeżeli dany model dla ułatwienia pracy jest wyposażony w gumowe uchwyty.

Sprawdź również, jaką pojemność ma zbiornik paliwa danej piły łańcuchowej. Najmniejsze urządzenia mają około 25 cm3 pojemności. Jeśli potrzebujesz lepszej piły, to celuj w taką, której pojemność wynosi około 50 cm3.

Pamiętaj, że piły łańcuchowe to urządzenia generujące duży hałas. Niektóre z nich emitują dźwięki na poziomie nawet 150 dB. Jeżeli nie chcesz uszkodzić swojego słuchu, to wybieraj narzędzia, które nie generują zbyt dużego hałasu. Koniecznie ubieraj również słuchawki.

 

 

Piły łańcuchowe spalinowe Nac – ranking

 

 

NAC CST45-40-02AC 

 

NAC CST45-40-02AC to piła łańcuchowa, z pomocą której pozbędziesz się gałęzi oraz potniesz kawałki drewna na ognisko lub na opał. Moc tego urządzenia to prawie 2,5 KM, co pozwala bez problemu przeciąć nawet grube kawałki drewna. Ta spalinowa piła łańcuchowa Nac w dobrej cenie ma specjalny certyfikat CE, który potwierdza, że jest ona bezpieczna i nie stwarza zagrożenia podczas pracy.

Waga urządzenia wynosi 5,5 kg. Operowanie piłą nie będzie problemem nawet przez dłuższy czas. Długość prowadnicy produktu to 40 cm. Jeżeli chodzi o zbiornik paliwa, to jego pojemność wynosi 45 cm3. Dlatego nie musimy go uzupełniać zbyt często. Specjalny system antywibracyjny ułatwia użytkowanie z piły.

Komfort cięcia zapewniają również ogumowane części oraz bardzo łatwy system obsługi. Jest to sprzęt przeznaczony do użytku domowego, jak i do profesjonalnej pracy w lesie. Użytkownikom najbardziej podoba się wykonanie piły oraz jej duża moc.

 

 

 

 

NAC CST61-50AC 

 

Chcielibyśmy zaprezentować NAC CST61-50AC, piłę łańcuchową o mocy aż 3,8 KM. Ze względu na bardzo dużą moc jest ona polecana profesjonalistom, którzy już wcześniej mieli do czynienia ze sprzętem tego typu. Piła może być używana w każdych warunkach, a nawet podczas pracy w lesie oraz gospodarstwie. Pojemność silnika wynosi 61 cm3.

Prowadnica piły ma długość 50 cm. Dlatego też bez problemów radzi sobie ona z cięciem nawet bardzo grubych kawałków drewna. Waga urządzenia wynosi 7 kg. Antywibracyjna rączka ułatwia korzystanie z produktu. Oprócz tego uchwyt jest dobrze wykonany, więc trzymanie piły nie jest uciążliwe.

Obudowa piły jest zwarta oraz dobrze wykonana, więc sprzęt nie ulega zniszczeniu. Dzięki mechanizmowi natychmiastowego zatrzymania łańcucha możemy w każdej chwili przerwać pracę, co zapewnia nam bezpieczeństwo. Użytkownikom najbardziej podoba się bardzo duża moc, a także komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

NAC Ursus URCST5240OW 

 

NAC Ursus URCST5240OW to piła, z której z pewnością będziesz zadowolony.  Prowadnica ma długość 40 cm. Możemy być więc pewni, że nawet grubsze kawałki drewna będą pocięte w ciągu kilku minut. Jeżeli chodzi o moc, to wynosi ona prawie 3 KM. Waga produktu to 7 kg.

Ze względu na dobrze wyprofilowany uchwyt oraz obudowę manewrowanie piłą nie jest kłopotliwe. Oprócz tego obudowa jest dobrze wykonana, więc nie ulega zniszczeniu podczas pracy. Z kolei system antywibracyjny podnosi komfort użytkowania. Hamulec bezpieczeństwa pozwala na zatrzymanie pracy w każdym momencie.

Piła jest przeznaczona do wykonywania prac pielęgnacyjnych w sadzie, gospodarstwie domowym oraz ogrodzie prywatnym. Obsługa urządzenia nie należy do skomplikowanych, więc sprzęt jest kierowany do osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z tego typu urządzeń. Użytkownicy najczęściej chwalą dobrze wykonaną obudowę oraz poszczególne elementy piły. Podoba im się również łatwość manewrowania urządzeniem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status