Najlepsza piła łańcuchowa spalinowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką piłę łańcuchową spalinową Makita wybrać?

 

Sprzęt taki jak łańcuchowa piła spalinowa znacząco ułatwia dbanie o ogród, działkę czy sad. Narzędzie pozwala na przycięcie żywopłotu i suchych gałęzi, przydaje się też w czasie przygotowywania drewna na opał do kominka czy pieca. Nie wiesz, która piła spełni Twoje oczekiwania? W dokonaniu wyboru powinien pomóc Ci poniższy poradnik oraz ranking przedstawiający popularne modele Makita.

 

W tym artykule skupiliśmy się na sprzętach marki Makita. Wynika to m.in. z tego, że wspomniana firma jest uznawana za lidera w produkcji przenośnych elektronarzędzi. Mowa tu nie tylko o piłach łańcuchowych, ale również wiertarko-wkrętarkach, pilarkach tarczowych czy młotowiertarkach. Produkty Makita są dobrej jakości, łatwe w obsłudze i przede wszystkim komfortowe w użyciu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup piły spalinowej? To sprzęt mocniejszy niż urządzenie elektryczne, dlatego idealnie nadaje się do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Produkt ten nie wymaga podłączenia do prądu, wystarczy wlać do zbiornika paliwo. To oznacza, że spalinowa piła jest przenośna, można wziąć ją ze sobą do lasu, na działkę itp. Warto pamiętać też o tym, że takie urządzenie z łatwością przecina nawet grubsze kłody drewna (wystarczy zastosować odpowiednio długą prowadnicę).

Znalezienie idealnego sprzętu spalinowego nie musi być trudne, trzeba pamiętać o sprawdzeniu kilku podstawowych kwestii. Jedną z nich jest moc podawana w koniach mechanicznych (KM), ewentualnie w Watach. Może ona wynosić od 1,5 KM do ok. 5 KM (w drugim przypadku od 2000 W do ok. 3000 W). Sprawdzając wartość tego parametru, możemy wywnioskować, do jakich prac nadaje się dany model (do ciężkich czy jedynie lekkich, jak przycinanie cienkich gałązek krzewów).

Sprzęt nie może być ciężki, gdyż utrzymanie go w dłoniach przez długi czas może okazać się bardzo trudne. Najlepsza spalinowa piła łańcuchowa Makita w 2019 roku waży nie więcej niż 5 kg. Istotne jest też to, aby urządzenie miało dobrze wyprofilowany uchwyt.

Żeby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie użytkowania piły, powinniśmy wybrać produkt wyposażony w kilka zabezpieczeń. Chodzi tu m.in. o system zatrzymywania łańcucha w przypadku odbicia, co pozwala na uniknięcie skaleczenia. Silnik sprzętu musi być zabezpieczony przed przegrzaniem, inaczej może ulec awarii po osiągnięciu wysokiej temperatury (spowodowanej długotrwałą pracą).

 

 

Spalinowe piły łańcuchowe Makita – Ranking

 

 

Makita EA4300F38C

 

Model Makita EA4300F38C ma silnik o mocy 3 KM i prowadnicę, której długość wynosi 38 cm. To piła, która z pewnością przyda nam się podczas prac porządkowych w sadzie lub przydomowym ogrodzie. Urządzenie zostało wyposażone w hamulec łańcucha tnącego SafetyMatic oraz szybki wyłącznik wygaszania silnika.

Produkt waży 4,8 kg, a jego zbiornik paliwa ma pojemność 0,48 l. Piła wyróżnia się łatwym rozruchem. Sprzęt gwarantuje komfortową pracę, ponieważ ma system tłumienia drgań i wygodny uchwyt. Co więcej, model ma w zestawie przydatne akcesoria, takie jak klucz uniwersalny i kątowy TORX.

Sprzęt zdobył uznanie konsumentów, ponieważ działa niezawodnie, niezależnie od temperatury powietrza i warunków atmosferycznych (odpowiada za to przegroda w komorze zasilania). W układzie wydechowym modelu zamontowano katalizator, dlatego szkodliwe związki są dopalane wewnątrz urządzenia i nie są emitowane do powietrza.

 

 

 

 

Makita EA3200S35A 

 

Makita EA3200S35A to piła spalinowa o mocy 1350 W (1,85 KM), która waży 4,1 kg. Produkt jest wyposażony w prowadnicę o długości 35 cm. Przedstawiony model zapewnia bezpieczną pracę, ponieważ ma wbudowany hamulec bezwładnościowy. Umożliwia on szybkie wyłączenie napędu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Urządzenie ma w zestawie: klucz uniwersalny i osłonę miecza umożliwiającą bezpieczny transport produktu. Ta spalinowa piła łańcuchowa Makita w dobrej cenie wyróżnia się zastosowaniem 3-punktowego systemu antywibracyjnego. Sprzęt ma nowoczesną pompkę olejową umożliwiającą regulację wydajności smarowania łańcucha.

Na podstawie opinii konsumentów można stwierdzić, że opisany wyżej model jest lekki i można go z łatwością utrzymać w dłoniach. Za sprawą urządzenia prace w ogrodzie staną się przyjemniejsze. Piła ma znaczniki boczne pozwalające na precyzyjne cięcie na wymiar, a w dodatku nie emituje zbyt dużo spalin do środowiska.

 

 

 

 

Makita DCS520-45 

 

W zestawieniu nie mogliśmy pominąć modelu Makita DCS520-45. Ma on 38 cm prowadnicę oraz silnik o mocy 3 KM (2200 W). Sprzęt wyposażono w pompkę zasysającą paliwo, co wpływa na łatwiejszy rozruch, podobnie jak bezobsługowy, elektroniczny zapłon. Produkt waży 4,9 kg.

Ze względu na system tłumienia drgań, nie musimy się obawiać, że w wyniku powstających podczas pracy wibracji będziemy mieć problem z utrzymaniem urządzenia w dłoniach. Korpus silnika został wykonany ze stopu magnezu, co zapewnia mu wytrzymałość. To, co wyróżnia najlepsze spalinowe piły łańcuchowe Makita, to bezawaryjna praca. Podobnie jest w przypadku przedstawionego modelu.

Atuty, jakie ma urządzenie DCS520-45, to przede wszystkim niski poziom emisji spalin do środowiska, hamulec łańcucha tnącego oraz beznarzędziowa wymiana filtra powietrza. Razem z piłą otrzymujemy w komplecie m.in. wkrętak do regulacji gaźnika, klucze oraz osłonę zespołu tnącego. Wymienione elementy z pewnością nam się przydadzą.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...