Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna Stihl

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaką piłę łańcuchową elektryczną wybrać?

 

Piła łańcuchowa przydaje się wtedy, gdy chcemy ściąć drzewo, przygotować drewno na opał, uzyskać deski czy przyciąć gałęzie lub krzaki. Praca z drewnem przy użyciu tego urządzenia jest dużo łatwiejsza i bardziej wydajna. Zakup maszyny powinien być przemyślany, gdyż powinniśmy dostosować ją do swoich potrzeb i możliwości. W naszym artykule skupiamy się na modelach elektrycznych marki Stihl.

 

 

Stihl to niemiecki producent pilarek, pił, kos, kosiarek i myjek ciśnieniowych. Od 1926 roku firma oferuje wytrzymałe i wydajne sprzęty, cieszące się niezawodnością i zaawansowaniem technologicznym. Stihl to jedna z największych na świecie firm zajmujących się sprzedażą pił łańcuchowych, dlatego cieszy się nieustającym zaufaniem konsumentów.

Elektryczne piły łańcuchowe, zwane także pilarkami, mają wiele zalet. Nie emitują one spalin oraz nie generują dużego hałasu, są także stosunkowo lekkie. Ich ograniczeniem jest jednak przewód, który należy podpiąć do gniazda elektrycznego. Przy użyciu pilarki jesteśmy w stanie wykonać mniej wymagające prace w drewnie, dlatego jest to bardzo dobry wybór do użytku domowego.

Kupując nową piłę łańcuchową w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się jej mocy. Powinna być ona uzależniona od rodzaju pracy, jaką chcemy wykonywać. Do najprostszych prac przy domu wystarczy nam maszyna o mocy do 1200 W. Do nieco bardziej wymagającej czynności lepiej nada się mocniejszy sprzęt, z silnikiem o mocy od 1500 W do 2400 W.

Istotna jest także długość prowadnicy – im będzie ona większa, tym szerszy zakres naszej pracy. Najlepsze elektryczne piły łańcuchowe Stihl wyposażone są w prowadnice o długości nawet do 45 cm. W standardowych urządzeniach wartość ta wynosi od 15 do 20 cm. Miejmy na uwadze również wagę urządzenia, która wpływa na komfort naszej pracy. Modele dostępne w sprzedaży zazwyczaj nie ważą więcej niż 5 kg.

Najlepsza elektryczna piła łańcuchowa Stihl w 2020 roku ma również liczne, dodatkowe funkcje, które również warto mieć na uwadze, gdyż ułatwiają użytkowanie. Są to między innymi blokada gazu, wysięgnik, ostrzałka do łańcucha, hamulec bezpieczeństwa czy opcja minimalizacji drgań w czasie pracy.

 

 

Piły łańcuchowe elektryczne Stihl – Ranking  

 

 

Stihl MSE 170 C-Q 

 

Jeśli szukasz elektrycznej piły łańcuchowej, która świetnie sprawdzi się do pracy wokół domu, cięcia drewna na opał czy majsterkowania, koniecznie sprawdź model Stihl MSE 170 C-Q. Urządzenie wyposażone jest w komfortowy uchwyt, który zapewnia wygodną pracę i tłumi część wibracji powstających podczas cięcia.

Pilarka ma przezroczysty zbiornik oleju, dzięki któremu możemy w każdej chwili skontrolować ilość płynu. Pojemnik zamykany jest na opatentowany korek, który nie wymaga użycia siły przy otwieraniu. W pile zastosowano system redukcji zużycia oleju, który sprawia, że smar dociera tylko tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Dużą zaletą jest również dodatkowy system hamulcowy, zapewniający większe bezpieczeństwo pracy, a także uchwyt przeciwrozłączeniowy eliminujący ryzyko przypadkowego wypięcia kabla.

Urządzenie wyposażone jest również w opcję ochrony przed przeciążeniem, która wyłącza maszynę, gdy coś jest nie tak. Moc piły wynosi 1700 W i waży ona 4,2 kg. Według użytkowników jest to bardzo wydajny sprzęt, który doskonale sprawdza się do prac domowych.

 

 

 

 

Stihl MSE 190 C-Q 

 

Elektryczna piła łańcuchowa Stihl MSE 190 C-Q to bardzo cichy i poręczny model, przy pomocy którego możemy niemal bez wysiłku ciąć drewno. Moc urządzenia równa 1900 W sprawia, że sprzęt jest wydajny.  

Maszyna jest bardzo lekka i poręczna, waży zaledwie 4,3 kg. Niewielkie wymiary urządzenia oraz wygodny uchwyt sprawiają, że praca nie jest męcząca. Piła jest bezpieczna, gdyż wyposażona została w hamulec QuickStop Super, który powoduje, że sprzęt natychmiast się zatrzymuje po zwolnieniu tylnego uchwytu. Dodatkową ochronę stanowi zabezpieczenie przed przeciążeniem, które wyłącza silnik w przypadku zagrożenia przegrzaniem.

Pilarka ma przezroczysty zbiornik na olej, dzięki któremu możemy kontrolować jego zawartość. Korek pojemnika jest skonstruowany tak, że umożliwia jego szybkie otwarcie i napełnienie. Natomiast za sprawą systemu Ematic piła redukuje zużycie oleju poprzez regulację wydajności pompy. Konsumenci zgodnie uznają, że pilarka Stihl MSE 190 C-Q to godny polecenia produkt, który doskonale spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Stihl HT-KM

 

Model HT-KM to elektryczna piła łańcuchowa Stihl w dobrej cenie, która umożliwi wykonywanie drobnych prac w ogrodzie. Dzięki regulowanemu wysięgnikowi przy pomocy urządzenia możemy pielęgnować drzewa owocowe lub ścinać korony wysokich drzew.

Całkowita długość uchwytu to 126 cm, dzięki czemu z łatwością dostaniemy się do wyżej położonych miejsc. Urządzenie waży zaledwie 1,8 kg, co sprawia, że praca z nim nie jest męcząca i nie obciąża pleców. Komfort pracy zwiększa także wygodny uchwyt pokryty antypoślizgową powłoką, który nie wyślizguje się i pewnie leży w dłoni, a także pas nośny umożliwiający rozłożenie ciężaru na barki.  

Urządzenie wyposażone jest w bezszczotkowy silnik elektryczny o mocy 1450 W. W wyposażeniu otrzymujemy także boczny napinacz łańcucha. Piła Stihl HT-KM ceniona jest przez konsumentów za łatwość i wygodę użycia oraz wydajność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status