Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna Makita

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaką piłę łańcuchową elektryczną Makita wybrać?

 

Piła elektryczna to sprzęt umożliwiający szybkie pocięcie kawałków drewna tak, aby zmieściły się one w piecu lub kominku. W prezentowanym artykule omówimy najważniejsze cechy piły łańcuchowej oraz spróbujemy naprowadzić Cię na kupno odpowiedniego sprzętu.

 

 

Makita to firma znana z produkcji sprzętu ogrodowego. W jej asortymencie znajdziemy urządzenia takie jak kosiarki, podkaszarki, piły łańcuchowe oraz wiele innych. Konsumenci chwalą wysoką bezawaryjność sprzętu produkowanego przez Makita oraz bardzo często polecają produkty tej firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się opisać kilka pił łańcuchowych tej marki.

Najlepsza elektryczna piła łańcuchowa Makita w 2019 roku ma dużą moc. Jest to co najmniej 1200 W. Taka moc umożliwia cięcie dużej ilości drewna. Jeżeli jednak zamierzasz używać piły łańcuchowej bardzo często, to polecamy wybór urządzenia o większej mocy, najlepiej ponad 1800 W.

Wiele osób powtarza, że najlepsze elektryczne piły łańcuchowe Makita nie są ciężkie. Jeżeli nie możemy utrzymać sprzętu przez dłuższy czas, jesteśmy narażeni na to, że będziemy musieli zrobić sobie wiele przerw. Dlatego nasza praca będzie trwać dłużej, niż zakładaliśmy. Waga piły łańcuchowej nie powinna przekraczać 5 kg.

Szczególnie ważny jest komfort pracy. Piły łańcuchowe zwykle są bardzo głośne. Na rynku znajdziemy jednak modele, których poziom hałasu nie przekracza 90 dB. Nigdy nie zapominaj o zakładaniu słuchawek, które ochronią słuch. Ważny jest również uchwyt. Powinien on być odpowiednio wyprofilowany, aby długa praca nie była zbyt uciążliwa.

Jedną z najbardziej istotnych części każdej piły łańcuchowej jest prowadnica –  obszar roboczy urządzenia. Standardowy sprzęt tego typu ma prowadnicę o długość około 40 cm. Piły łańcuchowe, które są używane w lesie, mają prowadnicę o długości nawet do 100 cm.

 

 

Piły łańcuchowe elektryczne Makita – ranking

 

 

Makita UC3541A

 

Makita UC3541A to jedna z najczęściej wybieranych pił łańcuchowych Makita. Urządzenie jest bardzo popularne z kilku powodów. Jednym z nich jest funkcjonalność urządzenia. Piłę można wykorzystywać w ratownictwie, w sezonowym podcinaniu drzew, a nawet w profesjonalnym cięciu drewna.

Moc urządzenia wynosi 1800 W. Dlatego możemy pociąć drewno bardzo szybko oraz sprawnie. Z kolei obszar roboczy wynosi 35 cm. Z takim wynikiem możemy pociąć nawet duże gałęzie oraz szerokie kawałki drewna. Waga piły wynosi 4,5 kg. Dlatego użytkowanie jej jest komfortowe i nie sprawia, że jesteśmy bardzo zmęczeni.

Zbiornik oleju do łańcucha wynosi 0,2 l. Możemy ustawić wydajność smarowania, więc nie musimy się martwić, że stracimy zbyt dużo oleju. Obsługa piły nie jest skomplikowana, co jest doceniane przez wiele osób, które już zaopatrzyły się w prezentowany produkt. Jest to dobrze wykonana piła łańcuchowa elektryczna Makita w dobrej cenie.

 

 

 

 

Makita UC3530A 

 

Makita UC3530A to piła łańcuchowa, dzięki której będziesz mógł pozbyć się niechcianych gałęzi z drzew. Masz również możliwość pocięcia drewna na mniejsze kawałki, dzięki czemu będą idealną rozpałką zimą. Za sprawą dobrze wyprofilowanej konstrukcji będziesz mógł swobodnie korzystać z urządzenia.

Moc sprzętu wynosi 2000 W. Waga urządzenia to 5 kg. Obszar roboczy wynosi 35 cm, co pozwala na cięcie drewna o różnej szerokości. Specjalny łańcuch ma system, który zatrzymuje się w ciągu 0,01 sekundy od naciśnięcia przycisku stop.

Uchwyt piły jest pokryty materiałem antypoślizgowym. Dlatego nawet podczas ciężkiej pracy urządzenie nie wysuwa się z rąk. Łożyska oraz inne mniejsze elementy są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów. Dlatego piła jest inwestycją na bardzo długo. Fakt, że produkt nie ulega zniszczeniu przez długi czas bardzo podoba się osobom, które zakupiły produkt.

 

 

 

 

Makita UC4041A

 

Makita UC4041A to piła o mocy 1800 W. Tak duża moc z pewnością pozwoli na długą pracę. Dlatego piła nadaje się do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego. Obszar roboczy jest bardzo duży, wynosi on aż 40 cm. W rezultacie możemy przeciąć nawet grube kawałki drewna. Waga piły wynosi 4,5 kg, więc operowanie nią nie sprawia zbyt dużego problemu.

Obsługa piły jest bardzo łatwa. Może po nią sięgnąć nawet osoba, która jeszcze nigdy wcześniej nie używała sprzętu tego typu. Warto zwrócić uwagę na uchwyt. Został on wyprofilowany w taki sposób, abyśmy nie zmęczyli się podczas długiej pracy. Dodatkowo jest on pokryty antypoślizgowym materiałem, więc ręce się nie ślizgają.

Piła nie jest zbyt duża i nie zajmuje dużo miejsca w schowku. Co więcej, jest poręczna, więc operowanie sprzętem jest łatwe. Użytkownikom podoba się nowoczesny design piły. W swoich komentarzach zaznaczają również, że urządzenie jest wysoce bezawaryjne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...