Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna Bosch

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką piłę łańcuchową elektryczną Bosch wybrać?

 

Stoisz przed wyborem piły, która będzie używana okazjonalnie do prac ogrodowych, ale nie wiesz jaki model wybrać? Może jednak potrzebujesz sprzętu do codziennego użytku, ale na rynku jest tyle produktów, że trudno się zdecydować? Z pewnością przyda Ci się poniższy poradnik i krótki ranking, w którym znajdą się informację, czym cechują się najlepsze elektryczne piły łańcuchowe Bosch.

 

 

Firma Bosch to światowy i wiodący dostawca usług oraz technologii. Jako dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, grupa Bosch proponuje innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnych i inteligentnych domów oraz przemysłu. Działalność tej firmy dzieli się na 3 działy: technikę motoryzacyjną i przemysłową oraz dobra użytkowe i techniczne wyposażenie budynków, a w tym dobrej jakości piły.    

Elektryczna piła łańcuchowa to narzędzie składające się z silnika, łańcucha tnącego, zbiornika oleju, hamulca bezpieczeństwa oraz uchwytu. Część silnikowa schowana jest w trwałej obudowie, która ma dwa uchwyty na dłonie, a także osłonięty przycisk wyłączający. Urządzenia elektryczne wymagają jedynie dostępu do gniazda elektrycznego, do którego musi być podłączony przewód wprawiający zasilający.

Bardzo ważnym elementem, który determinuje wydajność sprzętu, jest jego moc. Ten parametr należy dobierać pod kątem przeznaczenia piły. Do prostych prac wykonywanych wokół domu powinniśmy wybrać sprzęt o mocy do 1200 W.  Jeśli natomiast zależy nam na produkcie, który będzie wykorzystywany do specjalnych i cięższych prac, należy zainwestować w urządzenie o mocy w przedziale 1500 W – 2400 W. Piły są stosunkowo lekkie, a ich waga z reguły nie przekracza – 5,5 kg. Im lżejszy produkt, tym mniej męcząca eksploatacja.

Poziom drgań i hałas to też ważny element brany pod uwagę przy wyborze sprzętu. Hałas podczas użytkowania nie powinien przekraczać 90 db. Najlepsze elektryczne piły łańcuchowe Bosch w 2019 roku emitują dużo mniejsze drgania niż piły spalinowe. Istotnym elementem jest również długość prowadnicy. Profesjonalna prowadnica powinna mieć długość mieszczącą się w przedziale 30 – 45 cm, ponieważ im rozmiar jest większy, tym szerszy zakres roboczy. Jednak do użytku domowego, krótszy sprzęt jest zwykle praktyczniejszy.

Co ważne, piłę elektryczną trzeba ostrzyć pod kątem 90 stopni. Zapewnia to bezpieczeństwo w trakcie wykonywania owej czynności. Produkt należy naostrzyć w sytuacji, gdy zauważymy, że piła wytwarza zamiast wąskich, grube wióry. Świadczy o tym też głośniejsza praca i charakterystyczny terkot.

 

 

Piła łańcuchowa elektryczna Bosch – Ranking

 

 

Bosch AMW 10 HS 

 

Produkt Bosch AMW 10 HS to piła przeznaczona do cięcia gałęzi. Przy pomocy tego urządzenia możemy zarówno przyciąć żywopłot, jak też obciąć gałęzie drzew.

Ten model piły charakteryzuje się dużą prędkością przesuwu łańcucha odpowiadającą 12 m/s. Ważnym elementem jest automatyczne smarowanie łańcucha, ułatwia to jego konserwację i utrzymanie w dobrej kondycji. Urządzenie wyposażone jest w kompaktową prowadnicę, o długości 26 cm. Pozwala to na wykonanie prac, które wymagają trzymania narzędzia nad głową. Natomiast grubość ogniw w tym produkcie wynosi 1,3 mm, a waga to zaledwie 1,6 kg. Moc tego urządzenia to 1000 W.

Jest to urządzenie bardzo praktyczne, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Konsumenci chwalą sobie ten produkt między innymi za jego cichą pracę i wszechstronność. Podsumowując, ta elektryczna piła łańcuchowa Bosch w dobrej cenie to produkt do kompleksowej pielęgnacji terenów zielonych.

 

 

 

 

Bosch GFZ 16-35 AC 

 

Jeśli szukasz narzędzia, bardzo uniwersalnego w obszarze cięcia to produkt Bosch GFZ 16-35 AC jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Tym typem piły możemy ciąć takie tworzywa jak: drewno, gazobeton, płyty gipsowo – kartonowe oraz tworzywa sztuczne. Warto zaznaczyć, że sprawdza się ona również podczas cięć wgłębnych. Mamy tu precyzyjne regulowanie głębokości wykonywanego cięcia z dokładnością do 1 mm. Moc tego urządzenia to 1600 W, a prowadnica ma długość 35 cm. Natomiast cała piła waży 5,2 kg.

System Constant Elektronik, w który jest wyposażony produkt, zapewnia płynną regulację prędkości obrotowej, zapewniającą stałe tempo pracy, niezależnie od jego obciążenia. Z kolei za szybką, wygodną, bez użycia narzędzi wymianę brzeszczotów odpowiada SDS – system mocowania narzędzi wymiennych. Sprzęt jest wyposażony w prowadnicę, odporną na wygięcia, a podstawa tej piły wykonana jest z lekkiego aluminium. Poza tym prezentowany model został wyposażony w rękojeść, która przesuwana jest na bok i umożliwia cięcie blisko krawędzi.

Produkt Bosch GFZ 16-35 AC bardzo podoba się użytkownikom, ponieważ jest to urządzenie wszechstronne, z jego pomocą można wykonać wiele czynności. Konsumenci są zadowoleni z faktu, że zarówno osoby lewo, jak i prawo ręczne mogą wygodnie obsługiwać urządzenie.

 

 

 

 

Bosch AKE 30 S 

 

Model Bosch AKE 30 S ma wysokiej jakości, chromowany łańcuch oraz silnik o mocy 1800 W. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w jednoręczny system SDS, który pozwala na łatwą wymianę oraz napinanie łańcucha. Produkt wyposażony jest w bardzo szybko reagujący hamulec silnika, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Internauci oraz osoby, które zakupiły produkt Bosch AKE 30 S, są zadowolone z wyboru. Cenią sobie ten rodzaj piły za solidną konstrukcję, a także materiał wykonania. Jest to urządzenie bardzo lekkie – razem z łańcuchem i prowadnicą waży 3,9 kg. Prowadnica ma długość 30 cm. Rękojeść przystosowana jest zarówno do cięcia, jak i rąbania. Co więcej, stalowe zęby, bardzo mocno utrzymują materiał, co dodatkowo zapewnia bezpieczną pracę. Warto dodać, że szybki przesuw 9 m/s gwarantuje optymalną wydajność cięcia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...