Najlepsza opalarka Steinel

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką opalarkę Steinel wybrać?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem opalarki, to z pewnością przyda Ci się ten artykuł. Pomożemy Ci wybrać idealny produkt firmy Steinel, która specjalizuje się w produkcji, między innymi, urządzeń grzewczych. Marka ta oferuje rozwiązania z linii dedykowanej profesjonalistom oraz tzw. „DIY”, czyli „zrób to sam” dla majsterkowiczów, którzy lubią popracować w domowym zaciszu.

 

 

Opalarka to urządzenie, w które powinien być zaopatrzony każdy miłośnik samodzielnych rozwiązań w warsztacie domowym. Produkt ten ma bardzo wiele zastosowań zaczynając od usuwania powłok lakierniczych, zgrzewania oraz formowania części wykonanych z tworzyw sztucznych, aż po lutowanie. Oczywiście na tym nie koniec. Dzięki opalarce można odmrażać instalacje, a nawet wykorzystać ją do prac ogrodowych. Główną funkcją urządzenia jest emitowanie ciepła, przy którym osiąga bardzo wysokie temperatury. Najlepsze opalarki Steinel mogą być wyposażone w funkcję emitowania chłodnego powietrza, które pozwoli przyspieszyć niektóre prace.

Opalarkę można zakupić w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Ta druga opcja jest wskazana tylko i wyłącznie do drobnych prac, które nie trwają zbyt długo. Zalecenia takie są umotywowane tym, że urządzenie podczas pracy pochłania bardzo dużą ilość energii z akumulatora po to, by wyemitować gorące powietrze, które niejednokrotnie sięga około 600 stopni Celsjusza. Najlepsza opalarka w 2020 roku, to zdecydowanie taka, która działa dzięki podłączeniu do sieci. Takie urządzenie będzie wydajniejsze i trwalsze od akumulatorowego. Właśnie z tego powodu w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Wraz ze wzrostem tej wartości wzrasta możliwość uzyskania przez sprzęt wyższej temperatury. Moc także przyczynia się do zwiększenia wydajności w tłoczeniu powietrza przez urządzenie.

Istotnym jest też sprawdzenie parametrów przepływu powietrza. Wartość ta jest liczona w litrach na minutę. Jeżeli wydajność tłoczenia powietrza jest wysoka, to wpływa ona pozytywnie na prędkość pracy. Dzieje się tak, ponieważ szybki nadmuch gorącego powietrza przyspieszy proces nagrzewania określonej powierzchni. Jednym z kluczowych czynników jest także sama temperatura. W końcu to ona odpowiada za cały proces wykonywanej pracy. Oczywiście nie do wszystkich wyżej wymienionych czynności będzie nam potrzebna profesjonalna opalarka. Jednak pod warunkiem nieznacznej różnicy w cenie, warto będzie zainwestować w tą, która może bardziej się rozgrzać.

Dodatkowym atutem jest regulacja temperatury. W większości opalarek jest taka możliwość, przy czym dobrze jest wybrać produkt z opcją płynnej regulacji. Ułatwia to dostosowanie idealnej temperatury przez użytkownika. Do takiej regulacji czasem dołączony jest wyświetlacz LED, który pozwoli ją kontrolować podczas pracy. Warto też będzie zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane urządzenie. Wysoka jakość materiału sprawi, że będziemy mogli cieszyć się dłużej żywotnością opalarki. Do urządzeń często dołączone są dysze wymienne o rozmaitych kształtach. Pozwolą one na dopasowanie końcówki do urządzenia w zależności od wykonywanej pracy.

Poniżej przedstawiamy propozycje, które zostały przygotowane w oparciu o opinie klientów.

 

 

Opalarki Steinel – Ranking

 

 

Steinel HL2020 E 

 

Model HL2020 E to polecana przez nas opalarka, która jest jednym z nowszych produktów firmy  Steinel. Urządzenie to zostało zaopatrzone w podzespoły trwalsze niż poprzednie modele. Silnik opalarki także został udoskonalony i w porównaniu do swoich poprzedniczek, posiada on zwiększoną o 20% żywotność. Moc pracy modelu HL2020 E wynosi 2000 W.  Świetnym udogodnieniem urządzenia jest przejrzysty wyświetlacz LED, który sprawia, że możemy kontrolować temperaturę podczas pracy.

Kolejno w nawiasach, zaraz obok podanego zakresu temperatury, zostały wymienione wartości wydatku powietrza do każdego z biegów. Opalarka ma także możliwość włączenia opcji nadmuchu zimnego powietrza. Pozwala to na szybkie ostudzenie mocno nagrzanej uprzednio przez użytkownika powierzchni. Opcja wychłodzenia elementu grzejnego umożliwia przyspieszenie pracy. Opalarka ma też wskaźnik ciepła resztkowego, przez co jest zwiększone bezpieczeństwo pracy.

Po wyłączeniu urządzenia, dzięki wskaźnikowi, wiemy kiedy można bezpiecznie odłożyć urządzenie na półkę. Steinel HL2020 E waży jedynie 880g, dzięki czemu można swobodnie operować opalarką. Według użytkowników opalarka jest poręczna i dzięki dodatkowej opcji bezstopniowej regulacji temperatury umożliwia pracę z różnymi materiałami. Klienci także zachwalają dokładność ustawienia temperatury, która wynosi aż 10 st. Celsjusza.

 

 

 

 

Steinel HL1400 S 

 

Steinel HL1400 S to świetnej jakości opalarka, którą polecamy dla osób potrzebujących takiego urządzenia do prostych prac w domu lub własnym warsztacie. Urządzenie zaspokoi potrzeby majsterkowiczów, którzy potrzebują opalarki do takich prac, jak: suszenie, cynowanie, usuwanie zaschniętej farby lub lakieru, czy rozmrażanie.  

Steinel HL1400 S posiada dwustopniową regulację. Na pierwszym biegu opalarka działa wytwarzając temperaturę ok. 300 stopni Celsjusza przy wydatku powietrza wynoszącym 240l/min. Druga opcja pozwala na pracę w 500 st. Celsjusza i ilością wiatru równą 500l/min. Urządzenie jest niewielkie, a jego moc wynosi 1400 W. Regulacja jest możliwa dzięki zastosowaniu przełącznika stopniowego. Model ten nadaje się do podstawowych zastosowań, między innymi, wyżej wymienionych.

Rura wylotowa urządzenia została wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Steinel HL1400 S to porządna opalarka, a jej podstawowe zastosowanie zadowoli hobbystów. Urządzenie idealnie się sprawdzi do obkurczania rur termokurczliwych. Osoby, które zakupiły Steinel HL1400 S doceniły jego proste zastosowanie, a w pozytywnych opiniach możemy wyczytać, iż jest to opalarka Steinel w dobrej cenie.

 

 

 

 

Steinel HL 1920 E

 

Model opalarki HL 1920 E, który został wyprodukowany przez firmę Steinel to bardzo wytrzymały i żywotny produkt, który zdecydowanie powinien znaleźć się na półce w warsztacie każdego prawdziwego majsterkowicza. Produkt ten posiada bardzo wygodną, elektroniczną regulację temperatury. Regulacja temperatury opalarki następuje za pośrednictwem pokrętła.

Pozwala to na precyzyjne ustawienie temperatury urządzenia na aż dziewięciu poziomach. Stopnie regulacji posiadają zakres wytwarzanego ciepła, który wynosi od 80 do 600 stopni Celsjusza. Opalarka posiada także sterowany przełącznik do regulacji przepływu powietrza, który działa na trzech poziomach. Pierwszy z nich wynosi 150l/min, drugi – 150 – 300 l/min, a trzeci 300 l/min. Model HL 1920 E pozwala na wykonanie wiele różnych czynności, np. zgrzewania folii laminowanych lub też spawania tworzyw sztucznych. Opalarki można używać także do lutowania i rozmrażania, czy też usuwania farby. Zakres temperatury umożliwia wykonanie precyzyjnej roboty.

Urządzenie działa z mocą 2000 W. Opalarka posiada ergonomiczny uchwyt, a jej środek ciężkości został idealnie zoptymalizowany. Użytkownicy wymieniają w pozytywnych opiniach, między innymi, właśnie wymienione przez nas wcześniej cechy, które zapewniły im bardziej komfortową pracę w porównaniu do urządzeń innych firm. Klienci także docenili precyzję urządzenia i jego solidność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status