Najlepsza opalarka Castorama

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką opalarkę Castorama wybrać?

 

Opalarka to jedno z bardziej funkcjonalnych narzędzi przydających się w pracach w warsztacie, domu oraz ogrodzie. Jednak nie każdy wśród dostępnych na rynku sprzętów jest tak samo praktyczny i łatwy w obsłudze. Szukając odpowiedniego dla siebie modelu musimy sprawdzić kilka najważniejszych kwestii. Jakich? Podpowiedzi na ten temat znajdują się w umieszczonym poniżej poradniku. Dodaliśmy do niego ranking dwóch urządzeń Castoramy w dobrych cenach, które na pewno zwrócą Twoją uwagę.

Castorama to wywodząca się z Francji sieć sklepów z artykułami do domu, jego budowy i remontu, a także do ogrodu. Firma cieszy się dużą popularnością w wielu europejskich krajach, w tym także w Polsce. Mało kto wie, że Castorama posiada kilka marek własnych, oferujących innowacyjne urządzenia (m.in. wiertarki, opalarki i kosiarki elektryczne), jak też praktyczne i stylowe meble, głównie szafy oraz garderoby.

Opalarka to sprzęt o prostej konstrukcji, znajdujący zastosowanie w takich pracach, jak: lutowanie, zgrzewanie i formowanie elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, usuwanie starych warstw farby i lakieru z różnych powierzchni, zaciskanie izolacji termokurczliwej, a nawet rozpalanie ogniska. Okazuje się, że najlepsza opalarka Castorama w 2020 roku może nam się przydać w wielu sytuacjach. Większość dostępnych na rynku urządzeń to modele elektryczne, wymagające podłączenia do prądu. Niemniej jednak nie powinniśmy się martwić o ograniczenie swobody ruchów czy mniejszy komfort pracy, pod warunkiem, że wybierzemy produkt z przewodem zasilającym o długości minimum 2 m.

To, czy opalarka spełni wszystkie oczekiwania zależy m.in. od mocy. Uważa się, że minimalna wartość tego istotnego parametru to 1500 W. Im mocniejszy jest sprzęt, tym wyższą temperaturę powietrza wydmuchiwanego z dyszy uzyskujemy. Moc ma znaczący wpływ na efektywność działania urządzenia, jednak nie tylko na nią musimy zwrócić uwagę. Bardzo ważny jest też zakres temperatur, który standardowo mieści się w przedziale od 50 st. C do ok. 650 st. C (czasem jest to nawet 700 st. C). Nie zawsze jednak zakup sprzętu nagrzewającego powietrze do bardzo wysokiej wartości jest dobrym wyborem. Wszystko zależy od tego, w jakim celu zamierzamy użytkować opalarkę. Jeżeli kupujemy ją po to, aby ułatwić sobie wykonywanie drobnych prac ogrodowych, nie musimy inwestować w model z bardzo dużym zakresem regulacji temperatury roboczej. Wszystko przez to, że prawdopodobnie nie będziemy mieli zbyt dużo okazji do tego, aby w pełni wykorzystać możliwości tak zaawansowanego sprzętu.

Najlepsze opalarki Castorama są poręczne i mają kompaktowe wymiary, w efekcie czego praca staje się przyjemniejsza. Przy wyborze idealnego dla siebie urządzenia sprawdźmy więc dokładne wymiary sprzętu oraz wagę. Uchwyt produktu powinien być wyprofilowany tak, aby dobrze leżał w dłoni i nie wyślizgiwał się z niej. To wpływa nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli opalarka przypadkowo wypadnie nam z rąk, możemy się poparzyć, a sam sprzęt ulegnie uszkodzeniu w wyniku zderzenia z twardym podłożem (choć na to w dużej mierze wpływa również to, z jakich materiałów powstała obudowa).

 

 

Opalarki Castorama – ranking

 

 

Castorama MacAllister MEHG2000 

 

Opalarka Castorama MacAllister MEHG2000 o mocy 2000 W przydaje się w szczególności podczas usuwania starych powłok lakierniczych i farb ze ścian oraz innych powierzchni. Urządzenie możemy również wykorzystać do cięcia tworzyw sztucznych, a nawet pozbywania się chwastów z ogrodu. Produkt waży ok. 2 kg, a jego wymiary to: szerokość – 32,5 cm i długość – 37 cm.

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, a ze względu na dobrze wyprofilowany uchwyt świetnie leży w dłoni. Opalarka nagrzewa powietrze w zakresie od 50 st. C do 650 st. C. Długość kabla zasilającego wynosi 3 m, dlatego urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu w garażu, a także na zewnątrz.

Z opinii wydawanych przez konsumentów na temat modelu Castorama MacAllister MEHG2000 wynika, że jest to niezawodny sprzęt, który przyda się miłośnikom majsterkowania. Produkt ma biało-czarną, odporną na uszkodzenia obudowę. Ponadto urządzenie jest wyposażone w praktyczny wyświetlacz pozwalający na kontrolę temperatury wydmuchiwanego z dyszy powietrza.

 

 

 

 

Castorama MacAllister MSHG1800

 

Model Castorama MacAllister MSHG1800 ma moc 1800 W i znajduje zastosowanie w warsztacie, domu i ogrodzie. Produkt nadaje się do: rozpalania ogniska, usuwania chwastów, starych warstw farby oraz cięcia przedmiotów z tworzyw sztucznych. Sprzęt waży nieco ponad 1 kg. Wymiary opalarki to: szerokość – 23,5 cm i długość – 28 kg.

Urządzenie wymaga podłączenia do prądu, ale ze względu na długi kabel (3 m) jest wygodne w użytkowaniu. Miękka i dobrze wyprofilowana rękojeść zapewnia mocny chwyt, z kolei wykonana z solidnych materiałów obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Maksymalna temperatura nagrzewania powietrza to 600 st. C.

Zaletą sprzętu jest funkcjonalność. Ta opalarka Castorama w dobrej cenie jest odpowiednia dla amatorów i profesjonalistów. Opisane wyżej urządzenie estetycznie się prezentuje, a poza tym jego obsługa nie jest zbyt trudna. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i łatwo się go przechowuje, a ponieważ jest lekki, trzymające go dłonie nie męczą się za szybko.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status