Najlepsza odśnieżarka Stiga

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką odśnieżarkę Stiga wybrać?

 

Gdy nadchodzi zima, warto zaopatrzyć się w odśnieżarkę, która ułatwi nam odśnieżanie posesji. Jeśli nie jesteś pewien, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, koniecznie przeczytaj niniejszy poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jakimi parametrami warto się zainteresować. Na końcu znajdziesz również ranking, w którym umieściliśmy listę najlepszych modeli.

 

 

Chcemy skupić się na szwedzkiej firmie Stiga, która zajmuje się produkcją maszyn ogrodniczych, w tym przede wszystkim kosiarek, zamiatarek, myjek, glebogryzarek, dmuchaw do liści oraz odśnieżarek. Wszystkie sprzęty tej marki charakteryzują się solidnym wykonaniem, wytrzymałością i bezawaryjnością. Bogata oferta i szeroki wybór wysokiej jakości sprzętów z pewnością zadowolą każdego klienta. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza odśnieżarka Stiga w 2020 roku, koniecznie przeczytaj do końca niniejszy artykuł.

Wyróżnia się dwa rodzaje odśnieżarek – spalinowe i elektryczne. Pierwsze modele są zdecydowanie większe, mniej zwrotne i generują spory hałas. Mają jednak większą moc niż modele elektryczne. Te drugie z kolei są proste w serwisowaniu, nie potrzebują tankowania i cicho pracują. Ich cena jest również zdecydowanie niższa. Mogą jednak nie poradzić sobie z głębokim i zamarzniętym śniegiem.

Przed zakupem warto zastanowić się, jaką powierzchnię chcemy odśnieżać, gdyż od tego zależy szerokość robocza maszyny. Jeśli chcemy używać sprzętu do oczyszczania chodników, nie decydujmy się na zakup modelu o szerokości większej niż 50 cm, gdyż będzie on mało zwrotny.

Duże znaczenie ma zasięg wyrzutnika śniegu. Im będzie on większy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy zmuszeni dwa razy zgarniać ten sam śnieg. Nie bez znaczenia jest także wysokość robocza maszyny, która określa, jak grubą warstwę śniegu usunie. Parametr ten należy dostosować do panujących warunków pogodowych.

Najlepsze odśnieżarki Stiga wyposażone są także w oświetlenie. Na rynku występują modele posiadające lampy LED lub halogeny. Dzięki nim będziemy w stanie używać sprzętu także po zmroku. Ponadto, nowoczesne maszyny zawierają także uchwyty o regulowanej wysokości, wspomaganie kierownicy, podgrzewane manetki czy możliwość sterowania przy użyciu komputera.

 

 

Odśnieżarki Stiga – Ranking

 

 

Stiga Snow Hunter 51cm

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Stiga Snow Hunter 51cm. Jest to kompaktowa odśnieżarka przeznaczona do pracy na niewielkich powierzchniach.

Urządzenie wyposażone jest w metalowo-poliuretanowy wirnik oraz wydajny silnik spalinowy o pojemności 87 cm3. Jak zapewnia producent, bez najmniejszego problemu poradzi ono sobie z warstwą śniegu o wysokości 26 cm. Zasięg wyrzutnika śniegu w tym modelu wynosi 6 metrów.

Maszyna posiada możliwość regulacji kierunku wyrzutu śniegu, dzięki której użytkownik jest w stanie składować go dokładnie tam, gdzie chce. Niewielka masa wynosząca 27 kg sprawia, że praca z odśnieżarką jest łatwa i przyjemna. Z kolei szerokość robocza 51 cm pozwala na szybkie usunięcie śniegu z chodnika czy podjazdu.

Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są pozytywne. Jest to chętnie wybierany produkt ze względu na lekkość i zwrotność, a także wydajność i skuteczność.

 

 

 

 

Stiga ST 3255 P 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Stiga ST 3255 P. Jest to średniej wielkości odśnieżarka spalinowa przystosowana do działania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Maszyna wyposażona jest w dwustopniowy wirnik, dzięki któremu dobrze radzi sobie ze śniegiem o wysokości nawet do 40 cm. Silnik o pojemności 182 cm3 zapewnia wysoki komfort pracy i wydajność. Urządzenie wyrzuca śnieg na odległość 8 metrów, a kierunek wyrzutu może być łatwo regulowany przy użyciu dźwigni.

Odśnieżarka posiada metalowy frez, który podczas pracy wgryza się w zbitą warstwę zalegającego śniegu. Dzięki płozom poruszanie się po zaśnieżonym terenie jest ułatwione. Cztery biegi do przodu i dwa wsteczne pozwalają dopasować prędkość jazdy do panujących warunków. W zestawie otrzymamy instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną oraz 0,6 l oleju silnikowego.

Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim wydajność oraz łatwość obsługi, dzięki której idealnie nadaje się do domowych zastosowań.

 

 

 

 

Stiga ST 1145 E 

 

W rankingu nie mogło zabraknąć modelu Stiga ST 1145 E. Jest to odśnieżarka Stiga w dobrej cenie  przeznaczona do domowego użytku.

Jest to model elektryczny, którego silnik o mocy 1800 W poradzi sobie ze sporą warstwą śniegu. Zasięg wyrzutnika w tym modelu wynosi 7 metrów, a kierunek wyrzutu może być regulowany przy użyciu prostej dźwigni. Średnica wirnika tego modelu wynosi 17,5 cm, a jego szerokość to 51 cm.

Jest to kompaktowy model o niewielkiej wadze 14,5 kg oraz składanej rączce. Dzięki temu jego przenoszenie i przechowywanie jest bardzo wygodne. Model ten jest bardzo lekki i zwrotny, nie generuje hałasu i może być obsługiwany niemal przez każdego członka rodziny.

Produkt wyróżnia też długa, 3-letnia gwarancja, podczas której mamy dostęp do oryginalnych części – w razie nieprzewidzianej awarii sprzętu. Konsumenci jako zaletę wskazują też niską cenę urządzenia w stosunku do wysokich parametrów, które oferuje.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status