Najlepsza odśnieżarka elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką odśnieżarkę elektryczną wybrać?

 

Zima bywa piękna, gdyż możemy wraz z dziećmi wybrać się na sanki lub narty. Problemem może jednak okazać się wyjazd z domu, gdy nasz podjazd pokryty jest białym puchem. Jeśli problem ten dotyczy też Ciebie, to oznacza, że przyda Ci się odśnieżarka. Szczególnie popularne są urządzenia elektryczne, gdyż są znacznie mniej hałaśliwe. Dzięki takim sprzętom szybko i dokładnie posprzątasz podjazd. Ważne jest jednak znalezienie dobrej jakości urządzenia, które zapewni wydajną pracę. Dlatego zanim udasz się do sklepu, przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy Ci, jaka powinna być  najlepsza elektryczna odśnieżarka w 2020 roku.

 

 

Zdecydowaliśmy się przybliżyć Tobie model elektryczny, gdyż występuje on w wersji małej i dużej, przez co na pewno znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie. Maszyny o niewielkich gabarytach sprawdzą się na tarasach, podjazdach czy schodach. Z kolei duże sprzęty pomogą odśnieżyć większe powierzchnie. Poszukując takich produktów upewnij się, że akumulator jest wytrzymały, gdyż zapewni to wydajną pracę.

Najlepsze elektryczne odśnieżarki mają dużą szerokość roboczą, gdyż wtedy szybciej pozbędziemy się śniegu z danej powierzchni. Niestety modele o takich gabarytach mogą nie zmieścić się na balkonie czy tarasie. Dlatego, jeśli chcesz głównie odśnieżać niewielkie powierzchnie, polecamy zdecydować się na maszynę o szerokości maksymalnej 50 cm.

Ważnym parametrem jest też moc urządzenia, gdyż przekłada się to na wydajną pracę. Odśnieżarki ze słabym silnikiem uważane są za bardziej awaryjne i trzeba wykonywać regularne przerwy, by nie przegrzać sprzętu. Odśnieżarki mogą mieć moc od 3 kW do nawet 10-15 kW. Nie trzeba jednak kupować najmocniejszych, profesjonalnych maszyn, gdyż są one dedykowane głównie do firm zajmujących się odśnieżaniem dużych powierzchni. Wystarczy sprzęt o mocy ok. 5 kW  6 kW.

W odśnieżarkach śnieg, który zbierzemy wyrzuca się na boki.. Wyrzut musi być mocny i daleki, bo pozwoli nam to szybciej wykonać pracę. Ważne jest jednak to, by dostosować wysokość wyrzutu do wielkości posesji. Oznacza to, że na niewielkich powierzchniach, jak balkony czy tarasy bardzo dobrze sprawdzi się urządzenie, które odsuwa śnieg na wysokość 30 cm. Do większych terenów polecamy modele, które wyrzucają go na wysokość przynajmniej 60 cm lub większą.

 

 

Odśnieżarki elektryczne – ranking

 

 

Hecht 9014

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnej odśnieżarki, to model Hecht 9014 na pewno Cię zainteresuje. Jest to bardzo wydajna maszyna elektryczna, wyposażona w innowacyjny, wytrzymały akumulator. Moc produktu to aż 1800 W, co przekłada się na szybką pracę.

Dużym atutem modelu jest jego niewielka waga, więc jego prowadzenie nie będzie stanowiło problemu. Produkt na pewno okaże się niezbędny w czasie zimy, gdy chcemy usunąć śnieg z podjazdu. Ze względu na łatwy transport i przechowywanie, urządzenie sprawdzi się w każdych warunkach. Rączka, którą prowadzimy produkt jest składana, więc bez trudu przewieziesz odśnieżarkę samochodem. Koła wykonano z tworzywa PP, więc nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to, że pojazd bardzo wygodnie się prowadzi. W prosty sposób można regulować odległość wyrzutu, co pozwala dopasować pracę do konkretnej powierzchni. W modelu można też regulować kierunek wyrzutu z pozycji operatora o 180 st.

Mimo wysokiej ceny, konsumenci chętnie kupują prezentowany sprzęt, gdyż cechuje się wydajną pracą. Szerokość odśnieżania wynosi 45 cm, więc urządzenie sprawdzi się na wielu płaszczyznach.

 

 

 

 

Romet Home Edition 3

 

Model Romet Home Edition 3 to wydajna odśnieżarka elektryczna w dobrej cenie, która pomoże Ci uporać się ze śniegiem na podjeździe, tarasie, balkonie czy schodach. Wymiary produktu wynoszą: długość – 56 cm, szerokość – 43,5 cm i wysokość – 32,5 cm.

Szerokość odśnieżania wynosi 40 cm, zaś wysokość – 10 cm. Dzięki temu uporasz się z niemal każdą zaspą śnieżną. Odległość wyrzutu jest regulowana przez użytkownika, a jej maksymalna wartość wynosi 4 m. Mimo nieco dużego ciężaru (14,5 kg), duże, gumowe koła pozwalają na wygodne prowadzenie modelu. Producent zapewnia, że odśnieżarkę łatwo jest złożyć i przewieźć, więc może być używana na dowolnej powierzchni. Za sprawą nowoczesnego silnika o mocy 1600 W maszyna poradzi sobie nawet z dużą ilością śniegu.

Konsumenci, którzy zakupili produkt są z niego bardzo zadowoleni, gdyż urządzenie jest proste w obsłudze. Poza tym sprzęt gwarantuje szybką i wydajną pracę, bez konieczności wykonywania przerw w obawie przed przegrzaniem silnika. Do tego stosunek ceny do jakości wykonania odśnieżarki jest bardzo atrakcyjny.

 

 

 

 

Stiga ST 1145 E 

 

Urządzeniem, które chcemy polecić wszystkim konsumentom jest Stiga ST 1145 E. Ta wydajna odśnieżarka elektryczna ma moc 1800 W, więc oferuje szybką i bezawaryjną pracę. Mimo niewielkich wymiarów, sprzęt upora się nawet z dużym nadmiarem śniegu.

Śnieg wyrzucany jest nawet na odległość 6 m. Naturalnie, użytkownik może zmienić ten parametr, minimalna odległość odrzutu wynosi 1 m, a maksymalna 6 m. Istnieje też możliwość regulowania kierunku wyrzutu o 180 st. Model można łatwo złożyć, co ułatwia jego przewożenie i przechowywanie podczas innych pór roku. Koła zostały wykonane z tworzywa PP, które jest bardzo wytrzymałe. Dzięki temu nawet podczas intensywnej pracy, sprzęt nie ulegnie awarii. Szerokość odśnieżania wynosi 45 cm, a wysokość – 25 cm, więc produkt nada się do pracy na balkonach i tarasach.

Mimo dość dużej wagi (21 kg) konsumenci chętnie kupują urządzenie, gdyż jest proste w obsłudze, a do tego wydajne. Dzięki niemu szybciej pozbędziesz się śniegu z podjazdu, co ułatwi wyjazd z posesji.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status