Najlepsza odśnieżarka do śniegu

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką odśnieżarkę do śniegu wybrać?

 

Zima to czas, który dzieciom kojarzy się głównie z przyjemną zabawą, np. zjeżdżaniem na sankach. Jednak dorośli z nadejścia tej pory roku cieszą się znacznie mniej, przede wszystkim ze względu na konieczność regularnego odśnieżania. Na szczęście nie musimy tego robić ręcznie, przy pomocy łopaty. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych odśnieżarek, które znacząco ułatwią nam dbanie o podjazd czy chodnik. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak znaleźć dobrej jakości sprzęt. Aby dodatkowo ułatwić Ci zakup, na jego końcu umieściliśmy krótki ranking prezentujący 3 takie produkty.

 

 

Dostępne w sklepach odśnieżarki możemy zaklasyfikować do trzech grup: jednostopniowych, dwustopniowych oraz trójstopniowych. Do pierwszej wymienionej zaliczamy modele wyposażone w jeden wirnik. Obraca się on wokół własnej osi i w ten sposób odgarnia śnieg (radzi sobie z zaspami o maksymalnej wysokości ok. 30 cm). Produkty dwustopniowe mają dwa wirniki. Rozdrabniają one nawet bardzo duże bryły śniegu, po czym wyrzucają je z dużą siłą przez komin (na wysokość do 20 m). Z kolei maszyny trójstopniowe, jak sama nazwa wskazuje, są wyposażone aż w 3 wirniki. Dwa z nich zagarniają śnieg do środka, a trzeci rozdrabnia grudy i wyrzuca przez komin. Tak mocne modele idealnie nadają się do odśnieżania bardzo wysokich zasp.

Odśnieżarki dzielimy też ze względu na sposób zasilania. Do wyboru mamy produkty spalinowe i elektryczne, przy czym to te pierwsze cieszą się znacznie większą popularnością. Wszystko ze względu na większą moc i duże wymiary. Sprzęty spalinowe pozwalają w krótkim czasie dokładnie odśnieżyć nawet bardzo obszerny teren. Z kolei odśnieżarki elektryczne są mniejsze i zazwyczaj mają tylko jeden wirnik. Ich źródłem zasilania zazwyczaj jest wbudowany akumulator, który trzeba regularnie ładować, co bywa uciążliwe. Poza tym czas potrzebny do odgarnięcia śniegu przy pomocy modelu elektrycznego jest o wiele dłuższy, niż w przypadku maszyny spalinowej.

Najlepsza odśnieżarka do śniegu w 2020 roku pozwala w krótkim czasie pozbyć się z podjazdu czy ścieżki zalegającej warstwy śniegu. Na skuteczność jej działania wpływ ma przede wszystkim wysokość robocza. W miejscach, gdzie nie powstają zbyt duże zaspy, optymalna wartość tego parametru wynosi do 30 cm. W przypadku regionów, bądź krajów, w których opady śniegu są bardzo intensywne konieczne mogą się okazać maszyny odgarniające nawet 50 cm warstwy puchu. Robiąc zakupy, uwagę zwróćmy też na wagę odśnieżarki (powinna być ona jak najmniejsza) oraz łatwość jej prowadzenia.

 

 

Odśnieżarki do śniegu – ranking

 

 

NAC GST 55

 

Model spalinowy NAC GST 55 został wyposażony w napęd o mocy 5,5 KM. Jego wysokość robocza to 42 cm, co oznacza, iż poradzi on sobie nawet z bardzo dużymi zaspami. Ponieważ jest to odśnieżarka dwustopniowa, ma dwa wirniki. Wyrzuca ona odgarnięty śnieg na wysokość do 12 m.

Sprzęt ma metalową obudowę odporną na uszkodzenia. Ponieważ wyposażono go w dwa dużych rozmiarów koła, bardzo dobrze się go prowadzi. Prezentowany model waży ok. 60 kg i ma 6 biegów (4 w przód oraz 2 w tył).

Konsumenci chwalą odśnieżarkę głównie za dobrą jakość wykonania. Jej dużym atutem jest także łatwy rozruch już przy pierwszym pociągnięciu linką. Ponieważ sprzęt ma wydajny i mocny silnik odśnieżanie nawet bardzo dużego terenu nie stanowi problemu.

 

 

 

 

Stiga Snow Hunter 51cm 

 

Odśnieżarka Stiga Snow Hunter 51cm to spalinowy model jednostopniowy, który jest przeznaczony do odgarniania śniegu na średnich rozmiarów posesjach. Producent wyposażył go w pojemny silnik o niskich wibracjach. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt pracuje wyjątkowo cicho.

Wysokość robocza produktu to 26 cm. Waży on 27 kg, a w podstawie umieszczono dwa koła. Przez to odśnieżarkę bardzo dobrze się prowadzi, nawet przez większe zaspy. Ponieważ w jej przypadku możliwa jest regulacja wyrzutu śniegu (o 180 st.), zawsze przerzucimy go dokładnie tam, gdzie chcemy. Co więcej, maszyna ma składany uchwyt, co ułatwia jej przechowywanie.

Konsumenci przekonują, że najlepsze odśnieżarki do śniegu są przystosowane do długiej pracy. Warunek ten spełnia model Stiga Snow Hunter 51cm. Jego spalinowy silnik o pojemności 87 cm3 sprawia, że z pomocą sprzętu bez jakichkolwiek kłopotów odśnieżymy całą posesję, bez konieczności robienia przerw.

 

 

 

 

Hecht 9036

 

Przedstawiamy Hecht 9036, czyli spalinową odśnieżarkę jednostopniową z silnikiem o mocy 3,5 KM. Jej wysokość robocza to 25 cm. Maszyna waży 23 kg, a w jej podstawie znajdują się dwa koła. Dlatego bardzo łatwo się ją prowadzi.

Cechą wyróżniającą model marki Hecht jest niewielka szerokość robocza (36 cm), za sprawą której możemy swobodnie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Ponieważ ustawienie komina wyrzutowego możemy regulować o 190 st., umieścimy wyrzucany śnieg tam, gdzie chcemy. Maszyna idealnie nadaje się do odśnieżania utwardzonych powierzchni, takich jak podjazd, chodnik czy ścieżki w ogrodzie.

Wydawane opinie na temat prezentowanego modelu są niezwykle pochlebne. Według konsumentów, jest to odśnieżarka do śniegu w dobrej cenie, która stanowi ciekawą alternatywę dla zwykłej łopaty. Z pomocą sprzętu znacznie szybciej i bez wysiłku odgarniemy zalegający na posesji śnieg, nie narażając się na ból kręgosłupa czy ramion.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status