Najlepsza mieszarka do betonu

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaką mieszarkę do betonu wybrać?

 

Wiele prac remontowych wymaga użycia betonu. Żeby mieszankę poprawnie rozprowadzić należy pozbyć się grudek, by konsystencja była jednolita. W wykonaniu tej czynności pomoże Ci najlepsza mieszarka do betonu w 2020 roku. Wybranie takiego modelu nie zawsze jest proste, dlatego przygotowaliśmy poniższy poradnik zakupowy, który na pewno będzie pomocny.

Szukając dobrej jakości urządzenia w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego moc. Im więcej watów posiada sprzęt, tym jego praca jest wydajniejsza, czyli produkt lepiej i dłużej działa. Dobrej jakości urządzenia nie powinny mieć mocy mniejszej niż 1400 W.  Drugim parametrem, który wymaga sprawdzenia jest prędkość obrotowa. Jeśli interesujące Cię urządzenie pracuje zbyt wolno, mieszanie betonu zajmie Ci bardzo długo, co wydłuży czas pracy. Zdaniem specjalistów wysokogatunkowe produkty są w stanie wykonać od 600 do 700 obrotów w ciągu 1 minuty.

Wybierając urządzenie koniecznie zadbaj o swój komfort, czyli upewnij się, że emisja hałasu nie jest zbyt wysoka. Według konsumentów najlepsze mieszarki do betonu generują od 81 dB do 86 dB. Taki dźwięk jest oczywiście słyszalny, jednak nie podrażnia zbyt mocno naszych uszu.

W czasie mieszania produkt generuje dużo wstrząsów, które mogą podrażnić nasze nadgarstki. Dlatego, dobrze by interesujący Cię model miał gumowe uchwyty, które wytłumią część drgań. Dzięki temu nie będziesz musiał wykonywać częstych przerw.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś mieszarki do betonu, upewnij się, że jej obudowa jest bardzo wytrzymała, na wypadek przypadkowych uszkodzeń mechanicznych. Niestety, czasem nie jesteśmy w stanie zapanować nad sprzętem i upuścimy go. Jeśli będzie on wykonany z awaryjnych materiałów, możesz go trwale uszkodzić. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w urządzenie o masywnych, stalowych rękojeściach oraz wytrzymałych zabezpieczeniach silnika. Szczególnie polecane są mieszarki, w których ten ostatni element pokryty jest dodatkową warstwą włókna szklanego, które jest mało awaryjne. Upewnij się również, że włącznik jest zasłonięty osłoną, by mieszarka nie została uruchomiona przypadkiem.

 

 

Mieszarki do betonu – Ranking

 

 

Festool MXP 1602 MX 1600/2 E EF HS3R

 

Prezentujemy mieszarkę do betonu Festool MXP 1602 MX 1600/2 E EF HS3R. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które sprawdzi się podczas prac remontowych. Moc produktu to 1500 W, co zapewnia wydajną pracę. W sprzęcie znajduje się nowoczesny silnik gwarantujący mieszanie przed długi czas.

Model cieszy się dużym uznaniem konsumentów ze względu na wytrzymałą budowę. Wszystkie elementy zostały wzmocnione, dlatego w momencie przypadkowego upadku czy uszkodzenia urządzenie się nie zniszczy. Poza tym produkt wykonuje 650 obrotów w ciągu minuty, co pozwala na dokładne wymieszanie masy. Mieszarka ma 2 biegi i możliwość regulowania intensywności pracy, co daje Ci możliwość lepszej kontroli sprzętu. Uchwyty zostały pokryte specjalnym materiałem, który pochłania część wstrząsów, więc Twoje nadgarstki nie zostaną nadwyrężone.

Osoby, które zakupiły prezentowany produkt są z niego bardzo zadowolone. Do największych zalet urządzenia zaliczamy prostą obsługę i wydajną pracę. Model jest odporny na skutki uszkodzeń mechanicznych, więc będzie Ci służył przez długi czas.

 

 

 

 

Collomix XO 6 HF + MK 160 HF

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się model Collomix XO 6 HF + MK 160 HF. Jest to wydajna mieszarka do betonu o mocy 1600 W. Dużym plusem produktu jest jego nowoczesny design, co na pewno spodoba się wielu osobom.

Urządzenie ma 2 bieg i w ciągu minuty wykonuje 580 obrotów. Zapewnia to szybkie wykonywanie pracy. Atutem produktem jest odpowiednie zawieszenie rękojeści, co zapewnia wygodną pracę wysokim osobom. W obudowie nie znajdziesz żadnych szczelin, w których mogłyby utknąć elementy cementu. Dzięki temu mieszarka jest mniej awaryjna. Do wykonania modelu użyto najwyższej jakości stali, która jest odporna na skutki uszkodzeń mechanicznych. Silnik ukryto za obudową wykonaną z włókna szklanego, które cechuje się dużą trwałością.

Ze względu na dobre wykonanie i dużą wydajność prezentowany model przypadł do gustu wielu konsumentom. Zamontowany w produkcie silnik jest niezawodny, nawet w czasie pracy z dużym obciążeniem. Poza tym mieszarka ma obniżoną emisję hałasu nawet do 82 dB.

 

 

 

 

Metabo RWEV 1600-2 

 

Model Metabo RWEV 1600-2 to wysoko gatunkowa mieszarka do betonu w dobrej cenie. Urządzenie ma 1600 W mocy i wykonuje 680 obrotów/min. Dzięki temu praca z użyciem sprzętu jest znacznie szybsza. Obsługa produktu jest intuicyjna, więc nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z modelu nie będą miały problemu z jego używaniem.

Dużym atutem narzędzia jest jego niewielka waga (4,5 kg), więc nie nadwyrężysz sobie mięśni podczas pracy. Obudowa została wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Co więcej, przewód został zabezpieczony, tak by nie uszkodził się w czasie pracy. Włącznik został osłonięty gumową osłoną, więc nie przyciśniesz go przypadkowo. Poza tym mieszarka ma gumowe zderzaki z każdej strony, które chronią ją przed upadkiem. Uchwyty zostały pokryte specjalną powłoką, która redukuje wibracje powstałe w czasie pracy. Ponieważ w produkcie znajdziesz bardzo wytrzymały, nowoczesny silnik nie musisz się martwić o awarie techniczne.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z pracy prezentowanego modelu. Produkt wykonano z użyciem wytrzymałych materiałów, dlatego będzie Ci służył przez wiele lat.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status