Najlepsza łuparka spalinowa do drewna

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką łuparkę spalinową do drewna wybrać?

 

Zastanawiasz się nad zakupem łuparki do drewna? Pomożemy Ci w zakupie i wyborze odpowiedniego dla siebie sprzętu. Łuparki do drewna to urządzenie, które obecnie staje się coraz bardziej popularne. Taki produkt zdecydowanie pomoże Ci zaoszczędzić czas i siły. Najlepsze łuparki spalinowe do drewna pozwalają szybko i efektywnie poradzić sobie z najtwardszymi kłodami drewna. Dzięki temu urządzeniu nie będziesz już więcej musiał sięgać po siekierę. Jeżeli ogrzewasz dom opałem, to zimą w szybki sposób rozdrobnisz dużą ilość drewna bez większego wysiłku.

 

 

Łuparka do drewna posiada siłę nacisku, która wynosi od kilku do kilkunastu ton. Urządzenie łupie drewno przez włożenie kłody między podstawę a klin. Klin uciska z dużą siłą na kłodę, która pod naciskiem pęka wzdłuż włókien. Czynność należy powtórzyć kilka razy, w zależności, od oczekiwanego efektu. Tym sposobem kłodę można rozłupać kilka razy, przemieniając ją w mniejsze lub większe szczapy.

Dużą popularnością cieszą się hydrauliczne łuparki do drewna. Urządzenia te składają się z następujących podzespołów:

* silnik elektryczny lub spalinowy,

* tłok,

* rama,

* pompa,

* klin,

* kontrolka zapewniająca bezpieczeństwo podczas pracy.

Najbardziej popularne na rynku marki, które cieszą się dużą ilością pozytywnych opinii użytkowników to Hecht i MTD. Wybierając urządzenie powinniśmy się kierować przede wszystkim siłą nacisku urządzenia. Jeżeli potrzebujemy jedynie raz na jakiś czas rozłupać kilka szczap drewna, to wystarczy nam taki model, którego siła nacisku wynosi około 4 do 5 ton. Dla osób, które na przykład, ogrzewają dom drewnem, zdecydowanie polecamy zakup takiego urządzenia, którego siła nacisku jest równa minimum 6 ton. Najlepsza łuparka spalinowa do drewna w 2020 roku posiada siłę nacisku osiągającą nawet ponad 20 ton. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się w większym domostwie lub dla osób, które potrzebują rozłupać większą ilość drewna.

Kupując łuparkę także musimy zwrócić uwagę na jej wymiary. Urządzenia te potrafią być bardzo ciężkie i duże. Oczywiście im większa będzie łuparka, tym bardziej solidna. Wraz z tym parametrem rośnie też siła urządzenia. Jednak dla mniejszego domostwa duża łuparka może się nie sprawdzić z prostej przyczyny. Należy wtedy zagospodarować większą ilość miejsca, w którym urządzenie będzie przechowywane i używane. Łuparkę zaleca się przechować na zewnątrz domu. Należy także brać pod uwagę, że łuparka bezwarunkowo musi mieć stabilne podłoże. Od tego czynnika zależy nie tylko wygoda podczas pracy z urządzeniem, ale także bezpieczeństwo użytkownika. Podczas zakupu istotna jest także moc silnika oraz jakość wykonania łuparki.

 

 

Łuparki spalinowe do drewna – Ranking

 

 

MTD LS 550 

 

Model LS 550 to najwyższej jakości łuparka do drewna. Produkt ten zdecydowanie spełni wymagania profesjonalistów, którzy potrzebują sprawnie rozłupać bardzo twardy rodzaj drewna. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę MTD, która już od 80 lat jest jednym z liderów produkujących urządzenia ogrodnicze. Łuparka do drewna LS 550 posiada opcję łupania w dwóch płaszczyznach: poziomej i pionowej.

Jest to świetnym rozwiązaniem, ponieważ możemy wybrać wygodniejszą dla nas opcję, w zależności od rodzaju drewna oraz jego wymiarów. Możliwość dwóch różnych rodzajów pracy to nowość w łuparkach tej firmy. Warto wspomnieć o silniku tego urządzenia. Silnik urządzenia jest górnozaworowy. Został on wykonany z wysokiej jakości, trwałych materiałów, a jego producentem jest firma zajmująca się produkcją solidnych i żywotnych silników – Briggs&Stratton. Klin łuparki został zrobiony z żeliwa, które cechuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz świetną wytrzymałością. Ponadto część ta jest elementem wymiennym.

Klin jest dostosowany do łupania drewna z siłą nacisku wynoszącą 25 T. Łuparka jest bardzo profesjonalna i pozwala łupać kłody, których średnica wynosi nawet 63,5 cm. Moc znamionowa urządzenia jest równa 2,6 kW, a pojemność zbiornika na paliwo to 1,2 l. Koła urządzenia są pneumatyczne, a ich rozmiar to 16” na 4,8”. Łuparka jest prosta w obsłudze. Jej rozruch odbywa się w sposób manualny. Jeden cykl rozłupywania drewna trwa około 19 sekund. MTD LS 550 zdecydowanie doceniło wielu użytkowników. Łuparka według wielu opinii jest solidna i daje sobie radę z bardzo twardymi kawałkami drewna.

 

 

 

 

Hecht 6422

 

Łuparka spalinowa do drewna to świetne udogodnienie dla osób, które ogrzewają dom w trakcie zimnych dni poprzez opalanie drewnem. Wszystkim takim użytkownikom, ale także innym, polecamy model 6422. Jest to profesjonalne urządzenie wyprodukowane przez firmę Hecht. Przedstawione przez nas urządzenie zostało określone przez klientów jako łuparka spalinowa do drewna w dobrej cenie, która charakteryzuje się wysoką jakością i wydajnością. Model ten został wyposażony w silnik spalinowy marki Briggs&Stratton.

Silnik XR950 cechuje duża moc, a jego pojemności wynosi 208 cm3. To właśnie on jest odpowiedzialny za siłę, z którą urządzenie łupie najtrwalsze kawałki drewna. Briggs&Stratton nie po raz pierwszy zaopatruje łuparki w najwyższej jakości urządzenie, wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Hecht 6422 łupie każdy rodzaj drewna z maksymalną siłą nacisku, która wynosi 22 T.  Maksymalna długość kłody może wynosić 63.5 cm. Urządzenie jest wykonane w sposób solidny i trwały. Łuparka waży 225 kilogramów, ale dzięki zamontowanym kołom, można ją przemieścić bez większego problemu. Dodatkowo urządzenie posiada dyszel, co także ułatwia jego transport.

Waga urządzenia sprawia, że jest ono bardzo stabilne podczas pracy. Łuparka idealnie sprawdzi się podczas łupania dużej ilości drewna przed zimą. Urządzenie także sprawdzi się w przypadku niektórych gatunków drewna, cechujących się wysoką twardością, np. jesionu. Użytkownicy docenili przede wszystkim żywotność i solidność łuparki. Wiele pozytywnych opinii dotyczy także ułatwionego transportu, dzięki zamontowanym kołom wraz z dyszlem.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status