Najlepsza łuparka do drewna pionowa

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką łuparkę do drewna pionową wybrać?

 

Przy pomocy pionowej łuparki możemy bez dużego wysiłku przygotować zapas drewna na opał. Takie urządzenie z powodzeniem zastępuje tradycyjną siekierę i piłę łańcuchową, a jego obsługa jest wbrew pozorom łatwa i bezpieczna. Jeżeli chcesz znaleźć niezawodną łuparkę, zajrzyj do naszego poradnika. Umieściliśmy w nim kilka istotnych informacji, za sprawą których na pewno nie będziesz żałować zakupu. Ułatwieniem jest również końcowy ranking przedstawiający trzy sprzęty oferowane przez popularne marki.

Łuparki do drewna dzielimy na modele: spalinowe, hydrauliczne oraz elektryczne. Te pierwsze wyposażone są w mocny i trwały silnik, niemniej jednak wymagają częstej i pracochłonnej konserwacji. Poza tym wiele osób narzeka, że urządzenia spalinowe generują za duży hałas. Łuparki hydrauliczne pozwalają na szybkie rozłupanie nawet bardzo dużej kłody. Istotną zaletą takich produktów jest duża wytrzymałość. Z kolei sprzęty elektryczne cicho pracują, nie wymagają specjalistycznej konserwacji, a ponadto dobrze radzą sobie nawet ze stosunkowo twardym drewnem.

Najlepsza pionowa łuparka do drewna w 2020 roku działa efektywnie i skutecznie. Chcąc znaleźć właściwe dla siebie urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry, jak moc (minimum to 2000 W) oraz siła nacisku, której wartość zwykle mieści się w przedziale od 6 t do ok. 8 t. Jeśli wybierzemy zbyt słabe urządzenie, może się okazać, że rozłupanie grubej i bardzo twardej kłody jest wyjątkowo trudne lub wręcz niemożliwe.

Jeśli chodzi o łuparki pionowe, warto sprawdzić, czy dany model umożliwia regulację wysokości roboczej, dostosowując ją tym samym do długości pnia. Dzięki temu zyskujemy pewność, że przy użyciu sprzętu poradzimy sobie z rozszczepieniem zarówno niewielkiego, jak i bardzo dużego, drewnianego kloca. Nie zapominajmy też, że najlepsze pionowe łuparki do drewna powstają z dobrych gatunkowo materiałów, przez co nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Dostępne w sklepach modele pionowe ważą przeważnie ponad 100 kg. Wynika to z ich specyficznej konstrukcji. Nie musimy się jednak obawiać, że będziemy mieć problem z przeniesieniem urządzenia w inne miejsce. Wszystko przez to, że tego typu produkty mają w podstawie koła pozwalające na swobodne przesuwanie po podłożu.

 

 

Pionowe łuparki do drewna – ranking

 

 

Hecht 681 

 

Łuparka hydrauliczna Hecht 681 ma moc 3000 W. Urządzenie jest przeznaczone do obróbki kłód, których długość nie przekracza 106 cm. Maksymalna siła nacisku prezentowanego modelu wynosi 8 t, a to powoduje, że dobrze radzi sobie z rozłupywaniem grubych pni. Produkt został wyposażony w elektryczny silnik zapewniający wydajność oraz niezawodne działanie.

Mimo że łuparka waży 122 kg, jej przenoszenie nie jest kłopotliwe. Wpływ na to mają umieszczone w podstawie urządzenia koła. Do produkcji sprzętu wykorzystano solidne materiały, dlatego model Hecht 681 jest odporny na uszkodzenia mechaniczne powstające podczas obróbki drewna. Produkt pozwala na regulację wysokości roboczej na 3 poziomach: 58 cm, 77 cm oraz 106 cm.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów można stwierdzić, że to pionowa łuparka do drewna w dobrej cenie, która estetycznie się prezentuje i jest niezwykle łatwa w obsłudze. Urządzenie cicho pracuje, dlatego nie należy się martwić, że zakłócimy spokój sąsiadów. Sprzęt wymaga podłączenia do prądu, jednak długi przewód zasilający nie ogranicza swobody ruchów.

 

 

 

 

Zipper ZI-HS8P

 

Przedstawiamy model Zipper ZI-HS8P, którego moc wynosi 3500 W, a maksymalna siła nacisku to 8 t. Urządzenie wyróżnia się stabilną, wytrzymałą konstrukcją z metalu. Produkt wyposażono w koła, dlatego z łatwością przesuniemy go w inne miejsce. To łuparka hydrauliczna, która ma specjalny system bezpieczeństwa wymagający dwóch rąk do obsługi sprzętu.

Cechą wyróżniającą produkt marki Zipper jest płynna, bezstopniowa regulacja wysokości klina (do 48 cm). Urządzenie pozwala na komfortowe łupanie pni o długości od 55 cm do 125 cm. Sprzęt waży 160 kg, a jego dokładne wymiary to: 83 cm x 93 cm x 147 cm.

Jak przekonują konsumenci, opisany wyżej model nie jest zbyt hałaśliwy, a jego konserwacja nie jest skomplikowana. Łuparka przyda się osobom, które ogrzewają dom przy pomocy kominka lub pieca na drewno. Warto podkreślić, że urządzenie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa użytkownikom, więc ryzyko groźnego w skutkach wypadku jest zmniejszone w tym przypadku do minimum.

 

 

 

 

Faworyt WRV8T-02S 

 

Elektryczna łuparka Faworyt WRV8T-02S ma silnik o mocy 3000 W. Urządzenie jest łatwe i bezpieczne w obsłudze. Ze względu na to, że produkt powstał z dobrej jakości materiałów (m.in. metalu) nie ma ryzyka, że zbyt szybko się zniszczy. Maksymalna siła nacisku sprzętu to 8 t.

Łuparka przydaje się podczas prac w warsztacie stolarskim, jak i w ogrodzie. Model ten pozwala na rozszczepienie pni o średnicy do 40 cm i długości od 58 cm do 106 cm. Sprzęt ma koła transportowe ułatwiające przenoszenie w inne miejsce.

Konsumenci uważają, że do podstawowych zalet urządzenia można zaliczyć: cichą pracę, długi kabel zasilający oraz efektywne działanie. Sprzęt nadaje się dla amatorów, jak też profesjonalistów. Z jego pomocą szybko przygotujemy zapas drewna na opał bez dużego wysiłku.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status