Najlepsza łuparka do drewna elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 26.01.20

 

Jaką łuparkę do drewna elektryczną wybrać?

 

Elektryczna łuparka do drewna to bardzo prosty w obsłudze sprzęt, a przy tym bezpieczny, znacznie bardziej przyjazny operatorowi niż siekiera. Jeśli szukasz takiego urządzenia, jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiednią łuparkę do drewna zasilaną energią elektryczną.

Łuparka działa dzięki naciskowi klina na kłody drewna. Pękają one wówczas wzdłuż włókien. Cały nakład pracy człowieka polega tutaj na ułożeniu drewna w maszynie, następnie na pozbieraniu kawałków. Łuparka jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają bardzo dużą ilość drewna do rozdrobnienia.

Na rynku znajdziemy przede wszystkim łuparki hydrauliczne i świdrowe. Modele hydrauliczne są napędzane silnikami elektrycznymi lub spalinowymi i wyposażone w tłok, pompę, kontrolki bezpieczeństwa oraz nóż rozłupujący drewno. Sprzęty świdrowe charakteryzują się nieco lżejszą konstrukcją, w której drewno na kawałki rozłupuje świder. Oba typy nadają się do użytku domowego. Jeśli chodzi o budowę urządzeń, dzielą się one na poziome i pionowe. Do pierwszych z łuparek nie trzeba się pochylać, bo cały mechanizm umieszczony jest na wysokości rąk. Łuparki pionowe natomiast rozłupują duże gabarytowo pnie i są nieco cięższe od poziomych.

Najlepsze elektryczne łuparki do drewna mają mocny silnik, który jest wytrzymały i jego prędkość obrotowa pozwala na rozłupywanie nawet najtwardszych pni. Decydując się na zakup łuparki elektrycznej warto sprawdzić napięcie zasilające. Kolejną cechą urządzenia, którą warto mieć na uwadze jest głośność maszyny. Średnie natężenie hałasu przy pracy łuparki wynosi 80 dB, ale są też głośniejsze modele. Ważnym parametrem jest grubość kłody, którą może rozłupać sprzęt. Tu musimy uwzględnić to, czy potrzebujemy maszyny do rozdrabniania drewna do kominka czy do opału w piecu – niektóre sprzęty rozłupują kłody na 30 cm kawałki, inne nawet 70 cm.

Warto zdecydować się na sprzęt z jak najdłuższym przewodem zasilającym. Wówczas będziemy mogli przyprowadzić maszynę do wybranego miejsca i szybko wykonać pracę. Najlepsze elektryczne łuparki do drewna w 2020 roku oprócz wygody transportu oferują również stabilność konstrukcji oraz siłę nacisku odpowiednią do rozłupywania najtwardszych pni. Dodatkową funkcją, która znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania, jest blokada kół. Pozwala ona na unieruchomienie maszyny nawet przy układaniu na sprzęcie najcięższych bali.

 

 

Łuparki do drewna elektryczne – ranking

 

 

Scheppach HL 450 

 

Scheppach HL to maszyna znacznie usprawniająca pracę przy rozłupywaniu pni. Maszyna jest doskonała do użytku domowego. Siła rozłupywania maszyny wynosi aż 4 tony. Pozwala jej to poradzić sobie doskonale z pniami o szerokości do 25 cm. Ta niewielka maszyna ma kółka i wygodną rękojeść, dzięki której łatwo przestawić ją z miejsca w miejsce. Co ważne, klin rozłupujący drewno wykonany jest z dobrej, mocnej stali, dzięki czemu jest bardzo trwały. Maszyna nie wymaga smarowania.

Ciśnienie robocze łuparki wynosi 160 barów. Moc maszyny to 1,5 kW. Napięcie wynosi 230 V, a maksymalna długość łupania wynosi 37 cm. Sprzęt zapewnia więc wydajną pracę. Wymiary łuparki są stosunkowo niewielkie – wynoszą 81 cm x 27 cm x 46 cm. Pozwala to na przechowywanie jej w nawet niewielkich pomieszczeniach.

Osoby obsługujące łuparkę zaznaczają, że pracuje ona wyjątkowo cicho, jak na urządzenie tego typu. Poza tym jest w pełni mobilna i można regulować długość łupania. Kompaktowe rozmiary sprzętu pozwalają na łatwe przechowywanie maszyny.

 

 

 

 

Hecht 6370

 

Łuparka Hecht 6370 jest urządzeniem służącym do rozłupywania drewna pociętego na kawałki o dowolnej długości. Materiały użyte do produkcji maszyny zapewniają jej bezawaryjne działanie.

Silnik urządzenia o mocy 1500 W z pewnością poradzi sobie z najtwardszymi kawałkami drewna. Siła nacisku łuparki wynosi 4 tony. Całość konstrukcji waży około 38 kg. Duże koła gwarantują łatwy transport. Ta elektryczna łuparka do drewna w dobrej cenie oprócz profesjonalnego działania cechuje się również estetycznym wyglądem.

Co ważne, sprzęt jest bardzo bezpieczny. Kupujący wybierają go bardzo chętnie, jako alternatywę dla tradycyjnej siekiery. Maszyna rozłupuje dużą ilość drewna w krótkim czasie. Kawałki drewna są równe, dzięki czemu można je łatwo ułożyć. Używanie maszyny nie powoduje zmęczenia. Mogą ją obsługiwać osoby w każdym wieku. Urządzenie stoi na tyle stabilnie, że można używać je do rozdrabniania drewna ułożonego pionowo.

 

 

 

 

Nac Wse 200-7-52-NH 

 

Hydrauliczna łuparka Nac Wse 200-7-52-NH to solidna maszyna pozwalająca w krótkim czasie rozłupać dużą ilość kawałków drewna. Moc urządzenia wynosi 2000 W, a siła nacisku jest równa 7 ton. Praca sprzętu pozwala więc na szybkie i sprawne cięcie.

Układ hydrauliczny o zawartości oleju około 3,5 litra gwarantuje płynne działanie łuparki. Układ sterowania ZHB wymaga użycia obu rąk – jedna steruje układem hydraulicznym, a druga może obsługiwać przycisk włącznika. Jeśli nastąpi zwolnienie jednej z rąk, maszyna się zatrzyma, co jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem.

Konsumenci bardzo wysoko oceniają urządzenie, gdyż jak twierdzą, pozwala na sprawne rozłupywanie kawałków drewna o długości do 520 mm i szerokości od 50 mm do 250 mm. Sprzęt jest stabilny i solidny, co czyni go idealnym zamiennikiem dla tradycyjnej siekiery.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status