ᐅ Dobre kosiarki spalinowe Nac - Ranking i opinie 

Najlepsza kosiarka spalinowa Nac

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kosę spalinową Nac wybrać?

 

Nawet najlepsza kosiarka nie jest w stanie perfekcyjnie skosić trawnika. Jest to idealne narzędzie do koszenia dużych obszarów pokrytych trawą. Niestety nie nadaje się do przycinania trawnika przy płocie, drzewach czy krzewach. W  takich miejscach najlepiej się sprawdza kosiarka spalinowa. Małe rozmiary elementu tnącego powodują, że urządzeniem dotrzemy do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Co więcej, ponieważ ten sprzęt jest sterowany ręcznie, to poprzez delikatne sterowanie unikniemy uszkodzenia roślin, płotu czy samej kosiarki.

By pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu pokrótce opiszemy najważniejsze cechy tego typu urządzeń oraz zaprezentujemy trzy urządzenia firmy NAC. Dlaczego uważamy, że najlepsza kosa spalinowa jest firmy Nac? Nac, czyli New American Concept to amerykańska firma, która specjalizuje się w produkcji sprzętu ogrodniczego. W ich portfolio możemy znaleźć pilarki, kosiarki, nożyce do żywopłotu i właśnie różnego rodzaju kosiarki i podkaszarki, wśród nich znajdziemy kosy spalinowe. Przedsiębiorstwo istnieje na polskim rynku od 1991 roku, a swoje urządzenia produkuje m.in. w Polsce, w fabryce w Raszynie.

A na jakie inne parametry powinniśmy zwrócić uwagę? Po pierwsze musimy zdecydować się na rodzaj zasilania. Na rynku znajdziemy kosy elektryczne, które zasilane są sieciowo albo akumulatorowo. Te pierwsze niestety ograniczają nas kablem, natomiast te drugie często są o niskiej mocy. W sprzedaży znajdują się także kosy spalinowe. Charakteryzują się one największą mocą wśród tego typu kos, jednak są one cięższe od modeli elektrycznych.

Przy zakupie powinniśmy też zwrócić uwagę na mechanizm tnący urządzenia. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy kosy z głowicą z nylonową żyłką oraz z głowicą z nożami tnącymi. Kosy spalinowe z żyłką są najczęściej spotykane, są one również tańsze niż urządzenia z nożami tnącymi. Pamiętaj także o swoim komforcie podczas wykonywania prac ogrodowych. Taki komfort może zapewnić regulowana rękojeść oraz szelki, które możemy dostosować do naszych potrzeb.

Najważniejsze parametry ustalone, czas wybrać model. By ułatwić Ci to zadanie poniżej prezentujemy trzy urządzenia, wśród których znajdziesz najlepszą kosę spalinową Nac w 2019 roku.

 

 

Kosy spalinowe Nac – Ranking

 

 

Nac BP517-20B-V 

 

Nac BP517-20B-V to ręczna kosa spalinowa o dwusuwowym silniku, który ma pojemność 51,7 cm3. Model ten jest zasilany mieszanką paliwową 25: 1, gdzie na 25 części paliwa przypada 1 część oleju. Zbiornik na paliwo kosy jest o pojemności 1,32 litra. Moc urządzenia wynosi 2 KM.

Użytkownik za pomocą tego sprzętu może kosić żyłką, w tym przypadku szerokość koszenia wynosi 42 cm, natomiast, jeśli zdecydujesz się na koszenie tarczą, ta szerokość wynosi 25,5 cm. Całość waży 7,4 kg. Takie parametry sprawiają, że jest to idealny produkt do wykonywania prac przydomowych i ogrodowych. Obudowa, która jest wykonana ze stali, została wyposażona w dwa uchwyty, które pozwalają na precyzyjną pracę i kierowanie urządzenia w miejsca, które wymagają koszenia.

Taka konstrukcja sprawia, że Nac BP517-20B-V wygodnie się używa i jest on odporny na korozję. Osoby, które zdecydowały się na zakup tej kosy spalinowej podają, że jest ona dobrej jakości. Za największe zalety produktu uznają łatwość użycia oraz wytrzymałość.

 

 

 

 

Nac TP248-10SP 

 

Czy uważasz, że najlepsza kosa spalinowa Nac w dobrej cenie nie istnieje? Jeśli tak, to powinieneś zapoznać się z opisem Nac TP248-10SP. Model ten charakteryzuje się pojemnością dwusuwowego silnika wynoszącą 25 cm3 i maksymalną mocą na poziomie 1 KM. Urządzenie jest zasilane mieszanką paliwową w stosunku 40 części paliwa i 1 część oleju.

Zbiornik paliwa tej kosy spalinowej ma pojemność 500 ml. Jest to dosyć lekki model, którego waga całkowita wynosi 5 kg. Będzie więc idealny do prac przydomowych i podcinania trawy przy płocie, czy pniach drzew. Użytkownik wykonuje pracę przy pomocy żyłki, zasięg roboczy koszenia w tym wypadku wynosi 380 mm.

Obudowa sprzętu została wykonana ze stali, która jest odporna na korozję. Dodatkowo urządzenie zostało wzbogacone o uchwyt typu V oraz szelki, które zapewniają stabilność maszynie podczas pracy. Konsumenci podają, że są zadowoleni ze swojego wyboru. Nac TP248-10SP oferuje dobrą jakość za przystępną cenę. A z powodu małej wagi dobrze się nim manewruje.   

 

 

 

 

Nac Bp520-30Ka-T

 

Jeśli praca w ogrodzie to Twoje hobby, a trawa w przy domu musi zawsze być równo skoszona to kosa spalinowa Nac Bp520-30Ka-T jest produktem dla Ciebie. Producent wyposażył ten model w silnik o pojemności 52 cm3 oraz maksymalną moc 3 KM. Pojemność zbiornika tutaj wynosi 0,9 litra, a urządzenie jest zasilane mieszanką paliwową (40 części paliwa i 1 część oleju).

Nac Bp520-30Ka-T został wyposażony w ergonomiczne uchwyty z prawej i lewej strony. Także operowanie sprzętem jest przyjemnością, a użytkownik nie czuje wagi urządzenia podczas pracy, która wynosi 8,6 kg. W wyposażeniu znajdują się także szelki, które przenoszą większość ciężaru urządzenia z rąk na nasze barki. Na przyjemność pracy może także wpływać zastosowany system antywibracyjny.

Za pomocą tej kosy możemy kosić trawę w dwojaki sposób: przy użyciu żyłki oraz tarczy. Szerokość robocza przy zastosowaniu żyłki wynosi 44 cm, natomiast przy zastosowaniu tarczy 22 cm. Użytkownicy za największe zalety kosy spalinowej wskazują jej moc oraz wyposażenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status