Najlepsza kosiarka do trawy traktor

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Jaką kosiarkę do trawy traktor wybrać?

 

Do pielęgnacji trawy możemy używać kosiarek ręcznych lub specjalnych robotów koszących. Popularny ostatnio stał się również traktorek koszący, czyli urządzenie, na którym możemy usiąść i kierując nim poprowadzić go w miejsca, gdzie rośnie przydługa trawa. Jest to bardzo dobra opcja w przypadku bardzo dużych trawników. Jeżeli jesteś właścicielem dużej posesji, to zainwestuj w takie urządzenie. Co jest więc istotne przy wyborze kosiarki typu traktor? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Na początku zdecydujmy, czy chcemy używać ściętej trawy jako nawozu. Niektóre modele mają wyrzut tylny. W takim wypadku traktorki zazwyczaj wyposażone są w kosze, w które wpada trawa. Ich pojemność zwykle wynosi od 150 l do 350 l. Inne modele mają wyrzut boczny. Wtedy trawa pada z powrotem na trawnik, więc jest naturalnym nawozem.

Według właścicieli bardzo dużych trawników najlepsza kosiarka do trawy typu traktor w 2019 roku ma bardzo dużą szerokość roboczą. Parametr ten zwykle wynosi od 70 cm do 140 cm. Wybierzmy mniejszą szerokość, jeżeli na naszym trawniku znajdują się drzewa lub kwiaty, pomiędzy którymi musimy manewrować.

Nie mniej istotna jest także moc traktorka. Moc dobieramy do powierzchni  naszego trawnika. Jeżeli nie przekracza on 20 arów, to możemy wybrać urządzenie o mocy od 5 kW do 8 kW. Na rynku znajdziemy też modele o większej mocy, lecz są one przeznaczone do pielęgnacji bardzo dużych obszarów obrośniętych trawą.

Najlepsze kosiarki do trawy typu traktor mają wygodne siedzisko . Jeżeli zamierzamy używać urządzenia przez długi czas, to ten element jest bardzo istotny. Powinno ono umożliwić nam komfortowe siedzenie przy jednoczesnej swobodnej obsłudze kosiarki. Powinniśmy sięgać kierownicy oraz pedałów bez potrzeby schylania się.

Przypatrzmy się również wykonaniu traktorka. Każda z części powinna być solidna, a każdy element stabilnie przytwierdzony. W innym przypadku jazda taką kosiarką może być niebezpieczna.

Aby uruchomić traktorek, potrzebujemy paliwa. Na rynku nie spotkamy modeli sieciowych. Zbiornik na paliwo zazwyczaj ma pojemność kilku litrów. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy spalanie danego modelu nie jest zbyt duże.

 

 

Kosiarki do trawy traktor – ranking

 

 

Al-Ko T 15-95.6 HD-A 

 

Jeżeli szukasz solidnego traktorka do koszenia swojego trawnika, to jesteś w dobrym miejscu. Al-Ko T 15-95.6 HD-A to produkt, który został bardzo dobrze wykonany. Każda z jego części jest bardzo trwała, a poza tym rzadko ulega awarii. Dlatego traktorek jest często wybierany przez osoby, które mają dużą działkę.

Jest to jedna z najwygodniejszych kosiarek dostępnych na rynku. Siedzisko modelu zostało wyprofilowane w taki sposób, aby nawet po kilku godzinach koszenia było nam komfortowo. Mamy też bardzo dużo miejsca na nogi, a operowanie pedałami jest w tym wypadku o wiele prostsze. Moc tego produktu wynosi 15 kM. Jest to wystarczające, by skosić bardzo duży obszar. Kosiarka wyposażona została w kosz, do którego zbiera się trawa. Ma on pojemność 310 l.

Jeżeli chodzi o szerokość roboczą modelu, to wynosi ona 94 cm. Dlatego skoszenie dużego trawnika nie powinno nam zająć zbyt dużo czasu. Produkt jest chwalony za niezawodność oraz komfort prowadzenia.

 

 

 

 

Stiga Combi 1066 H 

 

Dla osób, które nie lubią hałasu mamy Stiga Combi 1066 H. Prezentowana kosiarka ma aerodynamiczną obudowę, która tłumi hałasy, wydobywające się z urządzenia. Dlatego podczas koszenia nie potrzebujesz nauszników. Jest to model z wyrzutem tylnym – trawa ląduje w koszu (o pojemności 150 l).

Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 66 cm. Jest to dobra opcja dla właścicieli średnich trawników, na których rosną drzewa albo umieszczone są klomby kwiatów. Produkt ten daje nam możliwość regulacji wysokością koszenia. Minimum wynosi 3 cm, a maksimum to 8 cm. Możemy więc dopasować wysokość do naszych preferencji.

Prezentowany traktorek ma hydrostatyczną skrzynię biegów, więc nie musimy przerywać jazdy, by zmienić bieg. Siedzisko jest bardzo wygodne nawet przy dłuższej pracy produktu. Użytkownicy bardzo zadowoleni są z obudowy, która tłumi hałas, a także z niewielkiej szerokości, która pozwala nam manewrować kosiarką.

 

 

 

 

Hecht 5161 

 

Hecht 5161 to jedna z najczęściej wybieranych kosiarek typu traktor. Jest to urządzenie z kilkoma biegami, które pozwalają nam dopasować prędkość koszenia do gęstości trawy. Jeśli chodzi o regulację wysokości trawnika, to wynosi ona od 3,5 cm, do 7,5 cm. Łatwo więc dopasować ten parametr do naszych potrzeb.

Kosz prezentowanej kosiarki ma pojemność 150 l. Z tak dużym zbiornikiem możemy przez długi czas użytkować produkt bez potrzeby opróżniania zbiornika. Szerokość koszenia kosiarki wynosi 61 cm. Jest to więc bardzo dobry produkt do mniejszych trawników. Zbyt duża szerokość robocza może sprawić, że ciężko nam będzie manewrować kosiarką pomiędzy drzewami. Moc tego urządzenia wynosi 6,5 kM. Jest to wystarczająca moc, by szybko skosić trawnik o średniej wielkości.

Użytkownicy uważają traktorek za bardzo wygodny. Z kolei Internauci zauważyli, że operowanie biegami oraz samym modelem jest bardzo łatwe i nie sprawia problemów. Dlatego ta kosiarka do trawy typu traktor w dobrej cenie jest tak często polecana przez wielu użytkowników.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...