Najlepsza kosiarka do trawy samojezdna

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kosiarkę do trawy samojezdną wybrać?

 

Samojezdna kosiarka to doskonały sprzęt dla osób, które nie lubią kosić trawy, a jednocześnie marzą o pięknym i zadbanym ogrodzie. Produkt ten dobrze sprawdza się na posesji o niewielkim, jak również bardzo dużym metrażu. Chcesz kupić takie urządzenie, ale masz wątpliwości, który model spełni Twoje oczekiwania? W takim razie koniecznie zapoznaj się z krótkim poradnikiem ułatwiającym zakup samojezdnej kosiarki. Na końcu umieściliśmy ranking popularnych sprzętów znanych marek.

Doświadczeni ogrodnicy przekonują, że aby trawnik świetnie się prezentował musi być koszony regularnie, najlepiej raz na tydzień. Nie wszyscy jednak mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, żeby móc tak często podcinać trawę. Samojezdna kosiarka może rozwiązać ten problem, gdyż nie wymaga obsługi. Wystarczy odpowiednio zaprogramować sprzęt, aby zadbał o trawnik za nas – musimy tylko określić dni i godziny, w jakich urządzenie ma pracować, a także wyznaczyć obszar, po którym ma się poruszać.

Najlepsza samojezdna kosiarka do trawy w 2020 roku ma wydajny akumulator, który zapewnia długą pracę. Zazwyczaj po pełnym naładowaniu baterii urządzenie może nieprzerwanie kosić trawę przez ok. 60, czasami nawet ponad 100 minut. W tym czasie sprzęt z pewnością przytnie trawnik na stosunkowo dużym obszarze, a jeśli działka jest niewielka upora się z wykoszeniem całej posesji.

Jeśli chodzi o automatyczne kosiarki, to duże znaczenie w efektywności ich działania ma szerokość koszenia, która wynosi od 1 cm do ponad 30 cm (czasem możemy ją samodzielnie regulować). Parametr ten wpływa na czas, jaki jest potrzebny do całkowitego skoszenia trawnika. Równie ważny jest obszar, na jakim sprzęt może niezawodnie pracować. Zazwyczaj wynosi on do 1000 m2, choć dostępne są też modele idealne do użytku na znacznie większym terenie. Robiąc zakupy musimy więc wziąć pod uwagę to, jak duża jest nasza posesja.

Wielu użytkowników twierdzi, że najlepsze samojezdne kosiarki do trawy nie zakłócają spokoju sąsiadów ani domowników. Powinniśmy wybrać sprzęt, który nie generuje zbyt dużego hałasu (maksimum to ok. 70 dB), inaczej będziemy musieli tak ustawić godziny pracy, aby nie narazić się na kłótnie z mieszkającymi w pobliżu osobami.

Wybierając idealne urządzenie nie możemy też zapomnieć o sprawdzeniu, czy dana kosiarka jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Niezbędne są również czujniki wykrywające przeszkody, opady oraz nachylenie zbocza.

 

 

Kosiarki do trawy samojezdne – Ranking

 

 

JOHN DEERE TANGO E5 Seria II 

 

Model JOHN DEERE TANGO E5 Seria II jest przeznaczony do koszenia trawników o powierzchni do 2200 m2. Urządzenie ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, który zapewnia do 90 minut pracy (czas ładowania wynosi 80 minut). Produkt waży 15 kg, a jego dokładne wymiary to: 77,5 cm x 53,5 cm x 36 cm.

Kosiarka ma wytrzymałą obudowę, która jest odporna na wilgoć, dlatego niespodziewane opady deszczu z pewnością nie doprowadzą do uszkodzenia sprzętu. Model ten wyróżnia się regulowaną szerokością koszenia w zakresie od 1,9 cm do 10,2 cm. Poza tym urządzenie cicho pracuje i może jeździć po terenie o nachyleniu do 36%.

Konsumenci chwalą produkt JOHN DEERE TANGO E5 Seria II za to, że łatwo można go zaprogramować. Ponadto kosiarka została wyposażona w wiele zabezpieczeń zapobiegających m.in. skaleczeniu się przy podnoszeniu pracującego urządzenia.

 

 

 

 

Stiga Autoclip 225 S 

 

Stiga Autoclip 225 S to samojezdna kosiarka do trawy w dobrej cenie, która świetnie sprawdza się na działce o powierzchni do 1100 m2. Wymiary urządzenia to: 53,7 cm x 42 cm x 25,2 cm. Model ten ma dwa wbudowane akumulatory gwarantujące niezawodne działanie do 150 minut. Czas ładowania sprzętu wynosi ok. 120 minut.

Szerokość koszenia urządzenia to 25 cm. Kosiarka jest wyposażona m.in. w czujnik deszczu, za sprawą którego produkt samodzielnie wraca do stacji ładującej, kiedy wykryje, że poziom wilgotności podłoża jest zbyt wysoki. Model ma bezszczotkowe silniki, w efekcie czego cicho pracuje, a dodatkowo nie jest podatny na awarie.

Według konsumentów największą zaletą urządzenia jest to, że świetnie trzyma się podłoża i można go użytkować nawet na bardzo nierównym terenie z nachyleniem do 24 stopni. Kosiarka działa efektywnie i szybko kosi nawet stosunkowo wysoką trawę, a do tego estetycznie się prezentuje za sprawą czarnej obudowy.

 

 

 

 

Viking Mi 632 

 

Samojezdna kosiarka Viking Mi 632 służy do koszenia trawników o powierzchni do 3000 m2. Szerokość koszenia sprzętu wynosi 28 cm, a czas pracy na naładowanym akumulatorze to ok. 90 minut. Urządzenie generuje hałas na poziomie do 63 dB.

Z uwagi na zieloną, solidną obudowę model dobrze się prezentuje przez długi czas. Kosiarka została wyposażona w podświetlany wyświetlacz LCD i wyjmowaną konsolę sterującą, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z zaprogramowaniem sprzętu. Poza tym urządzenie ma kilka praktycznych czujników: deszczu, podnoszenia oraz nachylenia.

Jak twierdzą konsumenci, model Viking Mi 632 jest godny uwagi, ponieważ jest prosty w obsłudze i znacząco ułatwia pielęgnację ogrodu. Warto dodać, że produkt ma funkcję mulczowania, co oznacza, że nie tylko przycina źdźbła, ale również dostarcza trawnikowi niezbędnych substancji odżywczych. Dodatkową zaletą jest zabezpieczenie kodem PIN zapobiegające kradzieży urządzenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status