Najlepsza kosiarka do trawy kosztowała 750 zł

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką kosiarkę do trawy kosztowała 750 zł wybrać?

 

Wraz z wiosną budzi się do życia natura i rozpoczynamy prace w naszym ogródku. W tym czasie zaczyna także rosnąć trawa. Istnieje kilka sposobów, aby sprawić, by nasz ogród wyglądał estetycznie. Jednym z najpopularniejszych jest koszenie trawy kosiarką. Jest to opcja dość prosta i szybka. Jednak wybranie dobrego modelu może okazać się trudne. Jeżeli nie jesteś pewien, od czego zacząć, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupach.

Na początku przyjrzyjmy się rodzajom kosiarek do trawy. Istnieją 2 główne typy. Najbardziej popularnym jest kosiarka spalinowa. Zwykle jest ona ciężka i droższa w eksploatacji. Sięgnij po nią, jeżeli masz problem z bardzo wysoką trawą. Takie urządzenia są bardzo mocne i bez przeszkód pozbędą się bujnej i wysokiej trawy. Kolejny rodzaj to kosiarki elektryczne, które mają ograniczenie w postaci kabla. Nadają się więc do koszenia mniejszych powierzchni lub musimy do podcinania trawy użyć przedłużacza. Jednym z podtypów takiego modelu jest kosiarka akumulatorowa. Przy zakupie takiego produktu musimy zwrócić uwagę na czas jego pracy. Może okazać się, że rozładuje się w połowie koszenia naszego podwórka.

Najlepsza kosiarka do trawy w 2019 roku ma dużą szerokość pracy. Optymalny wynik, jeżeli chodzi o ten parametr to 35 cm. Taka szerokość robocza pozwoli nam na stosunkowo szybkie koszenie  trawy, ale nie spowoduje, że będziemy mieć problem z dotarciem w trudno dostępne miejsca. Jeżeli nasz trawnik jest bardzo duży, to warto zainwestować w kosiarkę z jeszcze większą szerokością pracy.

Zgodnie z oceną wielu ogrodników najlepsze kosiarki do trawy mają pojemny kosz. Jeżeli mamy dość mały trawnik, to wystarczy nam około 40 l zbiornik. Jeżeli jednak jest on bardzo duży, polecamy kosz o pojemności około 50 l. Dzięki temu nie będziemy musieli go tak często opróżniać.

Niemniej ważna jest waga danego modelu. Jeżeli kosiarka waży więcej niż 25 kg, to manewrowanie nią może być dość trudne. Najlepiej, gdy kosiarka waży od 10 kg do 15 kg. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy produkt wyposażony jest w napęd – wtedy większa waga nie sprawia problemu, bo napęd ułatwia pchanie.

 

 

Kosiarki do trawy kosztowała 750 zł – ranking

 

 

NAC LS42-375 

 

Prezentujemy jeden z najciekawszych modeli dostępnych na rynku: kosiarkę do trawy NAC LS42-375. Jest to model spalinowy, ceniony za niskie zużycie paliwa. Sprzęt wyróżnia się bardzo dużą szerokością pracy. Wynosi ona aż 42 cm. Jest to jedna z największych szerokości na rynku. Właśnie dlatego produkt ten polecany jest posiadaczom bardzo dużych trawników. Dzięki tak dużej szerokości skoszenie trawnika zajmie niewiele czasu.

Kosiarka ma funkcję mielenia trawy. Po skoszeniu rozrzucana jest po trawniku, więc może służyć jako naturalny nawóz. Produkt ten wyposażony został w napęd. Dlatego też waga 25 kg nie stanowi problemu.

Użytkownicy zwrócili uwagę na krótki czas koszenia trawnika z pomocą tego urządzenia. Zadowoleni są także z możliwości oczyszczenia obudowy wodą. Dzięki temu model wciąż może wyglądać estetycznie.

 

 

 

 

Gardena Powermax 37 E 

 

Gardena Powermax 37 E to elektryczna kosiarka do trawy. Jest to jeden z najdokładniejszych modeli, jakie możemy znaleźć na rynku. Dzięki specjalnemu grzebieniowi nie musimy martwić się o trawę rosnącą przy murach lub w innych miejscach trudno dostępnych dla zwykłej kosiarki. Specjalne, podwójne, hartowane noże przycinają wszystkie źdźbła trawy, a nawet mniejsze gałązki.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rączkę tego produktu. Jest ona składana, więc bez problemu możemy schować sprzęt, gdy go nie używamy. Nie zabierze nam przy tym zbyt dużo miejsca. Oprócz tego wspomniana rączka jest regulowana. Regulacja ta ma aż 5 różnych poziomów, więc łatwo możemy dopasować wysokość uchwytu do naszego wzrostu. Poza tym rączka jest wykończona miękkim tworzywem sztucznym.

Dla ułatwienia przemieszczania Gardena Powermax 37 E wyposażona została w duże, tylne koła. W efekcie czego urządzenie jest zwrotne. Większość użytkowników jest bardzo zadowolonych z działania prezentowanego produktu. Uważają, że jego obsługa jest łatwa, a poza tym ta kosiarka do trawy w dobrej cenie jest bardzo dokładna.

 

 

 

 

Makita Dlm380Z 

 

Jeżeli szukasz kosiarki do trawy wykonanej z najlepszych materiałów, to polecamy Ci produkt Makita Clm380Z. Jest to model akumulatorowy – nie musisz już martwić się, czy kabel urządzenia jest wystarczająco długi. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to aby przed użyciem kosiarki podłączyć ją do ładowania.

Prezentowany produkt ma regulację wysokości koszenia. Możemy więc sami decydować o tym, jak wysoki trawnik zostawić, by nasz ogród wyglądał estetycznie. Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 38 cm. Dzięki takiemu wynikowi przycięcie średniego trawnika nie zajmie nam zbyt dużo czasu. To, wyróżnia kosiarkę Makita Dlm380Z to jej bardzo duży pojemnik. Jego pojemność to aż 50 l. Możemy być pewni, że nie będziemy musieli przerywać pracy i opróżniać go przed skończeniem pracy.

Rączka kosiarki ma dwa poziomy regulacji. Model ten waży jedynie 15 kg, więc posuwanie go po trawniku nie będzie stanowiło problemu dla większości osób. Użytkownicy uważają, że produkt jest bardzo solidnie wykonany i dobrze spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...